Niedziela, 22.04.2018, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Zanim wyskoczysz w Bieszczady albo Beskidy zobacz to w telewizji

  • 14.06.2017, 11:41 (aktualizacja 14.06.2017 11:46)
  • Admin Admin
Zanim wyskoczysz w Bieszczady albo Beskidy zobacz to w telewizji TVP3 Rzeszów. Bieszczadzki Park Narodowy
Telewizja Rzeszów rozpoczyna tegoroczny cykl programów „Lato w regionach” od wizyty w najbardziej cennych przyrodniczo rejonach województwa podkarpackiego. W sobotę 17 czerwca plenerowe studio telewizyjne z wozami transmisyjnymi stanie w Wołosatem w Bieszczadzkim Parku Narodowym, a w niedzielę 18 czerwca w Krempnej, w Beskidzie Niskim, w centrum Magurskiego Parku Narodowego.

W sobotnich odcinkach programu zaprezentowane zostaną niezwykłe krajobrazy oraz bogactwo fauny i flory Bieszczadów. Ponieważ od kilku lat te góry przeżywają prawdziwy najazd gości, zaproszeni do plenerowego studia przedstawiciele parku narodowego, przewodnicy, samorządowcy i przedsiębiorcy z branży turystycznej będą dyskutowali jak pogodzić rozwój turystyki z ochroną przyrody.  Będą także zachęcać, aby wycieczki planować nie tylko na połoniny, ale odwiedzać mniej znane, a równie atrakcyjne, niższe części Bieszczadów. Kamery Telewizji Rzeszów pokażą m.in. parki krajobrazowe i Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie”.
Alternatywą dla coraz bardziej zatłoczonych Bieszczadów są tereny Beskidu Niskiego, które zostaną zaprezentowane w niedzielnych odcinkach cyklu. Plenerowe studio telewizyjne stanie w sercu Magurskiego Parku Narodowego obejmującego swym zasięgiem górne dorzecze Wisłoki i pasmo Magury Wątkowskiej. Gospodarze i zaproszeni goście przekonywać będą, że Beskid Niski to doskonałe miejsce do pieszych wędrówek i uprawiania sportów. Będzie można zobaczyć nie tylko skarby przyrody, ale także atrakcje kulturowe m.in. łemkowskie cerkwie i monumentalne cmentarze z I wojny światowej.
Emisja odcinków „Lata w regionach” z Bieszczadzkiego Parku Narodowego w sobotę 17 czerwca w ogólnopolskiej TVP3 i regionalnej TVP3 Rzeszów o godz. 11.15, 12.20, 13.55, 15.30, 16.55 i 17.30. Odcinki z Magurskiego Parku Narodowego w niedzielę 18 czerwca o godz. 11.15, 13.05, 13.50, 17.30, 18.15 i 19.00.
Programy będzie można oglądać także poprzez mobilną aplikację TVP Stream, na stronie www.rzeszow.tvp.pl, w serwisach społecznościowych TVP3 Rzeszów oraz na Platformie Hybrydowej TVP w serwisie TVP Bieszczady.

 

Informacja TVP3 Rzeszów

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe