Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Mateusz Cebula pojedzie na zjazd

Mateusz Cebula pojedzie na zjazd ZHP/archiwum
W Ropczycach odbyła się zbiórka wyborcza w celu wybrania dwóch delegatów na 40. Zjazd Związku Harcerstwa Polskiego, który obradować będzie w grudniu w Warszawie. Przedstawiciele pięciu hufców po dyskusji i głosowaniach zdecydowali, że reprezentować będą ich hm. Mateusz Cebula HR z Dębicy (na zdjęciu) oraz hm. Waldemar Marek HR z Jasła.

Zjazd ZHP jest najwyższą władzą organizacji, która zbiera się co 4 lata, aby podsumować kończącą się kadencję władz, wybrać władze na kolejne 4 lata oraz zdecydować o kierunkach pracy ZHP, jak również rozpatrzeć projekty uchwał w kluczowych dla ZHP sprawach. Uczestniczą w nim delegaci wybierani w środowiskach harcerskich całej Polski.
Hufiec ZHP Dębica wybierał dwóch delegatów razem z przedstawicielami hufców: Jasło, Łańcut, Ropczycko-Sędziszowskiego oraz Ziemi Pilźnieńskiej.
Harcmistrz Mateusz Cebula jest komendantem Hufca ZHP Dębica, zastępcą Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP, a w kończącej się w grudniu kadencji władz ZHP jest członkiem Rady Naczelnej ZHP, gdzie przewodniczy komisji ds. zarządzania organizacją. Delegatem będzie po raz kolejny - na 38. Zjeździe ZHP pracował w zjazdowym prezydium a na 39. Zjeździe ZHP przewodniczył komisji statutowej.

 

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe