Piątek, 23.03.2018, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Młodzi na rynku pracy

Młodzi na rynku pracy Starostwo Powiatowe
Kilkudziesięciu wystawców i około tysiąca młodych ludzi wzięło udział w „Pikniku z Przedsiębiorczością", który został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu w piątek 17 listopada. Wydarzenie stanowiło podsumowanie projektu „Poprawa jakości kształcenia ogólnego", obejmującego sześć szkół ponadgimnazjalnych w Dębicy, Brzostku, Pilźnie i Pustkowie-Osiedlu.

– Na realizację całego projektu udało nam się zdobyć blisko 630 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki tym pieniądzom nasi nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje, uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności podczas warsztatów i wizyt studyjnych, a szkoły otrzymały nowoczesny sprzęt dydaktyczny – powiedział wicestarosta Mateusz Pasek.
W trakcie pikniku, zorganizowanego w hali sportowej MOSiR w Dębicy, przedstawiciele placówek edukacyjnych i przedsiębiorcy rozmawiali ze zwiedzającymi m.in. o realiach rynku pracy, oczekiwaniach rekrutacyjnych, warunkach zatrudnienia, oferowanych programach stażowych i praktykach.

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Admin Admin

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktos
Ktos 20.11.2017, 13:16
Smiech na sali. Mlodzi na rynku pracy wymagaja od nich po naszych liceach angielskiego na poziomie zaawansowanym + doświadczenie ktore mieli nabyc nie wiaodmo gdzie i proponuja zatrudnienie przez agnecje. A firmy same w sobie bardzo srednie. Wypruja z pracownika flaki i zwolnia go przez emerytura.

Pozostałe