Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

MOSiR chce złożyć wniosek. Czy powstanie nowy skatepark?

MOSiR chce złożyć wniosek. Czy powstanie nowy skatepark? Grzegorz Król
- Skatepark jest potrzebny, jest oblegany, korzysta z niego wiele osób. Należy się tym młodym ludziom, którzy podczas realizacji budżetu obywatelskiego wykonali kawał dobrej roboty - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy Marta Pawełko-Tokarz. Zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by miłośnicy rolek, deskorolek czy trialowcy mieli swoje miejsce w mieście.

Obecnie skatepark znajduje się na terenie byłej jednostki wojskowej, przy boisku sportowym. Przez lata uległ zniszczeniu, urządzenia zwyczajnie się zużywały.
Niestety, nie tylko eksploatacja nadwyrężyła obiekt. Jeden z korzystających ze skateparku, Igor Maciechowski mówi, że przychodzą
tam ludzie, którzy celowo go dewastują. Dzieje się tak zwłaszcza wieczorami. Następnego dnia od razu widać, co działo się poprzedniego.
- Sprzątamy butelki, śmieci, zbieramy szkła - mówi.
Ostatnio on i jego koledzy skontaktowali się z Martą Pawełko-Tokarz, opisując jej, jak wygląda miejsce do jazdy.
- Napisali, że są dziury, więc zapewniłam, że wyślę pracownika, który zobaczy, czy można to od razu naprawić, czy też będzie trzeba
zaczekać jeszcze dzień, aby kupić płyty i wymienić - mówi dyrektor MOSiR.
Urządzenia udało się naprawić praktycznie od ręki, a dyrektor zaprosiła młodych ludzi do siebie, by porozmawiać. Mimo ich młodego wieku Marta Pawełko-Tokarz jest pod wrażeniem tego, w jaki sposób przebiegała rozmowa.
- Byli grzeczni, konkretni, bardzo fajni młodzi ludzie - wyjaśnia.
Zarówno użytkownikom skateparku, jak i nam powiedziała, że jeszcze w tym roku MOSiR złoży w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie wniosek o dofinansowanie budowy nowego skateparku.
- Powstałby przy basenie letnim, za Galerią Dębicką - mówi.
Jesienią z kolei, jeszcze przed złożeniem dokumentów, dyrektor chce znów spotkać się z młodymi ludźmi, by ci powiedzieli jej, czego
konkretnie oczekują i co jest im potrzebne. Marta Pawełko-Tokarz podkreślała to w trakcie rozmowy wiele razy, że podczas budowy nowego obiektu nie będzie półśrodków, a skatepark będzie betonowy, z prawdziwego zdarzenia. Być może nie uda się go wybudować za jednym zamachem i trzeba będzie podzielić roboty na dwa etapy, ale ma spełnić wymagania tych, którzy będą z niego korzystać.
Dyrektor MOSiR wyjaśnia także, że gruntowny remont starego obiektu nie ma sensu. Teraz będzie on jedynie reperowany na tyle, by
nie stwarzał zagrożenia dla użytkowników.

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sxa
sxa 10.08.2017, 11:44
Nie ma co się gościem przejmować on jeden przeciwko minimum 30 osób mam pomysł nakręcony edit pokazujący ludziom gdzie będziemy jeździć jeśli nie zapewnia. Nam miejsca do jazdy (Street Debica) bardzo prawdopodobne. Ze będziemy jeździć przed oknem Pana Konrada placów zabaw boisk i innych obiektów. Jest dużo my mamy jeden ciągle ratowany naprawami Ale te informacje krążą tylko w wąskim gronie zainteresowanych i zawsze znajdzie się wygodnis bo nie chce mu się przejść kawałek dalej na plac zabaw tylko chce mieć go pod nosem
Przemek
Przemek 9.08.2017, 16:36
Kibolski napis? Rozumiem, że gdyby panu, panie Konradzie, na domu kibole pisali "kibolskie napisy" to należałoby usunąć pana rodzine z domu, zburzyć go i postawić tam plac zabaw? Bo kibole smarują napisy?
Należałoby chyba zapobiec temu by skatepark był niszczony, a nie zabierać jedyne takie miejsce w Dębicy.
Po zlikwidowaniu tego obiektu zaraz żaliłby sie pan, że młodzi jeżdżą po ulicach, murkach etc.
Bogdan
Bogdan 9.08.2017, 16:24
Ilość udostępnianych materiałów na profilu facebookowym, zdjęć oraz nagrań z jazdy oraz to, że co roku dzieciaki walczą o to miejsce, chyba świadczy o tym, że jednak jest na to popyt.
Rafał
Rafał 9.08.2017, 16:11
Bardzo chciałbym aby moje dzieci mogły bezpiecznie pojeździć na takim obiekcie ale wystające śruby i spróchniałe podjazdy sa bardzo niebezpieczne. Orlików jest wiele natomiast inne sporty sa lekceważone.
Andrzej
Andrzej 9.08.2017, 16:07
Panie Konradzie proszę przyjść na skatepark około godziny 14, z chęcią udostępnimy panu rower bądź hulajnogę i proszę sobie chwile pojeździć. Zobaczymy ile pan będzie w stanie wytrzymać, kiedy do słońca jest z 40 stopni, a wykonanie jakiegokolwiek triku to spory wysiłek. Naturalnym jest, że to miejsce jest chętniej odwiedzane w późniejszych godzinach, kiedy da się już normalnie tam funkcjonować i mieć jakąkolwiek przyjemność z jazdy.
Fan
Fan 9.08.2017, 16:07
Świetny pomysł! Brakuje takiego obiektu w naszym mieście i jest to zadki widok bo w każdym mieście nawet w Ropczycach znajduje sie skatepark. Dawniej organizowane były tu zawody skatepark tętnił życiem a teraz zagraża życiu kozystajacym z niego osobom. Z niecierpliwoscią czekam na budowę i pozdrawiam! :)
Z
Z 9.08.2017, 15:26
Drogi Konradzie!
Polecam wstąpić, któregoś razu do okulisty ponieważ co chwile ktoś jest na naszym skateparku. Czego oczy nie chcą widzieć to tego nie widzą.
Konrad
Konrad 9.08.2017, 15:00
Kilkadziesiąt minut temu znów tamtędy przejeżdżałem, znów pustki, straszy to to i zajmuje miejsce. Powinni z tym zrobić porządek, a nie wydawać pieniądze miejskich podatników na kolejny złom, lepiej niech robią place zabaw dla dzieci, większy pożytek z tego będzie.
XYZ
XYZ 9.08.2017, 16:05
Kilkadziesiąt minut temu to pisałeś poprzedni komentarz ale widzę że posiadasz umiejętność rozdwojenia się ;). Wybudujmy kolejny plac zabaw dla dzieci i 30 orlik. Świetny pomysł! Proponuję zajrzeć w nieco późniejszych godzinach kiedy na zewnątrz temperatura nie wynosi 35 stopni i jest możliwość pojeżdżenia przez dłużej niż 10 minut. Nie pozdrawiam
Konrad
Konrad 8.08.2017, 15:49
Nie wiem kiedy jest oblegany...., ile razy tamtędy chodzę, a chodzę często, czy to Jubilatki, czy czytelni miejskiej, czy Tesco, czy z dzieckiem na spacer, to są tam absolutne pustki, tylko jakiś kibolski napis na tym jest i nikt z tym nic nie robi, tylko to szpeci widok.
Igor
Igor 9.08.2017, 16:51
Prosze przejechać od godziny 18bo rano to raczej oczywiste że nikogo nie ma (praca) :)

Pozostałe