Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ruszają Dni Sztuki - zostały już ostatnie bilety

  • 6.10.2017, 12:32 (aktualizacja 06.10.2017 12:37)
  • Tomasz Ratuszniak
Ruszają Dni Sztuki - zostały już ostatnie bilety Jan Michalak, tu w przedstawieniu Teatru Impresaryjnego Otwarta Scena, podczas Dni Sztuki 2017 wystąpi dwukrotnie: podczas koncertu muzyki filmowej i w najnowszej premierze Otwartej Sceny
Utwory z takich filmów jak: Batman, Indiana Jones, Piękna i Bestia, Lista Schindlera, Gwiezdne Wojny, czy Superman, usłyszeć będzie można podczas Wielkiej Gali Muzyki Filmowej, która zainauguruje tegoroczne Dni Sztuki. Koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 października cieszy się tak dużym zainteresowaniem dębiczan, że bilety na niego, jak twierdzi Jan Michalak, dyrektor artystyczny tej imprezy, dawno zostały wyprzedane.

To zresztą już chyba tradycja Dni Sztuki od 1999 roku lat organizowanych przez Agencję Artystyczną Aplauz. Bilety na wydarzenia odbywające się w ramach tej imprezy, co roku rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.
Takim powodzeniem pochwalić się może chyba jeszcze tylko Paweł Adamek i organizowane przez niego opery. Tyle tylko, że na majową imprezę wejściówki są darmowe, natomiast za te na Dni Sztuki trzeba zapłacić.
Wstęp na galę kosztował 45 zł i mimo tego, jak się okazało, chętnych, by sięgnąć do portfela, było więcej niż miejsc na widowni sali widowiskowej domu kultury. Ci, którym udało się kupić bilety będą mieli okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Marcina Mirowskiego, a także solistów: Ewy Warty-Śmietany, Witolda Wrony i Jana Michalaka.
Koncert, który rozpocznie się o godz. 18:00 podzielony będzie na dwie części. Sześćdziesięcioosobowa orkiestra wystąpi w pierwszej z nich. Muzycy na scenie DK Kosmos wykonają dzieła muzyczne z filmów kina światowego.
- Bardzo rzadko można usłyszeć te utwory w wykonaniu tak licznej orkiestry – podkreśla Jan Michalak.
On sam wystąpi w drugiej części koncertu wraz z Ewą Wartą-Śmietaną i Witoldem Wroną oraz Orkiestrą Filharmoników Lwowskich. Artyści przeniosą dębicką publiczność w klimat starego, czarno-białego kina polskiego.

Wieczór galicyjski
Na drugi wieczór z muzyką, na który są jeszcze bilety, Agencja Aplauz zaprasza do DK Kosmos w sobotę 14 października o godz. 18:00. Wtedy będzie okazja spotkać się z krakowskimi artystami z Piwnicy pod Baranami: Tamarą Kalinowską, Kamilą Klimczak, Tadeuszem Kwintą i Leszkiem Wójtowiczem oraz zespołem w składzie: Tomasz Kmiecik – piano, Michał Półtorak – skrzypce, Jerzy Odrowąż-Wysocki – gitara.
Program, z którym wystąpią, zatytułowany Wieczór Galicyjski, pełny będzie poetyckiej piosenki, która charakteryzuje Piwnicę pod Baranami.
Za bilet na Wieczór Galicyjski zapłacić trzeba będzie 35 zł. Można je jeszcze kupić w sklepie muzycznym Miro przy ul. Gawrysia.

W sali kameralnej
Tegoroczne Dni Sztuki zakończy koncert poetycko-muzyczny zatytułowany Rozmowy z milczeniem, w wykonaniu Teatru Impresaryjnego Otwarta Scena Dębica, który odbędzie się w piątek 20 października o godz. 19:00 w sali kameralnej DK Kosmos. Jego wykonawcami będą: Edward Linde-Lubaszenko – słowo, Ewa Warta-Śmietana – sopran, Jan Michalak – bas, baryton i Małgorzata Westrych – fortepian.
Scenariusz spektaklu powstał na podstawie poezji i myśli filozoficznych poetki Bronisławy Betlej oraz pieśni polskich kompozytorów romantycznych. Wstęp kosztował będzie 30 zł.

tra
Obserwator Lokalny nr 40/2017

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe