Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wesele na Rynku

Wesele na Rynku Fragment plakatu (całość patrz niżej)
W sobotę 14 października postacie z Wesela Stanisława Wyspiańskiego pojawią się na Rynku w Dębicy. O godz.10:00 grupy artystyczne Miejskiego Ośrodka Kultury oraz zaproszeni goście przeczytają fragmenty dramatu. Plenerowej inscenizacji, wpisującej się w akcję Narodowego Czytania, towarzyszyć będzie giełda staroci.


Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza , „Lalkę” Bolesława Prusa i „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Tegoroczna akcja Narodowego Czytania odbyła się w ponad 2 tysiącach miast i miejscowości, w Polsce i 26 krajach. Inauguracja akcji odbyła się 2 września br. roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
W dębickiej odsłonie Narodowego Czytania wystąpią: Teatr „Kurtyna”, „T.Lab”, Grupa „Safo”, Kapela ZPiT „Igloopolanie”, Zespół Śpiewaczy „Senior” oraz zaproszeni goście. Za wybór tekstów i inscenizację odpowiada Dominika Migoń.
W akcję włączyło się także I Liceum ogólnokształcące w Dębicy, gdzie czytanie Wesela odbędzie się w listopadzie.

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe