Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Kinga Krystek wicemistrzynią Polski w tańcu w stylu standardowym!

  • 13.06.2017, 09:56 (aktualizacja 13.06.2017 10:06)
  • Admin Admin
Kinga Krystek wicemistrzynią Polski w tańcu w stylu standardowym! Kinga Krystek i Daniel Szczygieł w pokazie tańców standardowych w Karpaczu, hotel Gołębiewski.
Kinga Krystek wicemistrzostwo Polski w kategorii do lat 16 zdobyła tańcząc w parze Danielem Szczygłem. Reprezentowali klub tańca Dżet z Rzeszowa, a dębiczanka karierę rozpoczynała w klubie Złota Para w rodzinnym mieście. XXIII Dancelines Polish Open Championships odbyły się w miniony weekend w Karpaczu.

w Otwartych Mistrzostwach Polski w Tańcu Towarzyskim tancerze wystąpili w sali balowej hotelu Gołębiewski. Przez 2 dni ponad 500 par z całej Polski ukazywało piękno tańca. Pary te oceniało międzynarodowe jury, w skład którego weszli sędziowie ze Słowenii, Włoch, Szwajcarii i Ukrainy, a także wiele znakomitych sędziów z Polski. Jednym z nich był czeski tancerz Jan Kliment, tegoroczny zwycięzca programu Taniec z Gwiazdami.
W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięła Kinga Krystek - dębiczanka na co dzień trenująca w klubie tańca Dżet Rzeszów - Boguchwała, a wywodząca się z dębickiej Złotej Pary.
Razem ze swoim tanecznym partnerem Danielem Szczygłem zatańczyli w kategorii wiekowej "under 16" - kombinację 10 tańców, styl latynoamerykański i styl standardowy. I właśnie w stylu standardowym odnieśli swój największy dotychczasowy sukces - zdobyli 2 miejsce i tytuł wicemistrzów Polski.
- Kinga i Daniel są aktualnymi mistrzami Okręgu Podkarpackiego w tańcach standardowych i wicemistrzami w tańcach latynoamerykańskich, w kategorii wiekowej 14-15 lat, ale to tytuł wicemistrzów Polski jest dla nich największym sukcesem, motywującym do dalszych treningów i kolejnych startów - zapewnia Marta Krystek, mama tancerki.

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe