Niedziela, 19.11.2017, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Miliony dla szpitali na Podkarpaciu, ale nie dla naszego

Miliony dla szpitali na Podkarpaciu, ale nie dla naszego Szpital w Dębicy. Fot. archiwum OL
Na liście 16 szpitali na Podkarpaciu, które dostaną do podziału 160 mln zł na inwestycje, nie ma tego w Dębicy. To decyzja Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Szpitale powiatowe starły się o pieniądze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W sumie wnioski złożyło 19 zespołów opieki zdrowotnej z całego województwa. Pieniądze dostanie szesnaście z nich, szpitale w: Brzozowie, Nisku, Mielcu, Łańcucie, Przeworsku, Strzyżowie, Rzeszowie (SP ZOZ nr 1 oraz Św. Rodziny), Kolbuszowej, Jarosławiu, Stalowej Woli, Leżajsku, Jaśle, Sędziszowie Małopolskim, Lesku, Lubaczowie.
Trzy szpitale, w Sanoku, w Nowej Dębie oraz, niestety, w Dębicy, otrzymały najmniej punktów i pieniędzy z tej puli nie dostaną. Ale, jak podkreśla Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia, mają na to szanse za rok.
- Wszystkie spośród 19 aplikacji jakie do nas wpłynęły przeszły pozytywną ocenę formalną i zasługiwały na to, by w ślad za nimi poszły konkretne działania z naszej strony. Mówimy tu o pieniądzach, które przyczynią się do poprawy standardu leczenia mieszkańców naszego województwa. Stąd dzisiejsza decyzja o zapewnieniu dodatkowych środków na konkurs oraz uruchomienie procedury, która zapewni wsparcie trzem placówkom będącym póki co „pod kreską” - wyjaśnia.
Oznacza to, że szpitale w Sanoku, Dębicy i Nowej Dębie muszą poczekać. Zarząd Województwa ma czynić starania w Komisji Europejskiej, by zgodziła się na dalszą relokację środków w ramach RPO dla naszego województwa, co zapewni finansowanie inwestycji także w Dębicy.
- Trzeba jasno powiedzieć, że szpitale powiatowe na Podkarpaciu jeszcze nigdy nie otrzymały tak dużych środków z RPO - podkreśla Stanisław Kruczek.
Oby jednak na tej liście znalazł się także szpital z Dębicy. Jak najszybciej.

Na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie (www.podkarpackie.pl)

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

polityk
polityk 29.09.2017, 07:12
Bo słabi dyrektorzy i gł.księgowi wymiana jak najszybciej ,bo inaczej szpital się rozpadnie.
dębiczanin
dębiczanin 27.09.2017, 09:47
Brak środków z RPO to kolejna kłoda pod nogi i tak już mocno chwiejącego się ZOZ-u. Wszystko za sprawą sporego długu, który na obecną chwilę sięga ok. 24 mln zł. Dokładając prawie 20 mln kredytu na blok operacyjny oraz ok. 7 mln odsetek, zadłużenie sięgnie ponad 50 mln zł. Źródło informacji : http://miasto.debica…

Jak to jest w końcu z tym dębickim ?
audytor
audytor 21.09.2017, 09:16
Problemem dla szpitala są pacjenci. Reszta hula bez zarzutu.
Nawiedziony
Nawiedziony 21.09.2017, 16:26
Słowo wypowiedziane we właściwym czasie jest jak złote jabłko na srebrnych czaszach,
EMPATIA
EMPATIA 21.09.2017, 16:22
Złotym kolczykiem i klejnotem ze złota jest dla ucha , które słucha , ten kto mądrze napomina .
obywatel
obywatel 21.09.2017, 08:16
Niech jeszcze więcej przyjmują i do administracji tam połowa ludzi nic nie robi .Powinien tym zająć się ktoś z Warszawy to może by rozwalił to towarzystwo wzajemnej adoracji.
pacjent
pacjent 20.09.2017, 20:19
Wójt,Starosta,Burmisrz,posłowie z ziemi dębickiej do wyrzucenia,gdzie dyrektor szptala,
ŻETESZ
ŻETESZ 21.09.2017, 16:14
Że też do tej pory Marek błędu nie zauważył ?
dzień dobry
dzień dobry 19.09.2017, 08:52
Warzecha Warzechą a gdzie przez ostatnie lata byli i co robili w tej sprawie burmistrz miasta szef gminy i starostwa? Przecież to najwyższe włądze regionu którym najbardziej powinno zależeć aby szpital był w dobrej kondycji? Gdzie szef szpitala? Przewijajace się w nieskończoność te sme nazwiska tzn Szewczyk Reguła Rokosz juz dawno powinny zostać odesłane na zasłużóną mniej lub bardziej emeryturę.Czas na młodych ludzi którzy chcą nadal mieszkać w tym miescie i mają na niego jakieś pomysły.Dość pierwszych rzędów dla w\w panów przy okazji każdej imprezy i uroczystości.ALbo podwiną rękawy i zaczną coś działać a jeśli nie to społeczność przy okazjii takich imprez jak dożynki lub dni miasta powinna dać im do zrozumienia gdzie ich miejsce,
p,s Jeśli kolejny mój post zostanie zblokowany to osobiście odwiędzę redaktórów tego portalu z zapytaniem o cenzurę której nie rozumiem.
tekel
tekel 19.09.2017, 18:03
Młodych ludzi najczęściej już tu nie ma albo mają takie zajęcie, że nie muszą lub nie chcą bawić się w lokalną politykę. Nic się nie zmieni, rządzić będą ci sami.
@
@ 19.09.2017, 13:17
молодец !
mołodiec
mołodiec 20.09.2017, 11:26
Ałfabit użje my znajem użje piszjem ,tolko nie czitajem !
POSTerunkowy
POSTerunkowy 19.09.2017, 11:00
Przestraszyli się ! NIE ZBLOKOWALI POSTU?SUR SUN CORDA !
Marek
Marek 19.09.2017, 12:12
Chyba sursum corda - posty z oczywistymi błędami i głupotami może lepiej usuwać niech się nie utrwalają.
spiritus
spiritus 20.09.2017, 11:07
Cogito ergo et sum . powiedział posterunkowy i zniknął?
Alicja
Alicja 18.09.2017, 12:32
Weszliśmy do sieci szpitali bynajmniej nie za jakieś osiągnięcia ale jeżeli jest jeden szpital w Powiecie to wchodzi z automatu. Zostaliśmy zaszeregowani do gr. I czyli ostatniej. Nie wiem jaki są różnice w przeliczeniu na pieniądze między I a III grupą. Rocznie pewno grube miliony. Druga sprawa : Zarząd Województwa dysponował kwotą 160 mln dla szpitali. Aplikowało 19 placówek 160 mln : 19 to w przybliżeniu 8.5 mln. Dębica nie dostała z tego nic.
Kol
Kol 17.09.2017, 18:47
Jeszcze rządzą poprzednie władzę w mieście. Mam nadzieję że się to zmieni
Daniel
Daniel 21.09.2017, 11:34
Mene tekel fares ostatnia uczta Baltazara odbyła się !
Hg
Hg 17.09.2017, 12:45
