Niedziela, 22.04.2018, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Jak wybrać idealny zespół na wesele?

Jak wybrać idealny zespół na wesele?
Biała suknia, on przy boku, kościół, bijące dzwony, tłum radosnych bliskich osób. Od dzieciństwa taki obrazek jest marzeniem niejednej dziewczyny. Jednak zanim on się spełni, należy przygotować się na szereg czynności organizacyjnych, które sprawią, że dzień ślubu będzie tym absolutnie wymarzonym. Jedną z podstawowych rzeczy, jaką należy ustalić na długo przed ślubem, jest wybór zespołu muzycznego, który tego wyjątkowego wieczoru będzie zabawiał nas i naszych gości.

Po pierwsze… styl. Państwo młodzi muszą wspólnie zdecydować, jakiego zespołu szukają, czy ich wesele ma być okraszone muzyką disco, biesiadnymi hitami, przy których zapewne bawić się będzie większość, czy zdecydowanie wolą starszą muzykę polską przeplataną coverami znanych piosenek. Jeszcze inne zespoły proponują muzykę własną, choć ten wybór jest zapewne najbardziej ryzykowny. Warto pamiętać o tym, że ten wieczór to także wyjątkowy czas dla waszych gości, którzy powinni równie dobrze bawić się przy muzyce, która będzie dobra do tańców, a nasze preferencje np. wyboru muzyki poważnej powinny być gruntownie przemyślane i zderzone z rzeczywistością weselną i upodobaniami naszych gości.

Wybór zespołu warto rozpocząć od wywiadu wśród znajomych, którzy sami w nieodległym czasie organizowali wesele lub bawili się na nich. Być może to właśnie poczta pantoflowa z informacjami o konkretnych zespołach sprawi, że na waszym weselu zagra naprawdę dobry i wyspecjalizowany zespół. Jeżeli jednak nikt ze znajomych nie posiada kontaktów do dobrych zespołów, warto skorzystać z ofert portali takich jak Wedding.pl, które oferują dopasowanie wyszukiwania zespołu do lokalizacji, w której organizujesz wesele, np. w okolicach Rzeszowa: https://wedding.pl/zespoly-weselne/rzeszow.

Kiedy nadejdzie czas rozmów i negocjacji z zespołem warto zapytać przede wszystkim, czy posiadają swoje muzyczne portfolio, które będziecie mogli przesłuchać. Wiele zespołów proponuje młodym parom przybycie na jedną z ich prób – muzyka grana na żywo, obserwacja atmosfery między członkami zespołu może naprawdę dużo wnieść do waszej decyzji. Przed podjęciem decyzji należy porozmawiać o cenie i o tym, co w nią jest wliczone, o tym, jak często zespół grywa, ile utworów obejmuje ich repertuar (na całą noc weselnego grania 40 utworów zdecydowanie nie wystarczy, pamiętajcie o tym!). Warto zapytać, czy będą w stanie wykonać piosenki na życzenie gości, czy potrafią improwizować i wykazują się twórczością i elastycznością. Można dopytać o ubiór zespołu, by zbytnio nie odbiegał od waszego wyobrażenia spójności tego dnia, ustalić kwestie wyżywienia i ewentualnego alkoholu.

Podjęcie decyzji powinno wiązać się ze sporządzeniem odpowiedniej umowy, która da wam gwarancję, że wasze wesele będzie naprawdę niezapomnianą nocą dla was i waszych najbliższych.

 

Artykuł sponsorowany

Admin Admin
Podziel się:
 

Pozostałe