Piątek, 15.12.2017, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Protesty przed sądem także w Dębicy (zdjęcia, ankieta)

  • 21.07.2017, 09:26 (aktualizacja 21.07.2017 09:40)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Protesty przed sądem także w Dębicy (zdjęcia, ankieta) Agnieszka Majba - Pochwat
W czwartek wieczorem pod Sądem Rejonowym w Dębicy spotkali się przeciwnicy planowanej przez partię rządzącą reformy sądownictwa. Inicjatorem protestu są członkowie dębickiego Komitetu Obrony Demokracji, uczestniczyli w nim przedstawiciele innych środowisk, m.in. Platformy Obywatelskiej i SLD.

- Nie jesteśmy przeciwko reformom. Reformujmy, ale nie w ten sposób - przekonywała Elżbieta Kurowska, jedna z liderek KOD w naszym powiecie.
Pod sądem zjawiło się blisko 60 osób. Dla porównania - w pierwszym spotkaniu zorganizowanym w niedzielę, uczestniczyło tylko 9 protestujących.
Przynieśli znicze, flagi Polski i  Unii Europejskiej.
- Wolność, równość, demokracja! Nie ma zgody na PiS-u metody - skandowali zebrani.
Protestujący rozmawiali o sytuacji w kraju, nie kryjąc obaw związanych z planami rządu. Na koniec odśpiewali hymn narodowy.
Manifestacja odbyła się w spokojnej atmosferze. W pobliżu nie było policji i straży miejskiej.
Kolejne spotkanie przed budynkiem sądu przy ul. Fabrycznej planowane jest dzisiaj, w piątek 21 lipca o godzinie 21:00.

 

Agnieszka Majba-Pochwat
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tom
tom 23.07.2017, 00:52
ale tłumy żal
Rysiek Petr
Rysiek Petr 21.07.2017, 19:06
Nie dajmy się zastraszyć! Lećmy na Maderę!
Zasmakuj
Zasmakuj 21.07.2017, 17:37
Dobrze, że są protesty - nie wolno przejść obojętnie obok tych bandyckich zmian rządowych
leon
leon 21.07.2017, 22:16
Wymiar sprawiedliwości wymaga głębikich zmian. Dotąd sędziowie byli kastą "świętych król", nieodpowiadająch za nic i często wykazujących niezawisłość od rozumu.
były PO-wiec
były PO-wiec 21.07.2017, 15:05
Odrywanie od korytka boli, jeśli boli to trzeba krzyczeć i protestować !!!!
jan
jan 23.07.2017, 15:00
Masz rację,ale korzenie chyba głębokie zapuścili przy tym korycie i mają z tym problem.Ustawa reformująca sądy to taka siekierka,która poprzecina im te korzenie,i o to ten szum cały.Pozdrawiam
Wolne Sądy
Wolne Sądy 21.07.2017, 14:52
Brawo Dębica!!! Od jakiegoś czasu już tu nie mieszkam, ale cieszę sie, że ludzie w końcu i tutaj reagują. A co do tych co piszą w komentarzach o komunistach i ubekach, to powiem wam tak, że ze mnie jest taki komunista, złodziej, zdradziecka morda i kanalia, jak z was patriota!
pl
pl 23.07.2017, 15:04
Sami nazywają się najwyższą kastą,bronią interesów najbogatszych,a zwykli obywatele są dla sędziów nikim,dlatego pora to zmienić.
asd
asd 21.07.2017, 14:05
Coś mi się wydaje, że dzisiejszych protestujących rozpędzi burza. I tak oto siły niebios sprzyjają sprawiedliwości.
ja
ja 21.07.2017, 13:26
Do domu! Brawo PIS,BRAWO!!!
kinga
kinga 21.07.2017, 12:52
Czy nie odnosicie wrażenia, że w "obronę sądów" w ogóle nie angażują się lokalni prawnicy? Przecież to są protesty wyłącznie z udziałem zwykłych obywateli. A może sami sędziowie i adwokaci są zwolennikami tych zmian?
jaro
jaro 21.07.2017, 11:18
Xyz
Komuchy tzn. kto? Spośród kilkunastu sędziów z tego Sądu tylko jeden zaczynał pracę jeszcze w PRL (czy to coś złego?).
rol
rol 21.07.2017, 12:57
O ile się orientuję, to więcej niż jeden, nawet jeśli nominację sędziowską otrzymał po 1989.
qwert
qwert 21.07.2017, 12:52
U nich tak - bo teraz rdzenna prawica to Piotrowicz.
mieszkanka powiatu
mieszkanka powiatu 21.07.2017, 12:34
Jeden zaczynał, a dziś orzeka jego I i II pokolenie...
Nikt spoza układów prl-owskich się nie przebije...
piso-sceptyk
piso-sceptyk 21.07.2017, 11:06
Oby brawa nie milkły również wtedy kiedy zagraniczne firmy zaczną wstrzymywać lub wycofywać swe inwestycje z Polski.
Każdy kto choć liznął ekonomię wie, że przy podejmowaniu inwestycji bierze się pod uwagę przede wszystkim - korzystną politykę fiskalną państwa oraz stabilne przewidywalne prawodawstwo i sądownictwo.
Tak więc inwestora za przeproszenie g..o będzie obchodziło że PIS głosi, iż odrywa postkomunę od koryta.
Można śmiać się i szydzić z Timmermansów, z Komisji Europejskiej, postrzegania Polski zagranicą. ratingów zachodnich "banksterów" itd itp ale wszystko do czasu...
To właśnie ekonomia najszybciej ostudzi niektóre głowy. Na razie jest w każdej rodzinie co najmniej 500+ na miesiąc więc też nikt nie zwraca większej uwagi jak coś podrożeje.. ale wszystko do czasu.
poli
poli 21.07.2017, 12:51
To akurat jest pewne - Polacy obudzą się, gdy dostaną po kieszeni. Szkoda tylko, że wszyscy dostaną mniej więcej po równo, choć sądzę, że jako pierwsi i najbardziej dostaną rolnicy - co będzie akurat dość sprawiedliwe.
freeedoom
freeedoom 21.07.2017, 12:25
Tak korzystna polityka fiskalna dotychczas polegała na wyprowadzaniu podatków z PL a stabilne prawodawstwo i sądownictwo na to pozwalało. Proponuje jednak ze zrozumienie wysłuchać argumentów strony rządowej a nie opierać się tylko na tym co suflują tefałeny i inne giewu. Dziwne to że demokracja skończyła się po raz 1543 a ludzie spokojnie wyrażają swoje poglądy i demonstrują ????
piso-sceptyk
piso-sceptyk 21.07.2017, 13:57
freeedoom - ja pisałem o tym, że prawa ekonomii i rynku pokażą i to już niedługo jakie są tendencje. Zaufanie do gospodarki to rzecz neutralna od tefałenów gie-wu i radia maryja a zagraniczni inwestorzy interesują się polską demokracją tylko w tym zakresie w jakim wpływa ona na ich interesy. A w przypadku: zmian w sądownictwie, dziwnej komunikacji polskiej dyplomacji z Unią Europejską, Rosją, Niemcami - niestety wpływa to negatywanie czy ci się to podoba czy nie. Niektórych elementów rzeczywistości nie da się zaczarować paskiem z TVP Info
Waldemar
Waldemar 21.07.2017, 11:04
DĘBICA przeprasza za dziadków komuchów...!
Xyz
Xyz 21.07.2017, 10:33
Tak się komuchy martwią o posady? Brawo PiS, brawo reformy!!!!!
ewew
ewew 21.07.2017, 11:53
Mam 35 lat i nie wiele wspólnego z komuną, za to trzeźwo patrzę na to co się dzieje, nie popieram żadnego ugrupowania ale to co się dzieje, jest obrzydliwe, pełne nienawiści i niepraworządności, dziwie się młodym działaczom pis-u.
ddd
ddd 27.07.2017, 17:10
to wyłącz TVN
fdsf
fdsf 28.07.2017, 07:14
ddd i wlacz tvp info? hahahah
jan
jan 24.07.2017, 12:31
Ja też jestem w podobnym wieku,ale jest taki morał tego że ja wychowywałem się w rodzinie gdzie nikt nie należał do PRL-u,a niektórzy mimo tych 30-paru lat osobiście nie pamiętają tych czasów ale jeśli ich ojcowie,dziadkowie byli umoczeni w tym szambie PRL-owskim,to mają myślenie takie jakie mają,może nie są temu winni ale takie jest życie.Pozdrawiam
xan
xan 21.07.2017, 11:16
To nie jest reforma, tylko przejęcie sądów. Tyle że wy macie zbyt małą wiedzę i orientację w świecie, żeby to zrozumieć.

Pozostałe