Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Nowa fabryka w powiecie - wykorzystać tę szansę

  • 19.07.2017, 15:08 (aktualizacja 20.07.2017 15:26)
  • Admin Admin
Nowa fabryka w powiecie - wykorzystać tę szansę
Kto wie, czy gdyby w Dębicy nie działała Firma Oponiarska Dębica, to koncern Hutchinson zainwestowałby w Zawadzie, gdzie otworzył wczoraj swoją fabrykę. Skąd takie przypuszczenie? Jacques Maigné (na zdjęciu w brązowej marynarce), prezes Hutchinsona, firmy obracającej 4 miliardami dolarów rocznie, właśnie o Dębicy wspominał przed przecięciem wstęgi.

Jacques Maigné mówił o tym, jak ważna jest industrialna kultura, z jaką mamy do czynienia w Polsce. W tym ta związana z rozwojem przemysłu gumowego.
Przypomnijmy, że zarówno Dębica (opony), jak i Hutchinson (m.in. uszczelki), działają właśnie w tej gałęzi przemysłu.
Te tradycje są na tyle ważne, że Jacques Maigné zainteresował się historią Dębicy. Nawiązał do rozpoczętej w 1937 roku budowy Fabryki Gum Jezdnych.
- Ona powstała w ciągu 20 miesięcy, my budowaliśmy 6 miesięcy - powiedział prezes i dyrektor generalny Hutchinsona.
Dwie dekady temu, gdy z Dębicą związał się koncern Goodyear, Zdzisław Chabowski, prezes TC Dębica apelował, by nawiązać współpracę miast, gdzie amerykańska firma ma swoje fabryki. Wtedy władze miejskie (powiatowych jeszcze nie było), miały ważniejsze zadania i zignorowały tę propozycję.
Fakt, że dzisiaj prezes potężnego koncernu, mówiąc o powodach zainwestowania pod Dębicą wspomina o naszym producencie opon wskazuje, jak wielką szansę na rozwój regionu wtedy zmarnowano. Może więc dziś, gdy inwestuje tu nowa firma z branży motoryzacyjnej,  warto nadrobić te zaległości. Hutchinson ma w Europie i na świecie fabryk wiele...

Ryszard Pajura

O otwarciu fabryki Hutchinson w Zawadzie czytaj tutaj


 

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 27.07.2017, 17:43
Może Państwo wiedzą, kiedy rusza budowa Ocynkowni ? W wydaniu papierowym była wzmianka.

Pozostałe