Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Ceny OC się stabilizują?

  • 28.07.2017, 08:42
  • Grupa Tipmedia
Ceny OC się stabilizują?
Nagły i drastyczny wzrost cen obowiązkowego ubezpieczenia OC wywołał wśród kierowców panikę. Osoby, którym ubezpieczenie wygasało w drugiej połowie 2016 roku przeżyli prawdziwy szok – składka była nawet o 50% wyższa niż do tej pory. Jest jednak dobra wiadomość: ceny OC stopniowo spadają i mają tendencję do stabilizacji.

Podwyżki OC w 2017 roku nadal się zdarzają, jednak nie są już tak drastyczne jak w roku ubiegłym. Niemniej jednak średnia cena obowiązkowej polisy komunikacyjnej kształtuje się na poziomie 1000 zł.

Stabilizacja cen OC następuje powoli

Jak pokazują wyliczenia, w styczniu 2017 roku ceny OC spadły o 1% w porównaniu z kwotami obowiązującymi w grudniu 2016 roku. Od tego czasu sporo się zmieniło – widoczna jest stabilizacja cen ubezpieczenia OC. Jest to jednak proces bardzo stopniowy – z miesiąca na miesiąc dochodzi do niewielkich obniżek wysokości składek.

Na powolnej stabilizacji cen OC najwięcej zyskują niedoświadczeni kierowcy – w ich przypadku średnia obniżka obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wyniosła nawet 700 zł. Natomiast mieszkańcy woj. świętokrzyskiego nie odczuli właściwie żadnych zmian – koszty polisy OC nadal kształtują się tutaj na dość wysokim poziomie.

Pełna stabilizacja do końca roku, ale...

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, pełna stabilizacja cen ubezpieczenia OC nastąpi do końca 2017 roku. Nie należy jednak oczekiwać powrotu do cen obowiązujących na początku 2016 roku. Szacuje się, że ostatecznie koszty polisy OC będą niższe o kilkanaście procent w porównaniu z cenami po podwyżce.

Chcesz zaoszczędzić na OC? Nie decyduj się na przypadkową ofertę

Jeśli nie chcesz przepłacać, szybko i łatwo porównasz ubezpieczenie OC w Rankomat.pl. Jest to wiarygodna internetowa porównywarka, która daje dostęp do ofert co najmniej kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych zgromadzonych w jednym miejscu.

Dzięki temu:

  • oszczędzasz czas – bez wychodzenia z domu porównujesz oferty polis komunikacyjnych

  • możesz dopełnić formalności online – zajmuje to zaledwie 5-10 minut.

Ponadto masz możliwość rezygnacji z podpisanej umowy – w ciągu 30 dni bez podawania przyczyn. Jeśli więc rozmyślisz się i zdecydujesz się na ofertę innego towarzystwa ubezpieczeniowego, nie poniesiesz żadnych konsekwencji ani też nie dojdzie do zdublowania polis.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
 

Pozostałe