Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Miasto chce wiercić, by taniej ogrzewać mieszkania

Miasto chce wiercić, by taniej ogrzewać mieszkania fot. archwium
22 miliony złotych ma kosztować wykonanie odwiertu pozwalającego wykorzystywać wody podziemne na potrzeby energetyki cieplnej w mieście. O złożeniu wniosku o dofinansowanie jego wykonania radni zdecydowali podczas poniedziałkowej sesji.

Radny Piotr Michoń nie ukrywał, że obawia się, iż ta inwestycja będzie nieopłacalna. Radnemu chodziło przede wszystkim o ewentualny podatek VAT, który miasto musiałoby odprowadzić od kwoty zdobytej na wykonanie odwiertu.
- Może być tak, że dostaniemy pieniądze, zrobimy odwiert, a okaże się, że wody tam nie ma. A VAT i tak będziemy musieli zapłacić. Przy ponad 20 mln zł i 23 % podatku możemy ponieść olbrzymie straty. Tak, że nie wiem, czy skórka jest warta wyprawki - argumentował.
Wiceburmistrz Wojciech Iwasieczko uspokajał, że VAT raczej nie wchodzi w grę, ale miasto i tak jest zobowiązane do złożenia zapytania w tej sprawie.
Twierdził również, że w latach siedemdziesiątych w Dębicy robione były odwierty przy okazji poszukiwania złóż ropy i gazu i wtedy ta woda była, więc przez czterdzieści lat na pewno nie zniknęła.
- Poza tym, gdyby odwierty nie były opłacalne, samorządy by o nie tak nie walczyły - przekonywał.
Odwiert miałby powstać w pobliżu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

tra
Obserwator Lokalny nr 39/2017

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klaudia
Klaudia 3.02.2018, 07:54
Nic niech się nie robi najlepiej i tak już jest dziadostwo . Nieudolność widać na każdym kroku

Pozostałe