Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Uroczystości w Dobrkowie

Uroczystości w Dobrkowie Jacek Podlasek.
Za nami kolejna rocznica nadania Szkole Podstawowej w Dobrkowie imienia III Zgrupowania Armii Krajowej „Pocisk”. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Dobrkowie, w intencji Ojczyzny i partyzantów poległych podczas akcji „Burza” na terenach Gołęczyny.

- Obchody uświetnili swoją obecnością kombatanci Armii Krajowej obwodu Dębica, przedstawiciele władz samorządowych oraz prezesi TPPiZP w Pilźnie i Klubu Gimnastycznego „Sokół” w Dobrkowie - relacjonują organizatorzy.

Po nabożeństwie uczniowie w zwartym szyku przemaszerowali pod pomnik w Gołęczynie, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. W krótkim montażu słowno-muzycznym wspominano walczących i poległych za Ojczyznę. Przy dźwiękach werbli złożono kwiaty i zapalono znicze, oddając hołd poległym żołnierzom.                                      

Po powrocie do szkoły odbyła się projekcja filmu „Niezłomni. Pod drutami Auschwitz” oraz promocja książki Marcina Dziubka „Niezłomni z oddziału Sosienki”.

 

Źródło: Urząd Miejski w Pilźnie

Grzegorz Król

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe