Piątek, 18.08.2017, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Protest przed sądem - wybuchły petardy

  • 22.07.2017, 10:02
  • Ryszard Pajura
Protest przed sądem - wybuchły petardy
Około pięćdziesięciu osób wzięło udział we wczorajszym proteście, zorganizowanym przez Komitet Obrony Demokracji w obronie niezależności sądownictwa. Tym razem protestujący mieli gości - ok. piętnastu młodych ludzi, którzy starali się zakłócić przebieg spotkania. Rzucali petardami, po czym uciekli na widok nadjeżdżającego radiowozu.

Spotkanie Komitetu Obrony Demokracji i innych środowisk odbywa się pod hasłem Podkarpacie chce veta od kilku dni. W Dębicy rozpoczęło się o godz. 21 przed Sądem Rejonowym.
- Nie jesteśmy przeciwko reformie sądownictwa - zapewniała Elżbieta Kurowska, rzecznik prasowy KOD na Podkarpaciu.
Ale, jak dodawała, protestujący są przeciwko reformie, łamiącej Konstytucję i zasady demokratycznego państwa.
Dominik Łazarz mówił, że protest odbywa się w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej, bo jego zdaniem rządzący zmierzają do wyprowadzenia naszego kraju ze struktur europejskich.
Alina Rzewuska także zapewniała, że celem protestów nie jest sprzeciw zmianom w sądownictwie. Ale jej zdaniem wprowadzana obecnie reforma to tylko jeden z przykładów zawłaszczania państwa przez jedną partię.
Ok. godz. 21:30 na placu przed sądem pojawiła się kilkunastoosobowa grupa młodych mężczyzn. Wybuchły petardy, wznosili okrzyki: Precz z komuną. 
Protestujący przed sądem odpowiedzieli hasłem: Zapraszamy do Europy.
Gdy dwie petardy wybuchły bardzo blisko protestujących, co wyglądało tak, jakby celem było ich przestraszenie, zapadła decyzja, by wezwać policję. Po kilkunastu minutach nadjechał radiowóz, na widok którego, i czterech funkcjonariuszy, grupa kontrmanifestantów uciekła przez budowany przejazd podziemny pod torami. Po chwili zjawiła się także policyjna furgonetka.
- W nas nie ma agresji - mówiła Alina Rzewuska.
Gdy jeden z uczestników protestu niezbyt przychylnie wypowiedział się o grupie próbującej zakłócić spotkanie, Elżbieta Kurowska zaapelowała, by tak nie mówić.
- Nie bądźmy tacy jak oni - mówiła.
Na skrzyżowaniu ulicy Fabrycznej i Słonecznej protestowi przyglądała się grupa 6 osób, która także wznosiła hasła, np. Precz z komuną. W odróżnieniu od grupy młodych ludzi, która przyszła od strony ul. Głowackiego (przez przejazd), nie byli oni agresywni i nie odeszli po przyjeździe policji.
Elżbieta Kurowska apelowała do wszystkich protestujących, by nie byli małostkowi, aby partie polityczne zapomniały o swoich szyldach, a zjednoczyły się we wspólnym działaniu, bo inaczej nie uda się obronić demokracji w Polsce.
Na spotkaniu obecny był także Marian Czerwiński, poseł na Sejm X kadencji, który apelował, by te spotkania odbywały się nadal. Zaś Alina Rzewuska apelowała, by wysyłać listy do posłów: Jana Warzechy i Kazimierza Moskala, by wytłumaczyli powody swojej decyzji o głosowaniu za zmianami, likwidującymi niezależne sądy w Polsce.
Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Kolejne, o godz. 21 ma odbyć się dzisiaj. 

 

Ryszard Pajura
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bbn
bbn 23.07.2017, 18:02
Rzucający petardami to oczywiście kibole - współczesne PiS-owskie ORMO
Dedektyw
Dedektyw 26.07.2017, 11:31
a ciekawe jest to, że tych kiboli zorganizował jeden znany dębiczanin... będzie za niedługo z tego powodu gorąco.
Darek
Darek 23.07.2017, 13:00
Brawo Dębica, ci ludzie co tam byli to bohaterowie, w sPiSowanej Dębicy walczyć o naszą demokrację o nie łamanie konstytucji, to wymaga odwagi. Tacy ludzie powinni iść do polityki, a nie to coś co głosuje bez zastanowienia, jak towarzysz prezes sobie zachce...
Wyborca
Wyborca 23.07.2017, 20:51
owce i tak zagłosują na tych co teraz jak te zwierzęta wciskają guziki pod ustawami bez żadnej refleksji...
Arkady
Arkady 23.07.2017, 10:26
Świadomość obywatelska rodzi się bólach, ale i do mieszkańców naszego miasta powoli dociera, że warto pokojowo protestować, wyrażać własne zdanie.Brawo.
Eva
Eva 23.07.2017, 00:32
Gratuluję odwagi i determinacji manifestującym. PETARDY są bardzo niebezpiecznym sygnałem wrogości wobec manifestujących OBYWATELI.
123
123 22.07.2017, 22:45
A kogo tu bronić??? Patologia w tych sądach i tyle. Kazdy sędzie robi sobie co chce, nikt go nie może rozliczyć i sparwy ciagna się latami zamiast w kilka dni... Szanują robote :)
za
za 26.07.2017, 21:18
przeczytaj sobie 5000 stron akt w 4 dni
Ewa
Ewa 24.07.2017, 01:10
W tym jest wiele racji, że niektóre sprawy ciągną się długo, nawet zbyt długo. Też uczestniczę w sprawie, która toczy się już 4 lata i pragnę, by wreszcie się zakończyła.,Ale jak zapewne wiesz w protestach chodzi o coś zupełnie innego, Czy chcesz żyć w kraju, w którym będzie panował reżim i nie będziesz mógł wyrazić swoich odmiennych od rządzących poglądów, a Twój paszport może nie leżeć w domu jak teraz, lecz będziesz musiał prosić odpowiednie organy o jego wydanie chcąc wyjechać za granicę ? A co będzie jeśli ci go nie wydadzą? Do kogo wtedy się poskarżysz, jeśli wszystko będzie w jednych rękach? Po co była ta walka Solidarności??? Trójpodział władzy to fundamentalna sprawa dla wolności, równości i niepodległości, To fundamentalna sprawa dla Twojego bezpieczeństwa i dla wszystkich obywateli.Pomyśl, że dostałeś coś o czym marzyłeś w prezencie i nagle ktoś Ci to zabiera, Jak się wtedy będziesz czuć?
miś
miś 22.07.2017, 23:29
Masz rację,ale ta kasta mimo że Prezydent podpisze tą ustawę,to nie wiem czy tak łatwo ustąpi!
Ewa
Ewa 24.07.2017, 01:14
Przeczytaj komentarz, który dodałam do 123 jeśli go zaakceptuje moderator i pomyśl zanim napiszesz kolejny komentarz.
Marcin
Marcin 22.07.2017, 22:43
Artykuł od początku jest stronniczy!!!!!
Policja była na miejscu dwie minuty po zgłoszeniu a nie "kilkunastu" a młodzi ludzie nie uciekli tylko odeszli i nawet kilku z nich rozmawiało z policją......
Ewa
Ewa 24.07.2017, 01:45
Panie Marcinie, chyba był pan w innym miejscu niż ja, bo akurat widziałam to zachowanie zorganizowanej grupy młodych, na czarno ubranych, ziejących agresją chłopaków rzucających petardy i słyszałam jak głośnym basem krzyczeli "precz z komuną" czym wykazali się zupełnym brakiem znajomości sytuacji w jakiej znalazła się Polska, Jeśli uważają się za patriotów niech swoją siłę zamienią na zrobienie czegoś dobrego, co po nich pozostanie dla przyszłych pokoleń, I jeszcze jedna uwaga, Jeśli poruszanie się z prędkością 20-30 km na godzinę i zniknięcie w przeciągu kilku sekund w tunelu po pojawieniu się radiowozu policyjnego jest spokojnym spacerkiem, to gratuluję panu takiej oceny. Czy pan też tak spaceruje? A gdzie podziała się w tym momencie odwaga uciekających?

Elzbieta Kurowska
Elzbieta Kurowska 23.07.2017, 12:09
Faktycznie, policja przyjechała szybko. Może za 5 minut, może za 12. Odczuwanie czasu jest względne. Protestujący są wdzięczni policji i nie roszczą żadnych pretensji. O tych rozmowach młodych z policją, to chyba przesada, bo panowie policjanci pytali nas, czy rozpoznajemy choć jednego.
