Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Osiemnaście osób odznaczonych medalami Pro Patria

  • 29.08.2017, 11:31 (aktualizacja 29.08.2017 11:54)
  • Admin Admin
Osiemnaście osób odznaczonych medalami Pro Patria
Podczas uroczystości na polanie Kałużówka, będących częścią obchodów 73. rocznicy Akcji Burza w obwodzie dębickim Armii Krajowej, osiemnaście osób zostało uhonorowanych medalami Pro Patria. To resortowe odznaczenie, przyznawane przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za przyczynianie się do zachowania pamięci o bohaterach walk o niepodległość. Na zdjęciu grupa uhonorowanych medalami Pro Patria z por. Izabelą Podhalańską, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowiska V Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy.

Na wniosek oddziału tarnowskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, decyzją Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka, medale Pro Patria otrzymali: Paweł Adamek, Jan Borek, Mateusz Cebula, Piotr Chęciek, Tomasz Czapla, Bronisław Ćwik, Ewa Gołębiowska, Wojciech Iwasieczko, Andrzej Kwiatek, Andrzej Lis, Artur Lis, Ryszard Pajura, Wiesława Pawlus, Ryszard Pękala, Andrzej Reguła, Mariusz Szewczyk, Stanisław Świerk, Jan Warzecha.

Odznaczenia wręczył pułkownik Mirosław Demediuk, naczelnik Wydziału Awansów i Odznaczeń Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe