Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Festiwal im. Zbigniewa Warchoła - rekrutacja trwa

  • 13.09.2017, 09:43 (aktualizacja 13.09.2017 09:48)
  • Admin Admin
Festiwal im. Zbigniewa Warchoła - rekrutacja trwa
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość zaprasza wszystkie osoby niepełnosprawne, które ukończyły 18 lat i mają talent muzyczny, do udziału w I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych im. Zbigniewa Warchoła. Na wszystkich czekają wspaniałe atrakcje i dobra zabawa. Impreza, w czasie której odbędą się także dwudniowe warsztaty wokalno-muzyczne, odbędzie się w dniach 24-26 października 2017 r., zaś rekrutacja trwa do 30 września br.

Zmarły w 2013 roku Zbigniew Warchoł był osobą niezwykle zasłużoną dla dębickiego środowiska artystycznego. Muzyk, animator kultury, instruktor muzyczny pokoleń dębiczan. Współpracował także ze Stowarzyszeniem Radość, gdzie swoją muzyczną wiedzą i talentami dzielił się z osobami niepełnosprawnymi, wykazując ogromną dobroć, takt i wrażliwość na drugiego człowieka.
- Liczymy, że festiwal będzie okazją do integracji lokalnego środowiska, przełamywania barier, kształtowania tolerancji i wrażliwości artystycznej – promowania wartości, którymi w swoim życiu kierował się Pan Zbigniew Warchoł - piszą organizatorzy w zaproszeniu do udziału w imprezie.
Festiwal obejmuje dwudniowe warsztaty, adresowane do grupy 40 osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego. Warsztaty obejmują także zajęcia z wizażu, ruchu scenicznego oraz treningi radzenia sobie z tremą. Przygotują uczestników do konkursu festiwalowego oraz gali finałowej. Głównym celem projektu jest edukacja muzyczna i aktywizacja społeczna uczestników, których czeka przede wszystkim świetna zabawa.
Impreza odbędzie się w Domu Kultury i Kinie Kosmos w Dębicy. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i nocleg dla osób spoza Dębicy.
Wszelkich informacji dotyczących Festiwalu udzielają od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 15:00: Mariola Kądzielawa i Urszula Zych - tel. 14 682 55 00, e-mail: festiwal.warchol@onet.pl lub wtzdebica@onet.pl.
Projekt współfinansowany ze środków PFRON w ramach konkursu pn. "Aktywność i wiedza" 2/2017 oraz ze środków Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać klikając w link: Festiwal im. Zbigniewa Warchoła.

 

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe