Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Najlepsze kursy walut - gdzie ich szukać?

  • 25.09.2017, 14:51
  • Grupa Tipmedia
Najlepsze kursy walut - gdzie ich szukać?
Wymieniając walutę, szczególnie w przypadku większych kwot, naturalnie chcemy zrobić to po jak najkorzystniejszym dla nas kursie. Jednak nie tak łatwo znaleźć najlepszą dla nas ofertę, nawet w dobie powszechnego dostępu do internetu.

Kursy walut zależą od bardzo wielu czynników i zmieniają się dosłownie z każdą chwilą – jedne wzmacniają się względem drugich, inne z kolei tracą na sile, ku niezadowoleniu ich posiadaczy i radości nabywców. Jak i gdzie szukać zatem jak najkorzystniejszych dla nas kursów wymiany?

Internet kluczem do sukcesu

Tak naprawdę odpowiedź może być tylko jedna: w internecie. To właśnie za pośrednictwem sieci możemy najszybciej porównać kursy w kantorach online, które są w Polsce coraz popularniejsze. Wszystko za sprawą korzystniejszych kursów niż w przypadku tradycyjnych kantorów oraz możliwości wymiany waluty w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, za pomocą kilku kliknięć.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na e-kantory, jeśli posiadamy kredyt walutowy – raport firmy Opineo „Kantory internetowe w opinii klientów” wykazuje, że różnica między kursem waluty w banku a kursem w kantorze internetowym może wynosić nawet kilkanaście procent (miesięcznie daje to do kilkudziesięciu złotych oszczędności – w skali całego zobowiązania kredytowego oznaczać to może nawet zaoszczędzone kilkanaście tysięcy złotych!).

Z e-kantorów korzystamy bardzo rozważnie – w wyżej wymienionym raporcie znajdziemy informację, że do najważniejszych cech kantorów internetowych wskazanych przez ankietowanych należały: atrakcyjność oferty, bezpieczeństwo i wiarygodność oraz szybkość wymiany waluty (odpowiednio: 31, 29 i 26 procent odpowiedzi).

Nieskuteczne porównywarki

Skorzystanie z porównywarek może nie mieć większego sensu z jednego powodu: niektóre z kantorów na stronie podają kursy informacyjne, podczas gdy kursy transakcyjne (czyli te, po których dokonamy wymiany) są już inne. To sprawia, że pozostawienie porównania automatowi może narazić nas na gorszy kurs wymiany. Dobry kantor internetowy nie działa inaczej – od razu podaje klientowi kurs wymiany. Co więcej, najlepsze kantory online niemal zawsze dysponują najlepszym lub niemal najlepszym kursem wymiany. Dobrze mieć to na uwadze, niezależnie od tego, czy wymieniamy 1000 euro, czy 10 franków szwajcarskich.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe