Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

30 uczniow zakończyło półkolonię

30 uczniow zakończyło półkolonię PSP Straszęcin
Zakończyła się półkolonia, która w Publicznej Szkole Podstawowej w Straszęcinie odbyła się już po raz siódmy. Zajęcia prowadziły nauczycielki Maria Świstak i Paulina Kasprzyk. Kierownikiem była Alicja Błońska.

Zajęcia odbywały się pod hasłem „Tropiciele letnich przygód” , każdy dzień skupiał się wokół określonego zagadnienia np. Czym chata bogata; Cudze chwalicie, swego nie znacie; Mućka na wypasie; Inny nie znaczy gorszy; Nasz region i nasza historia; Mali podróżnicy. Dzieci uczestniczyły w sześciu wycieczkach wyjazdowych  do Pacanowa, Bochni, Wierzchosławic, Tarnowa, Dębicy, Chabówki oraz  Rabkolandu. Oprócz zwiedzania  brały aktywny udział w warsztatach, podczas których przygotowywały potrawy kuchni molekularnej, doiły krowę, robiły masło w maselnicy, przygotowywały przyprawy kuchenne, splatały wianki.

Podczas pobytu w Straszęcinie uczestniczyły w zajęciach z piłki nożnej, unihokeja, badmintona, uczyły się języka migowego, a  podczas prac manualnych  wykazywały się pomysłowością i kreatywnością. Półkoloniści spędzili ten czas aktywnie i radośnie w gronie rówieśników, nie tylko bawiąc się ale i poznając okolice bliższe i dalsze.

Współorganizatorem  wypoczynku,  którym  objęto  30 dzieci, był wójt gminy Żyraków.

Admin Admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe