Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Harcerze z Hufca ZHP Dębica na 50. Zlocie InterCamp

Harcerze z Hufca ZHP Dębica na 50. Zlocie InterCamp
Dwudziestoosobowy patrol z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego wziął udział w jubileuszowym 50. Zlocie InterCamp, który tym razem odbył się w Warendorfie w Niemczech.

InterCamp to kilkudniowy zlot harcerzy z różnych krajów, który obywa się w różnych miejscach Europy w okolicy weekendu ze świętem Zesłania Ducha Świętego. Służy budowaniu więzi międzynarodowych, poszerzeniu horyzontów oraz kształtowaniu młodych ludzi w poszanowaniu dla różnych kultur. Pięćdziesiąty zlot miał miejsce w tym roku w niemieckim Warendorfie. Dębiccy harcerze jeżdżą na InterCamp już od kilku lat, co roku wystawiając tam swoją reprezentację – w tym roku pojechało tam 20 osób z 7 Szczepu Drużyn Dębickich, zaś szefową całej polskiej reprezentacji była hm. Justyna Kowalska HR – instruktorka Hufca ZHP Dębica.
Harcerze uczestniczyli m.in. w grze terenowej po pięknym mieście zwanym „miastem koni”, którym jest Warendorf, w patrolach stworzonych ze skautów różnych narodowości. Cały patrol poszedł na wędrówkę trasą liczącą 15 km i wykonywał różne zadania związane ze współpracą, pamięcią, znajomością zwierząt i celnością. Dębiczanie poznali wielu skautów z całego świata i harcerzy z różnych zakątków Polski. Harcerze świetnie się bawili i już nie mogą doczekać się następnego InterCampu, który odbędzie się w Belgii.
W tym roku na Zlocie Intercamp byli skauci m.in. z: Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy czy Słowacji. Uczestniczyło w nim ponad 3500 skautów, w tym 545 harcerzy z Polski.

 

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nol
nol 19.06.2017, 21:22
Mała być klapa atu gong https://www.youtube.com/watch?v=zTPgbh81yZE#t=11.557453 ... https://www.youtube.com/watch?v=eXOa-mvZTB4
WOT
WOT 19.06.2017, 17:26
https://www.youtube.com/watch?v=ltl9LP4IvxY

Pozostałe