Elzbieta Kurowska
Elzbieta Kurowska 23.07.2017, 11:17
To prawda. Policja zjawiła się bardzo szybko. Odczuwanie czasu jest względne. Może to było 5 minut, a może 12. Protestujący są wdzięczni policjantom i o nic nie mają pretensji.
Ewa
Ewa 24.07.2017, 01:48
Potwierdzam, Policja przyjechała natychmiast i dzięki jej za to. Ponadto wszystkim Policjantom z okazji ich Święta - wszystkiego najlepszego.
Uczestniczka
Uczestniczka 23.07.2017, 08:50
Artykuł jest bardzo rzetelny, ci młodzi bojówkarze ośmieleni przez PiS, gdyby nie Policja, to by zaatakowali. A petarda została rzucona w uczestników. Wyglądało to bardzo groźnie !
krz
krz 22.07.2017, 22:02
Ustawa o zgromadzeniach z dnia 24.07.2015
Art. 7. 1. Organizator zgromadzenia zawiadamia organ gminy o zamiarze zorganizowania zgromadzenia w taki sposób, aby wiadomość dotarła do organu nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 6 dni przed planowaną datą zgromadzenia.
Ciekawe czy postępują zgodnie z prawem czy tak ..o, bo my tak chcemy.
feld marszałek
feld marszałek 26.07.2017, 23:02
W żadnym trybie - biorąc przyklad z Prezesa........
W żadnym trybie źadne zgody, wnioski i zezwolenia nie są wymagane.
Elżbieta Kurowska
Elżbieta Kurowska 23.07.2017, 11:20
Istnieje coś takiego, jak zgromadzenia spontaniczne. I te do takich należą. W podobny sposób skrzyknęli się nasi "goście" od petard. I póki mamy demokrację, tak będzie.
Eva
Eva 23.07.2017, 00:06
Spontaniczne protesty nie wymagają takich procedur. Bycie wolnym jest darem i trzeba wiedzieć, że strach i przymus nie jest dobrym sposobem ' załatwiania' ludzi, którzy myślą i działają inaczej.
Miłość jest przestrzenią w o l n o ś c i.
Krz
Krz 23.07.2017, 19:03
Tak.... A w gazecie napisali że protest zakończył się "tradycyjnym odśpiewaniem hymnu" . To co? Tradycja już czy nadal spontan?
Ewa
Ewa 24.07.2017, 02:02
"Tradycyjnym odśpiewaniu hymnu" - w tym znaczeniu, że jak prawdziwi patrioci spotykają się nawet spontanicznie w przełomowych dla Ojczyzny momentach i omawiają ważne dla kraju problemy to tradycją jest odśpiewanie hymnu państwowego. My szanujemy nasz hymn, Jego odśpiewanie dodaje nam siły i wiary w to co robimy.
KSW
KSW 22.07.2017, 19:39
Jeżeli to rzeczywiście byli kibice Wisłoki to jest mi wstyd jako staremu fanowi KSW! Czy dla zwolennika Pisu lub innego narodowca, człowiek o innych poglądach to komuch, zdrajca i kanalia?! Gratuluje logiki, logiki właśnie z minionej epoki! Brawo Dębica!
jan
jan 22.07.2017, 15:59
Mam pytanie do tych co tak strasznie protestują i obawiają się tych zmian np.Wymiaru Sprawiedliwości,jak ktoś jest uczciwy to naprawdę nie ma się czego obawiać.
Ewa
Ewa 24.07.2017, 02:14
Panie Janie, czy podejrzewa Pan tych wszystkich codziennie protestujących w całym kraju i za granicą ludzi młodych i tych starszych o nieuczciwość? Czy pan tylko siebie uważa za jednego sprawiedliwego? Jeśli tak, to niech pan rzuci" tym" kamieniem we wszystkich. A co do obawy, to i pan powinien się obawiać, by nie żyć w kraju w którym może zapanować dyktatura,
tekel
tekel 23.07.2017, 15:27
Halo, Panie Janie !!! Ludzie chcą tu podjąć z Panem rzeczową dyskusję o zmianach w sądownictwie, a Pan ucieka. Ma Pan na ten temat jakąś własną opinię, czy powtarza tylko niusy z rozgłośni rządowej???
zetex
zetex 22.07.2017, 17:29
A co ma uczciwość do tego, że Prezes Kaczyński po przejęciu Sądu Najwyższego będzie miał możliwość nieuznania każdych przegranych przez PiS wyborów?
cvb
cvb 22.07.2017, 16:52
Jak brzmi to twoje pytanie?
jan
jan 22.07.2017, 15:52
te osoby co świecą te znicze i protestują to tak naprawdę jakby się ich zapytać to pewnie nie wiedzieli by jak działa system sprawiedliwości...
no ale cóż we większych miastach protestują to czemu u nas nie można...
jeśli ktoś jest prawdziwym patriotą to te zmiany,które realizuje rząd,zgodnie z obietnicą wyborczą to rozumie...
aspoł
aspoł 26.07.2017, 21:21
była obietnica ale nie taka, że ziobro będzie miał władzę nad wszystkim
Ewa
Ewa 24.07.2017, 02:39
Panie Janie, To znowu ja. Nie mogę nie wyrazić opinii o pana wpisie. Jeśli rzeczywiście chce się pan dowiedzieć ile wiemy , dlaczego protestujemy i dlaczego jest to dla nas takie ważne, to zapraszam pana na plac przed Sądem - godz 21.00 każdego dnia dokąd będziemy protestować. Dziwne jest pana rozumowanie- "bo w większych miastach"... Powiem panu, że w mieście, które jest bastionem PiS trzeba wykazać się nie lada odwagą, by wyrażać swoje odmienne poglądy. Wiem, że jest wielu takich ludzi, którzy nas popierają, którym nie podoba się polityka naszego obecnego rządu, ale strach przed utratą pracy, strach o dzieci, o byt swojej rodziny jest silniejszy. Dużo ludzi myśli też tak jak pan. Każdy jeszcze ma prawo do swoich poglądów. Pan też. Ale niech pan nie osądza innych, że nie są patriotami bo myślą inaczej niż pan. Chciałabym zapytać, co pan zrobił dla innych ludzi? Co Pan zrobił w swoim życiu nie za pieniądze ale społecznie dla swojego środowiska? Ja w tym względzie miałabym się czym pochwalić i dlatego ośmieliłam się zadać panu to retoryczne pytanie.
Elzbieta Kurowska
Elzbieta Kurowska 23.07.2017, 11:21
To zapraszam. Pogadamy.
jan
jan 23.07.2017, 18:36
A co chce pani mnie sprawdzać z wiedzy na temat Wymiaru sprawiedliwości?
krasnal
krasnal 22.07.2017, 19:50
Tylko infantylny patriota popiera te pseudo zmiany
petru
petru 22.07.2017, 23:39
Tylko nie uczciwy obawia się tych zmian!
Ewa
Ewa 24.07.2017, 02:43
Proszę przeczytać komentarz , który napisałam do wypowiedzi pana Jana.
Jerzy
Jerzy 22.07.2017, 14:58
Z tej retoryki wynika z kim mamy do czynienia. Zmienią zdanie jak ich Ziobro pozamyka bo jak ktoś rzuca petardy by kogoś zastraszyć jest normalnym bandytom. Czy nie potrafimy uszanować demokracji? różnicy zdań szacunku do bliźniego?
tekel
tekel 22.07.2017, 13:54
Po prostu Dobra Zmiana też chciała zabrać na chwilę głos. I zabrała - petardami.
Per procura
Per procura 23.07.2017, 15:03
Tam gdzie drwa rąbią tam DRZAZGI LECĄ ! VOLENTI NON FIT INIURIA ! / chcącemu nie dzieje się..../ Ja siedziałem spokojnie w domu na D.... i nie skomlę.
Ewa
Ewa 24.07.2017, 02:50
A kto tu skomli??? Siedzenie na 4 literach w sytuacji gdy w kraju dzieją się złe rzeczy i czekanie aż manna spadnie z nieba, lub ktoś załatwi za ciebie sprawę nie przysparza nikomu splendoru..Tak robią tylko tchórze lub ignoranci.
Student
Student 22.07.2017, 13:24
Brawo Dębica. Protest w obronie demokracji w pisiarnej Dębicy to naprawde odwaga! Jestem z Wami !
IVONA
IVONA 22.07.2017, 13:10
Widziałam całe zajście wczoraj i kontrmanifestanci wcale nie zachowali się agresywnie wobec demonstrujących. Te petardy w pobliżu sądu wybuchły tak jakby "z przypadku". To że pokrzyczeli sobie precz z komuną, to chyba ich prawo.
seksuolog S.
seksuolog S. 26.07.2017, 23:19
"Przypadkiem" to możesz zajść w ciążę z przypadkowym partnerem.
Ewa
Ewa 24.07.2017, 03:03
Pani Ivono. Napisałam komentarz do podobnej wypowiedzi Marcina, Jeśli moderator ją zamieści to proszę go przeczytać. Jest chyba pani młodziutką osobą, bo wypowiedź jest bardzo niedojrzała.Czy chciałaby pani , by koło pani nóg wybuchła petarda i by panią zraniła, co stało się w przypadku jednej osoby? Jak ktoś rzuca petardą w tłum, to znaczy że robi to z przypadku??? Mam na ten temat zupełnie inne zdanie.
Elżbieta Kurowska
Elżbieta Kurowska 23.07.2017, 11:27
To mamy problem z definiowaniem agresji, miła Pani. To prawda, że trzymali się w ryzach na tyle, by nie narobić sobie kłopotów, jak sądzę, ale takie zachowania i takie argumenty jak petardy to nie jest forma, o której można powiedzieć, że jest nieagresywna. Tym bardziej, że w tej konwencji łatwo można utracić kontrolę nad zachowaniem. Trochę edukacji w tym temacie przyda się Pani.
Eva
Eva 23.07.2017, 00:19
" Widziałam", że petardy wybuchły. To jest fakt. To, że pani pobłażliwie sobie żartuje- komentuje taki INCYDENT ( " z przypadku") jest już pani sposobem radzenia sobie z tym, co się wydarzyło. Natomiast mówienie, że każdy może mówić, co chce.. . Czyli " komuchy' i tp., gdy nie zna ludzi...NIE JEST PRAWDĄ. Są słowa - sztylety : pomówienia - insynuacje, inwektywy - wyzwiska , poniżające i wykluczające ze społeczności czy w ogóle z pośród ludzi...( Nie będę przytaczać słów posła J.K. wykrzyczane z mównicy " poza trybem", czyli nie był to ani wniosek formalny, ani zapytanie, ani głos w dyskusji) Takie zachowanie jest niedopuszczalne i jest podlegające karze. Każdy ma prawo do o c h r o n y dóbr osobistych czyli swojej godności, dobrego imienia, opinii.
jo
jo 22.07.2017, 22:22
Boże, widzisz i nie grzmisz! :(
as
as 22.07.2017, 16:54
Przypadkowo mieli ze sobą petardy i przypadkowo je odpalili i przypadkowo uciekli przed policją
sort
sort 22.07.2017, 19:54
Szli już na sylwestra,bo nie wiedzą czy doczekają go na wolności.
Doll
Doll 22.07.2017, 12:22
Jak tym ludziom nie szkoda czasu. Co to zmeinia w tak malej miescinie 10 -20 osob krzykaczy w niewiadomym dla nich samych celu. Polowa z nich nie wie jak zbudowany jest wymiar spraweidliwosci a twardo demonstruje jakby to cos mialo zmienic... Idzcie na lody do parku odpoczywajcie w sloncu ludzie trzeba chwytac zycie garsciami a nie protestowac w sprawie.... no wlasnie jakiej?? Kto z nich mial do czynienia z wymiarem sprawiedliwosci?W jakism stopniu czy te zmiany dotykaja ich personalnie? Wiekszosc jest podsycana klamliwymi i skorumpowanymi mediami a ludzie lykaja to jak pelikany i krzycza na siebie wzajemnie skracajac sobie zycie. Podsycanie do buntu rzucania obelgami i kamieniami to dowod na to jak slaba jest opozycja badz wladza uciekajaca sie do takich metod o cym to swiadczy by przedstawicieie namawiali do rozlewu krwi.
Ewa
Ewa 24.07.2017, 03:13
Doll, napisałam dzisiaj sporo komentarzy i doprawdy radzę przeczytać moje poprzednie wypowiedzi, Nie zastanawiaj się nad naszym czasem, pomyśl o sobie, jak Tobie nie szkoda czasu na pisanie tych bzdur, Lepiej poczytaj, poznaj nasza historię, zastanów się, zanim coś skomentujesz.
nj
nj 22.07.2017, 16:56
A ty co pisałeś ustawę o ustroju sądów powszechnych czy byłeś w którejś komisji kodyfikacyjnej. Znawca "budowy" wymiaru sprawiedliwości się odezwał.
