Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Porównaj kilkadziesiąt lokat i oszczędzaj na największy procent

  • 31.07.2017, 08:37
  • Grupa Tipmedia
Porównaj kilkadziesiąt lokat i oszczędzaj na największy procent
Oferta banków to nie tylko pożyczki i konta bankowe – to również lokaty bankowe, na których możesz pomnożyć swoje oszczędności. Dowiedz się, jak szybko porównać propozycje banków bez konieczności kontaktowania się z doradcą finansowym.

Oferty lokat bankowych w jednym miejscu

Korzystałeś już z lokat bankowych? Zatem wiesz, że takie produkty pozwalają zarobić. Po podpisaniu umowy z bankiem i spełnieniu postawionych przez niego warunków, możesz liczyć, że po np. 3 miesiącach, odbierzesz zdeponowane środki powiększone o kwotę tytułem odsetek. Problem jednak w tym, że lokat bankowych jest w ofertach banków naprawdę wiele. Aby je porównać, wcale nie potrzeba czasu, bo w sieci można znaleźć porównywarki. Przykładem może być porównywarka finansów Rankomat.pl.

Jeżeli zamierzasz skorzystać z porównywarki po raz pierwszy, musisz wiedzieć, jaką wybrać. Najlepiej, aby porównywarka:

  • prezentowała szeroki wybór zróżnicowanych lokat bankowych,

  • była połączona z kalkulatorem, za pomocą którego szybko wyliczysz zysk z lokat,

  • zawierała najważniejsze informacje o poszczególnych produktach, np. wysokość oprocentowania i czas trwania umowy z bankiem.

Poszukując idealnej porównywarki, powinieneś mieć na uwadze jeszcze jedną kwestię – oferty banków zmieniają się bardzo często. To oznacza, że narzędzie, z którego zamierzasz skorzystać, powinno być regularnie aktualizowane. Nie będziesz mógł wybrać korzystnie dla siebie, jeżeli porównywarka będzie prezentować produkty wycofane z oferty banków.

Lokata – krótkoterminowa czy długoterminowa?

Jako osoba zainteresowana oszczędzaniem na lokacie, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaki czas chcesz podpisać umowę z bankiem. Lokaty krótkoterminowe to idealne rozwiązanie, jeżeli systematycznie odkładasz środki. Załóżmy, że aktualnie dysponujesz oszczędnościami w wysokości 2 000 zł. Zakładając lokatę w mBanku na okres 3 miesięcy z oprocentowaniem w wysokości 3,50% w skali roku, zarobisz 13,98 zł.

Lokaty długoterminowe to idealne rozwiązanie dla osób mających już spore oszczędności i mających pewność, że nie będą ich potrzebować w najbliższym czasie. Ile możesz zarobić na lokacie długoterminowej? Boś Bank wypłaci Ci 177,10 zł tytułem odsetek, jeżeli podpiszesz lokatę z oprocentowaniem w wysokości 2,10% w skali roku na okres 12 miesięcy, deponując na niej kwotę w wysokości 10 000 zł.

Jesteś zainteresowany założeniem lokaty? Masz spory wybór, a to oznacza, że na pewno znajdziesz produkt, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Chcesz szybko znaleźć idealną lokatę? Skorzystaj z dobrej porównywarki.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:
 

Pozostałe