Środa, 21.03.2018, imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

O pierwszej pomocy w przedszkolu

O pierwszej pomocy w przedszkolu PM nr 1
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. W myśl tej idei w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Dębicy odbyły się zajęcia dla dzieci z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia poprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny Michał Potępa. W zajęciach wzięły udział dzieci ze wszystkich grupy - nawet najmłodsze przedszkolaki oraz personel przedszkola. Pan ratownik zapoznał przedszkolaki z procedurami zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz ćwiczyły w jaki sposób należy prawidłowo wezwać karetkę pogotowia. Przedszkolaki dowiedziały się również jakich informacji należy udzielić podczas rozmowy telefonicznej. Pan Michał zaprezentował dzieciom czynności ratownicze niezbędne w przypadku krwotoku z nosa oraz zakrztuszenia się. Dzieci miały okazję przećwiczyć czynności ratownicze. Przedszkolaki zapoznały się również z kocem termicznym i jego właściwościami, dowiedziały się jak i kiedy należy z niego skorzystać. Ogromne wrażenie zrobił na przedszkolakach fantom, na którym uczyły się podstaw resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Pan ratownik przestrzegał również przedszkolaki przed konsekwencjami niebezpiecznych zabaw takich jak: próby wykonywania masażu serca na kolegach czy huśtania się na krześle.
Zajęcia poprowadzone przez ratownika medycznego były doskonałą lekcją – połączenia zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.  

 

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe