Niedziela, 19.11.2017, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

  • 6.11.2017, 14:54 (aktualizacja 13.11.2017 12:48)
  • Admin Admin
W najnowszym Obserwatorze Lokalnym
Jednostka OSP w Grudnej Dolnej jest ostatnią z naszego powiatu, jaką prezentujemy w Obserwatorze Lokalnym. Powoli kończy się Plebiscyt na Najpopularniejszą Jednostkę OSP w powiecie dębickim, ale wciąż można głosować na kuponach zamieszczonych w gazecie i za pomocą sms-a. Szczegóły w najnowszym wydaniu tygodnika, który w sprzedaży, jak co tydzień, ukaże się we wtorek. Tam także informacja o tym, dlaczego miastu brakuje 10 milionów złotych!


W OL nr 45/2017 piszemy także:
Wyrok pięć lat po wypadku. Sprawca ponownie skazany
Przybywa nas, ale nie w Dębicy. Coraz bardziej atrakcyjna wieś
Przebudowa stadionu ma kosztować 5,7 mln zł
Makdor - z produkcją chcą ruszyć w marcu
Na to mieszkanie czeka pięćdziesięciu chętnych. Pomóżmy Radości
Nasi strażacy dostali kontener gaśniczy
Śnieżka pnie się w górę, Olimp Laboratories nieco niżej
Z programu Maluch+ Dębica pozyskała ponad 2,1 miliona złotych
Uczniowie Kwiatka najlepsi w Polsce
Gmina nada nazwy ulicom, jak miasto zbuduje drogi
Powiat: szukają Wolontariusza Roku
Nie takiego buldożka chciał
Miał fajkę oraz 3 gramy suszu
Laptopa znaleźli w lombardzie

 

Dębica
Budżet obywatelski 2018. Na wnioski czekają tylko do wtorku
Remont domów kultury pochłonie 23 mln zł. Brakuje 10 mln
Fotoradar nie, próg może tak, kamera tak, ale przy cmentarzu
Radny chciałby drona
Kuchnia od stycznia. Zatrudnią 4 osoby
Senior+ w Dębicy
Za głośno na Pięknej?

 

Gmina Dębica
Pustynia - Paszczyna. Mają pieniądze na przebudowę drogi
Boisko w Latoszynie skończą w maju

 

Gmina Pilzno
Mikołajkowy Dar Serca. Akcja ruszyła pełną parą
Finał z Kasią Popowską
Rusza amatorska liga

 

Gmina Czarna
Wójt zaprasza organizacje
Do podziału 300 tysięcy złotych
O bezpieczeństwie rozmawiali z dziećmi

 

Gmina Żyraków
Mokre: podwórkowce kontra kanapowce
Gmina szykuje się do zimy - oferty złożone
GALPS: w tym sezonie gra pięć drużyn

 

Brzostek
Zanim założysz firmę

 

Jodłowa
Złote gody świętowały cztery małżeństwa

 

Religia
Parafia Miłosierdzia Bożego: rozpoczął się cykl nabożeństw w pierwszą sobotę
W Stobiernej największą wiedzą popisały się Natalia i Alicja

 

Kultura
Artur Łukasik zagra na kontrabasie
Na City Punx Show rządził będzie hard core
Safo i T.Lab jadą na warsztaty
Dziesięć razy sięgnęli po złoto
Norbert wyśpiewał Srebrną Różę

 

Oświata
Hercules Brzostek drugą siłą w Polsce
Polecieli do Andaluzji

 

Sport
W derbach powiatu bramek zabrakło
Kibice się nie nudzili. 11 bramek w Czarnej
Piłkarki z Pustkowa znowu w finałach
Kępa liderem rozgrywek IV ligi
Złoty trzeci raz z rzędu

 

Zapraszamy do lektury

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LOLO
LOLO 9.11.2017, 01:52
Budżet obywatelski 2018. Na wnioski czekają tylko do wtorku
Ul. Graniczna Dębica Wieś
Ul. Graniczna Dębica Wieś 7.11.2017, 20:19
Po pierwsze na wsi są lepsze drogi. Po drugie światłowód. Po trzecie lepsze powietrze.
Jan
Jan 7.11.2017, 19:28
Hokeiści pokazują swoją skuteczność, niech działacze innych klubów się uczą jak być tak skutecznym, potrafią się ustawić i tańczyć przy każdym Burmistrzu, nie krytykują wspierają i mają mądrych ludzi kochających hokej , a nie oszustów i kombinatorów którzy patrzą co tu ukraść, na czym ja działacz skorzystam i itp...
STASZEK
STASZEK 10.11.2017, 10:41
Hahahahah faktycznie dzialacze to anioly hahhahaa dowaliles pieknie. Wystarczy popytac ludzi w miscie czy klub jest bez skazy. A gwarantuje taka sama reakcja na to jak umnie hahahahahaha. To bylo Mega haha
DoJana
DoJana 8.11.2017, 10:02
uuuuuu Panie Jan to sobie Pan pojechał z tą propogandą hehehehe jedyne słuszne słowa to że hokeiści potrafią się ustawić i dobrze tańczyć przy kazdym Burmistrzu, a ciemny lud kupuje te baje
Podatnik berobotny
Podatnik berobotny 10.11.2017, 14:05
Na co komu? za nasze podatki !!!budujecie hale, stadiony i geotermie. Jak można tak nie roztropnie marnować nasze pieniądze które ciężko zarabiamy i utrzymujemy tych przy***sów z Warszawy i Dębicy
waldek gr
waldek gr 7.11.2017, 14:51
domy kultury mają być remontowane, brakuje 10 milionów - to tak zle wyliczono projekty??????
Lis
Lis 7.11.2017, 08:44
Uciekamy z miasta? a kogo stać na działkę w mieście? każdy szuka żeby było taniej a wiadomo ze wsie maja tańsze działki wiec większość tam szuka
Mały Głód
Mały Głód 6.11.2017, 17:13
Miasto od ponad 20 lat nie powiększyło się obszarowo co powinno być naturalną tendencją dla jakiegokolwiek rozwoju. Stąd też o czym tu mowa... Nikt nie ucieka z miasta tylko miasto stoi w miejscu i dusi się z braku wolnego miejsca!!!
Konrad
Konrad 7.11.2017, 08:56
Nie stoi w miejscu.... cały czas się rozwija, przykład mamy modernizacje lodowiska o powiększenie trybun za 25 milionów !
obiektywny
obiektywny 7.11.2017, 15:01
Lodowisko ma kosztowac około 13 mln , z czego dofinansowanie z ministerstwa sportu to 5 mln z przeznaczeniem na poprawe infrastruktury sprtowej potrzebnej do uprawiania sportu - stąd budowa szatni nad którymi beda dodatkowe miejsca siedzące - LOGICZNE JEST TO WSZYSTKO - skąd cały ten krzyk o nowa trybunę ??? skoro ministerstwo sportu dofinasowuje remont to też wymaga aby ta inwestycja słuzyła miedzyinnymi sportowcom . Przykro sie czyta ten wylewany hejt na hokeistów w rózbych artykułach na tej stronie. Przecież tam trenują dzieciaki i młodziez z naszego miasta , co z tego że nie maja wyników sportowych - ważne że dzieci maja inne zajecia niż durne gierki komputerowe albo uzywki .
DoObiektywnego
DoObiektywnego 8.11.2017, 07:27
Panie obiektywny jak można w tym widzieć logikę? rozbudowa trybuny dla drużyny co nie umie grac?. Mądralo i nie gadaj mi tu o ministerstwie sportu że od nich macie kasę bo im kasa z nieba nie spadła tylko są to pieniądze podatników czyli nasze.

,, ważne że dzieci maja inne zajecia niż durne gierki komputerowe albo uzywki .
"

A co to oni na stawach grają że potrzebna im dodatkowa trybuna ? lodowisko nie spełnia parametrów ? Przecież jest nawet pierwsza liga to jakieś normy musiały zostać zatwierdzone.



,,co z tego że nie ma wyników sportowych " -

jasne super podejście walić wyniki, super. Nię będzie wyników ale nagrodę w postaci nowych szatni zaplecza itp dostaną



jest tu za duże parcie na inwestycje która budzi wiele kontrowersji, więc pewnie ktoś czy jakaś grupa ma nadzieje na zarobienie kasy kryjąc się za płaszczykiem pomocy dla sportu i jego rozwoju - To jest dopiero przykre.



Jak jest innaczej prosze wytłumaczyć jaki cel ma nowa trybuna dla naszego miasta ? tylko prosze o jakąś logiczną wypowiedź jaki jest cel. I co będzie z tego miało dębickie społeczeństwo które hokej ma w *** i na mecze nie mają zamiaru chodzić ( co innego gdyby była w mieście jakakolwiek popularność dla tego sportu)
Hokejowy Paweł
Hokejowy Paweł 8.11.2017, 11:08
argument za rozbudową to ekstraliga i pełne trybuny będą !!
Mirek
Mirek 8.11.2017, 16:36
W Dębicy to za 100 lat ekstraligi niebędzie sam o tym wiesz prezesie
a to Cię nie boli
a to Cię nie boli 8.11.2017, 11:03
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał umowy na ok. 30 mln zł z Geotermią Podhalańską i Geotermią Toruń. W Toruniu za te pieniądze powstanie ciepłownia. Toruńską spółkę kontroluje fundacja "Lux Veritatis" założona przez redemptorystów oo. Jana Króla i Tadeusza Rydzyka.
jan
jan 9.11.2017, 01:50
Pasowało by zrobić geotermie w Dębicy, tania energia i ekologiczna. Trzymam za Dębicą !!
Boli
Boli 8.11.2017, 18:21
ta też mnie to boli bo to jest rozwalanie kasy państwowej ! i za takie rzeczy powinni ścigać gdy inwestycja jest nieopłacalna
Plany są na Geotermie w Dębicy
Plany są na Geotermie w Dębicy 9.11.2017, 16:45
Boli *** boli - takie inwestycje są opłacalne i jest to przyszłość, Geotermia ta Toruńska ogrzeje pół miasta, będzie też taniej dla mieszkańców i ekologicznie
Obiektywny
Obiektywny 8.11.2017, 09:38
Nie wiem o co Ci chodzi . Ministrstwo sportu ma fondusze na inwestycje i dotuje samorzady jezeli one zglosza taką potrzebę i tak jest w przypadku remontu lodowisksa. Jesli tych 5 mln nie wykorzysta Debica to znajdzie sie szybko inny chetny. Masz problem z tym ze to lodowisko jest dotowane z publicznych ministerialnych pieniedzy to szukaj ofiar w innych srodowiskach spirtowych ktorzy nie sa tak skuteczni jak ludzie trenujacy na lodowisku. Jaki problem zeby szukac kasy na inne obiekty sportowe w nasxym miescie ??? - wiem jest jeden problem trzeba ludzi z wizją i pasją nie patrzacych na wlasny interesik - a takich to ze swiecą sxukac. Najlepiej teraz plakac ze hokej to hokej tamto......
DoObiektywnego
DoObiektywnego 8.11.2017, 18:32
wiesz co, chodzi mi o to że są rzeczy na które wydawać warto pieniądze a na które nie.

Naprawdę uwierz mi nie miałbym nic przeciwko tej trybunie gdyby faktycznie była by ona potrzebna, trybuny były by pełne, były dobre wyniki itp.

A tak to co miasto na tym zyska? i społeczeństwo nasze nie licząc hermetycznego grona na igloopolu?

bo 5 milionów to tak trochę za dużo z miastowej kasy

Warto!
Warto! 9.11.2017, 08:40
O co chodzi?? Chcesz remontować inne obiekty nic nie stoi na przeszkodzie abyś zaczął zabiegać o środki w ministerstwie itp,. Po drugie skąd pewność że nie warto?? Ministerstwo uznało że jednak warto inwestować w te dyscypline i co ważne przede wszystkim w dzieciaki które trenują! Lodowisk krytych jest jak na lekarstwo, boisk kortów basenów w każdej wiosce kilka!! Uważam że zdecydowanie warto!!!
DOwarto
DOwarto 9.11.2017, 13:05
a tera dzieciaki nie mają gdzie trenowac? Nie mam nic do remontu, niech będzie, ale rozbudowa ? na co? po co ? czemu? co zyskają na tym dzieciaki ? na tej nowej trybunie?
do Dowarto
do Dowarto 10.11.2017, 09:26
po co siejesz panike i tak nic nie zrobisz ona i tak będzie powstanie:) ku mej radości! Dębica zasłużyła na to szkoda, że widzą to ludzie z innych miast na wysokich stanowiskach, a mieszkańcy tacy jak Ty są przeciwni i sieją ferment!
dosc
dosc 9.11.2017, 22:06
Ale ludzie sa ciezcy w obyciu. Czepili ssie trybuny i nawijaja przy kazdym watku. Jest szansa rozbudowac lodowisko i unowoczesnic zebysmy wyszli z laat 80, to beda hejtowac. A moze za 5 lat bedziie przychodzilo po 2 tysiace kibicow. Czy uwazasz ze wtedy drugi raz rozpocznie miasto remont. Zapomnij. Rozbudowa jest z mysla o przyszlosci a nie o terazniejszosci. Jaak budowali stadion narodowy to tez ludzie pukali ssie w glowy i uwazali to za skandal, bo przeciez kopacze nie potrafia grac. Teraz jakby wybudowali stadion na 70 tys osob to tez bylby zapelniony.
Do Dowarto
Do Dowarto 9.11.2017, 19:33
Zyskają na szatniach pod nową trybuną. A trybuna jest konsekwencją wykorzystania miejsca nad szatniami. Tyle w temacie.
Do dowarto
Do dowarto 9.11.2017, 18:18
Mam wrażenie że nie widziałeś nie byłeś nie wiesz że wymaga kapitalnego remontu lodowisko, wszytko się zużywa!! Trybuna jest naturalna konsekwencja t tego że jeśli ulepszać to po to by z tego mieć coś, a to pozwoli na organizację imprez na poziomie o jakim polska pld wsch dotychczas mogła pomarzyć . Sport jest sport skoro Ci zależy na progresie i mieście to nie siej paniki a poczekaj cierpliwie na plony. Bezsensem jest takie krytykanctwo, skoro taki geniusz jesteś czemu nie siedzisz na stołku ministerialnym wtedy byś zabierał bogatym i rozdawał biednym inaczej niż ówcześni . Pozdrawiam i życzę mniej zawiści więcej pokory i działania na rzecz sportu wszelkiej maści
Do do warto
Do do warto 10.11.2017, 23:00
Aha spoko budujmy cos z nadzieja ze sie uda .. a sanok jak tam z imprezami ? I ekstraklasa ? Miala byc to ponoc inwestycja stulscia z tym ich lodowiskiem hehe. a z tego co mowia remont ma nie dotyczyc szatni ogolnych dla ludzi, toalet itp wielokrotnie slyszalem to od rodzicow z figurowki ze remont skupiac sie ma wylacznie na zapleczu UKH czyli znowy hermetyczne grono zyskuje a miasto w plery i w plery i w plery. . . . .
realista
realista 7.11.2017, 12:32
Widze ze fantazja ponośi :) niedługo bedzie 40 mln hahahahahahahaa , żal mi was klawiaturowi geniusze ........
takie tam info
takie tam info 7.11.2017, 12:05
Nie siej propagandy.

