Środa, 26.07.2017, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Żołnierze ćwiczą przed przysięgą (zdjęcia)

  • 12.07.2017, 08:43 (aktualizacja 12.07.2017 11:10)
  • Admin Admin
Żołnierze ćwiczą przed przysięgą (zdjęcia)
120 ochotników z 33. Batalionu Piechoty Lekkiej, czyli dębickiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej, ćwiczy na poligonie w Nowej Dębie. W niedzielę 16 lipca, o godz. 12:00, złożą przysięgę na Rynku w Dębicy.

Więcej na ten temat piszemy w najnowszym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny. Niżej kilka zdjęć z zajęć na poligonie, które publikujemy dzięki uprzejmości ppłka Rolanda Waszkowiaka, dowódcy batalionu.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wielka Polska
Wielka Polska 16.07.2017, 21:56
Polska wychodzi z kupy kamieni i z teorii
DZIĘKI CHŁOPAKI
DZIĘKI CHŁOPAKI 16.07.2017, 21:40
Prawdziwi patrioci są dumni z dzisiejszego dnia
staryrezerwista
staryrezerwista 16.07.2017, 19:11
Smutna to chwila kiedy ludzie bawią się w wojsko za pieniądze nasze ( czyli podatnika). Nic nie potrafią, a kasę będą brać! To takie 500+armia!
08
08 16.07.2017, 23:59
Znajdzie się jeden który się bawi ? i od razu robisz rozgłos, w materiale tv Dębica było kilka wypowiedzi młodych adeptów wojska i wypowiedzi były mądre i dojrzałe, jeden się znalazł który niefortunnie się wypowiedział
lil
lil 16.07.2017, 16:04
Weekendowi żołnierze za 500 złotych miesięcznie. O to gwardia przyboczna Antoniego Macierewicza.
mietek
mietek 16.07.2017, 17:00
ORMO
pk
pk 16.07.2017, 08:52
120 nierobow i manipulantow
RADZO
RADZO 16.07.2017, 17:15
większość pracuje, nierób to chyba jesteś TY
JAB
JAB 15.07.2017, 17:29
https://www.youtube.…
beerbant
beerbant 15.07.2017, 09:41
Podobno większa część żołnierzy Specnazu zdezerterowała na wieść o powstaniu WOT.
BigCyc
BigCyc 15.07.2017, 18:09
Mafia się rozpadła i poddały się Chiny.
08
08 14.07.2017, 14:22
Korwin Mikke nie chce tarczy anty rakietowej i rakiet patriot. Twierdzi że Polsce rakiety nie są potrzebne, w obwodzie Kaliningradzkim Rosia ma rakiety nastawione na miasta w Polsce, komu ten pan się kłania, nie raz chwalił Putina .... dramat ... Rakiety Patriot to bezpieczeństwo nie tylko Polski ale i Europy wschodniej. Każda wystrzelona rakieta przez kacapów była by namierzona i zniszczona w powietrzu
dietetyk
dietetyk 15.07.2017, 20:11
Ty durniu z Zatorbia, Putin właśnie wystrzelił rakietę ale dzięki twojemu sadłu odbije się ci od brzucha i obroni ten nieszczęsny kraj
08
08 16.07.2017, 14:17
Tarcza i rakiety patriot powstaną za kilka lat i trzeba dołożyć wszelkich starań żeby tak się stało, podałem tylko przykład zachowania i to co ten pan myśli o tarczy i tyle. Natomiast twój poziom kultura jest na niskim poziomie, więc taki a nie inny tekst wyskrobałeś
jan
jan 14.07.2017, 13:39
Gratulacje dla tych którzy zrobili wszystko żeby do Dębicy wróciło wojsko. Ma przyjechać Minister Macierewicz i posłowie , warto być na przysiędze na rynku i zobaczyć sprzęt wojskowy. Przysięga będzie poprzedzona Mszą św w kościele na ul Krakowskiej o godzinie 10.00
Wuju
Wuju 14.07.2017, 10:12
Szkolenia będą się odbywać dwa razy w miesiącu, a jak będzie trzeba to częstotliwość ćwiczeń się zwiększy. Bardzo jestem dumny z tego że tyle młodych ludzi garnie się do wojska. Gratulacje dl Ministra zwiększenie obronności kraju. Kacapy atakują, to znaczy że dobry kierunek został obrany
vanad
vanad 15.07.2017, 11:25
A no to szacun - kiedyś do wojska szło się na dwa lata, a do marynarki na trzy. Minimum dla osób po studiach to był roczny SOR. Uspokoiłeś mnie całkowicie.
staryrezerwista
staryrezerwista 13.07.2017, 19:45
Proponuję tym ochotnikom poligon zimowy w okolicy rzeki Kwisa ( kto był, to wie - ja byłem jeszcze za komuny). To co Ci dzisiejsi harcerze robią, to zabawa, zresztą podobnie bawi się za pieniądze podatnika Strzelec!
tekel
tekel 13.07.2017, 11:53
Jeśli ktoś wierzy, że wojsko po piętnastu dniach szkolenia jest w stanie cokolwiek obronić, to gratuluję optymizmu, ale ja się do niego nie dołączam.
sierżant
sierżant 15.07.2017, 20:08
Tylko że dawniej przy zasadniczej służbie wojskowej to wiele wyszkolili? Ciągle skracali służbę, pieniędzy nigdy nie było, strzelanie raz czy dwa i tyle
Wojsko że ho ho
Może za PRLu, ale lata 90 to z małymi wyjątkami komedia
A co do WOTu - od czegoś trzeba zacząć, z czasem będzie lepiej
No i podstawa to to że WOT to pomoc przy klęskach żywiołowych a nie przy wojnie
Max
Max 17.07.2017, 07:41
Bo na nowoczesnym polu walki - piechociarz pożyje z godzinę. Teraz liczy się sprzęt i wyszkolenie na tym sprzęcie - a nie "weekendowe" wojsko
lwinska
lwinska 17.07.2017, 11:52
Ukraina nie dysponuje OT i zostali zalatwieni przez zielone ludziki, zabrali im Krym ..
jan
jan 17.07.2017, 14:07
pewnego dnia zielone ludziki z band UPA różnymi kanałami wpadają do Polski i co z nimi zrobi OT - ? po prostu zostaną wykryci i zlikwidowani ? albo grzecznie opuszczą Polskę
rezerwista
rezerwista 12.07.2017, 18:16
olaboga......A na zdjęciu nr 2 mają fajne buty. Co to .....SOFIXY?hahahhahahhehhehehehhe
Antek.
Antek. 12.07.2017, 15:53
Dziurawe wojsko ministranta Maciarewicza.
o
o 12.07.2017, 11:59
Ostre strzelanie zamiast musztry?

Pozostałe