Dużo żalu pod tym wątkiem, ale myślę, że każdy ma prawo wypowiadać się na podstawie własnych doświadczeń z dębickim szpitalem. Moje też są bardzo złe.
Dębiczanin
Dębiczanin 16.09.2017, 21:05
Dębicki szpital dzieli duża przepaść do szpitali w sąsiednich miastach niestety żal to pisać ale taka jest prawda.
ziomek
ziomek 17.09.2017, 20:35
A było kiedyś inaczej? Ja nie pamiętam.
Od dziecka mówiło się nie szpital a umieralnia.
Alicja
Alicja 16.09.2017, 19:19
Już się nie da przypudrować sprawy szpitala. Trzeba konkretnych działań naprawczych odpowiedzialnych za jego funkcjonowanie ludzi.
obywatel
obywatel 16.09.2017, 17:24
szpital dostanie pieniądze w póżniejszym terminie.
teżobywatel
teżobywatel 18.09.2017, 11:55
Chyba z reparacji wojennych od Niemiec.
polityk
polityk 16.09.2017, 16:10
Starosta powinien wymienić dyrekcje.
ANNA
ANNA 15.09.2017, 22:14
za co mieli dostać te pieniądze? niech dalej szanowni lekarze chodzą obrażeni ze muszą być w pracy.. taki jeden z SORU dziecka mi nie przyjął pojechałam do Rzeszowa tam przemili ludzie z empatią, pomocni byle z daleka od tego szpitala!!!!
zwatpienie
zwatpienie 20.09.2017, 12:20
mogła się Pani uczyć i zostać lekarzem.
Pio
Pio 15.09.2017, 06:04
No własnie! Co to za szpital co kazdy powazniejszy przypadek odsyła do Rzeszowa?
A już skandalem jest brak chirurga dziecięcego!! Naraża sie nasze dzieci na dodatkowe cierpienia (transportu)....
kumaka
kumaka 20.09.2017, 12:21
Panie Pio, proszę wyszkolić się na chirurga dziecięcego i przyjąć sie w dębickim szpitalu. i po problemie.
dębiczanin
dębiczanin 17.09.2017, 12:13
No nie wiem, może mają w planach pacjentów helikopterami rozwozić po sąsiednich szpitalach żeby im ulżyć ?
Belom
Belom 14.09.2017, 16:33
Panie Warzecha ! Gdzie Pan jest ? Gdzie ta dobra zmiana dla naszego miasta ?
Drugi sort
Drugi sort 16.09.2017, 12:26
Dajcie spokój panu posłowi! On nie ma czasu na takie bzdety. Pilnie potrzebny jest kolejny pomnik, by błysnąć prezesowi. I to właśnie zaprząta jego głowę. Dobra zmiana w akcji!
dębiczanin
dębiczanin 15.09.2017, 19:16
Właśnie ! Panie Pośle Warzecha czy Pana nasze dębickie sprawy jeszcze interesują. Chcę Pana poinformować ,że mamy jeden jedyny szpital w powiecie i jeżeli on padnie to leżymy. A helikopterami na dachu szpitala nas nie omamicie. Bardzo proszę o pilne zainteresowanie się tym bardzo ważnym tematem od zaraz.
pacjent
pacjent 14.09.2017, 16:22
kurcze my nie mamy ludzi mądrych żeby tę sytuację zmienić, już tyle lat ludzie stąd uciekają, a co mają zrobić biedni i samotni ktorzy sa skazani na nasz debicki szpital, mamy XXI wiek a my się cofamy, szkoda wielka szkoda, ten kto się podejmie ten temat załatwić ma wyborców w kieszeni :-)
kot
kot 14.09.2017, 15:16
Bo szpital ma pomagac i leczyc a nie wysylac gdzie sie da byle dalej od siebie
menem
menem 14.09.2017, 14:48
Nie ma problemu. Co by się nie stało, tu ludzie i tak pójdą i wybiorą tych samych.
dębiczanin
dębiczanin 14.09.2017, 22:31
Trochę masz racji a trochę nie. Bo co mają wybory do bieżącego zarządzania Szpitalem tu i teraz. Jak traktowani są pacjenci też od wyniku wyborów nie zależy. Kondycja finansowa też nie bo szpital finansuje NFZ.
b.PACIENT
b.PACIENT 14.09.2017, 12:22
NIHIL NOVI !!!!!

Pozostałe