Dębickie lodowisko już w tym roku czeka remont, który nie do poznania zmieni jego oblicze. Między innymi zostanie powiększona tafla, powstaną dodatkowe trybuny od strony ul. Piłsudskiego oraz nowe szatnie i instalacja chłodząca. Gdy prace już się zakończą miasto będzie mogło poszczycić się nie tylko jednym z najnowocześniejszych lodowisk w kraju, ale również nową halą sportowo-widowiskową. Obiekt będą mogli bowiem wykorzystywać nie tylko miłośnicy łyżwiarstwa, ale również przedstawiciele innych dyscyplin sportowych oraz animatorzy kultury.

Prace budowlane mają ruszyć pod koniec marca i będą podzielone na dwa etapy. W tym roku remont obejmie maszynownię i taflę, która powiększona zostanie do 60 metrów długości i 26 metrów szerokości. To sprawi, że na dębickim lodowisku będzie można organizować imprezy rangi mistrzowskiej.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem lodowisko będzie gotowe pod koniec 2018 roku. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 12 mln złotych. Po rozbudowie na trybunach będzie mogło zasiąść 2 tys. osób.
Podatnik
Podatnik 7.11.2017, 16:54
hale widowiskowe beda dwie w MOK Morsy i Śnieżka to potrzeba jeszcze trzeciej??????
jak podają hokeiści na trybunie ostatnio w wielki hokejowy wekend było w szczycie 60 osób (i to liczac trenerów i rodziny i przyjaciół) to skad wezmiemy 2tysiaki ludzi na trybune?????? to jakieś chore pomysły, paranoja goni paranoje, to co czytam u góry to jest właśnie propaganda, miasto 40 tys. mieszkańców i wielkie trybuny lodowiskowe kto to utrzyma ????? nawet bogate miasto rzeszów nie porywa się na takie pomysły a ma 200 tys mieszkańców, czy ktoś się otrząsnie w tym mieście???
09
09 7.11.2017, 19:21
mieszkańców Dębica ma 48 tyś
Żywy
Żywy 7.11.2017, 16:09
przecież każdy wie że rozbudowa lodowiska ma służyć UKH a nie innym klubom, z tego co wiadomo tylko UKH domaga się rozbudowy, narazie UKH pokazuje rangi mistrzowskiej ale mecze ! za które wybudujemy im nowe szatnie jaccuzi, siłownie, nowiutkie szatnie. Brawa ! dla was ! Brawa !!
Marian
Marian 7.11.2017, 17:50
Oczywiście i z tym dojdą dodatkowe opłaty [ i to nie małe ] dla miasta bo chyba za utrzymanie ktoś musi zapłacić.

Pozostałe