Doll
Doll 23.07.2017, 06:58
Nie pisalem dlatego nie biore udzialu w czyms na czym sie nie znam
haha
haha 22.07.2017, 11:42
KScykory, jak zwykle dały dyla.
xan
xan 22.07.2017, 10:55
Zakładam, że rzucający petardami kompetencje Sądu Najwyższego potrafiliby wymienić jednym tchem, stąd u nich to poparcie dla reform PiS-u.
Stary KaeS
Stary KaeS 22.07.2017, 13:15
Proponuje nie robic zakladow. Na pewno kariere Pana bylego posla i pozostalych wielu potrafi opisac. Kto jak kto, ale Owi Obroncy maja tyle wspolnego z demokracja i przestrzeganiem praw czlowieka, co corka koryntu z dziewictwem. Z przyjemnoscia stane w szranki, z Imc xan - em, wiedzy na wiele tematow. Chodzacy posterudyci ????
Deb
Deb 22.07.2017, 10:42
Na policje dzwonili gdy tylko wyszliśmy z tunelu, czyli znacznie wcześniej niż petardy. Ponad to powiedzieli policji że fizycznie ich zaatakowaliśmy. Czemu kłamiecie?
Kamil
Kamil 24.07.2017, 03:20
Czy to jest twoja obrona??? Mijasz się z prawdą jak nasza słuszna ,dobra zmiana.
Elżbieta Kurowska
Elżbieta Kurowska 23.07.2017, 11:36
Ja rozmawiałam z Policją.Ta osoba, która szła w Waszym kierunku i zapraszała Was do rozmowy. Z cała pewnością nie powiedziałam, że zaatakowaliście nas fizycznie. Zgodnie z prawdą powiedziałam, że wznosiliście raczej niepokojowe okrzyki i rzucaliście petardy. Powiedziałam też, że nie rzucaliście petard w w tłum ani na tyle blisko, by ktokolwiek mógł poczuć się poszkodowany. Ale nie byliście, Panowie, pokojowo nastawieni i nie chcieliście używać innych argumentów niż swoje zgrane okrzyki i petardy właśnie. A w takich sytuacjach można czuć się zagrożonym, bo łatwo o iskrę zapalną. Pozdrawiam i zapraszam do bardziej cywilizowanego udziału w dyskusji z nami.
xxxx
xxxx 22.07.2017, 10:41
Chorzy ludzie demonstruja inaczej nazwac nie mozna ..Precz z KOD i PO.!!!!!
ark
ark 26.07.2017, 21:24
można też napisać chorzy ludzie głosują na piss
Ewa
Ewa 24.07.2017, 03:26
To jest tylko twoja opinia. A może to ty jesteś chory/a lub zupełnie zniewolony/a , otumaniony/a i nie przyjmujesz innych argumentów. Popatrz w telewizor, Czy ci wszyscy niezadowoleni, protestujący w Polsce i za granicą ludzie są według ciebie chorzy??? Użyj mózgu!!! Pomyśl samodzielnie!!!
Arkady
Arkady 23.07.2017, 10:28
a zdrowi maszerują w miesięcznicach....
lustro
lustro 26.07.2017, 21:23
zdrowi inaczej
Eva
Eva 23.07.2017, 00:29
Gdy ktoś po wyjściu z kina mówi, że to był " głupi film", to mówi o filmie? Czy może o swoim problemie ze rozumiem tegoż filmu? Ludzie ze stowarzyszenia obywatelskiego KOD-u już w grudniu zobaczyli to, co teraz widzą tysiące, setki tysięcy ludzi. Ludzi zatroskanych tym, jak zmienia się Polska z demokratycznego państwa w DYKTATURĘ. Mają wszyscy ludzie lato, rodziny, grządki, urlopy, wakacje...a jednak wybrali p o k o j o w y protest. Nie są " chorzy". Są poważnymi obywatelami tego samego NARODU.
Artur
Artur 22.07.2017, 13:24
Precz z PiS-owcami !

Pozostałe