Piątek, 15.12.2017, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Poseł Warzecha napisał książkę o tym, jak wygrać wybory

  • 24.11.2017, 10:51 (aktualizacja 24.11.2017 13:05)
  • Admin Admin
Poseł Warzecha napisał książkę o tym, jak wygrać wybory
Od sołtysa do ministra. Klucz do wyborczego i politycznego sukcesu według praktyka, to tytuł książki Jana Warzechy, od 2010 roku dębickiego posła na Sejm (PiS). Dodajmy, że do sukcesu w wyborach samorządowych, czego autor nie ukrywa. Można ją kupić w dwóch księgarniach w mieście: Bibliofil - ul. Słowackiego 1 i Skarbnica - Rynek 39.

Jak można przeczytać na stronie internetowej, stworzonej do promocji i sprzedaży tej publikacji, "książka jest praktycznym poradnikiem dla osób zainteresowanych skutecznym kandydowaniem w wyborach samorządowych, parlamentarnych lub chcących utrzymać już zdobyty mandat społeczny. Będzie pomocna dla mniej lub bardziej doświadczonych polityków i działaczy regionalnych (sołtysów, radnych, wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków, wojewodów, kandydatów na posłów, senatorów)."

Dalej czytamy:

"W pierwszym rozdziale zawarto omówienie cech osobowościowych i predyspozycji oraz garść pomysłów dotyczących rozpoczęcia działalności politycznej, samorządowej czy społecznej. Dowiesz się, jak być skutecznym w swoich poczynaniach, w jaki sposób pracować nad charakterem i w co warto się angażować, planując kolejne etapy kariery.
W dwóch kolejnych częściach poradnika poznasz efektywne metody przygotowania i prowadzenia kampanii wyborczej samorządowej (II rozdział) oraz parlamentarnej (III rozdział.). Będziemy tu rozważać wiele zasadniczych kwestii dotyczących polityków różnych szczebli, ich relacji ze współpracownikami i konkurentami.
Ponadto książka została wzbogacona pięcioma autentycznymi historiami mniej lub bardziej znanych osób, kształtowania się ich cech osobowych, planowania i realizowania ścieżek kariery oraz stosowania różnych metod prowadzenia kampanii wyborczych. Czytelnik na żywym przykładzie będzie mógł zobaczyć i przeanalizować, jak swoje polityczne kariery rozpoczynali najlepsi i w jaki sposób udało im się osiągnąć sukces."

Wśród tych pięciu opisanych osób i ich historii jest też Mateusz Cebula, harcerz i radny Rady Miejskiej w Dębicy.

To nie jest pierwsza książka Jana Warzechy. Zanim zasiadł w Sejmie był przedsiębiorcą, zajmował się m.in. ubezpieczeniami. Opublikował wówczas poradnik, dotyczący rynku ubezpieczeniowo-finansowego.

 

Od sołtysa do ministra. Spis treści 

I. Różne drogi dojścia do władzy
1.1. Pasja do polityki na konkretnym przykładzie
1.2. Studia, zawód, wykształcenie a kariera polityczna
1.3. Działalność społeczna drogą do władzy?
1.4. Chcesz być znany? Rozwijaj się!
1.5. Z kim przestajesz, takim się stajesz – czyli z kim warto współpracować
1.6. Bądź konsekwentny – czyli umiejętność wyznaczania i osiągania celów
1.7. Umiejętność publicznego wypowiadania się
1.8. Cechy skutecznego polityka
1.9. Cechy lidera-przywódcy
1.10. Wrodzone predyspozycje do zostania politykiem a możliwości wyuczenia się określonych zachowań
II. Samorząd lokalny
2.1. Wprowadzenie do polityki lokalnej
2.2. Partia czy komitet własny?
2.3. Bezpartyjny komitet własny – fikcja czy szansa na sukces?
2.4. Komitety wodzowskie
2.5. Siła i słabość komitetów samorządowych oraz kandydatów bezpartyjnych
2.6. Partia polityczna i jej atuty w wyborach samorządowych
2.7. Czy samorządowiec = polityk?
2.8. Samorząd a polityka
2.9. Niezależność czy poparcie partii?
2.10. Aktualny włodarz w obliczu kampanii
2.11. Specyfika wyborów do rady miasta i gminy
2.12. Wybory do rady powiatu
2.13. Magia pierwszego miejsca
2.14. Kiedy kolejność na liście ma znaczenie?
2.15. Czy popularność jest potrzebna?
2.16. Sposób na skuteczną przemowę
2.17. Analiza okręgu wyborczego
2.18. Sztab wyborczy
2.19. Program wyborczy
2.20. Wizerunek kandydata
2.21. Zbieranie podpisów pod listą wyborczą
2.22. Nieprawidłowości wyborcze/brudna kampania
2.23. Finansowanie kampanii wyborczej (stan na 2017 r.)
2.24. Funkcjonowanie urzędu miasta/gminy
2.25. Sołtys na wsi władzą jest i basta!
2.26. Metody walki z wypaleniem zawodowym
2.27. Lojalność w polityce
2.28. Podejmowanie trudnych decyzji
2.29. Dobór współpracowników
2.30. Problemy z realizacją programu wyborczego
2.31. Działania dywersyjne wśród podległych pracowników samorządowych
2.32. Tworzenie koalicji w radzie gminy, miasta, powiatu i województwa
2.33. Prawa i obowiązki radnego
2.34. Relacje radnych z włodarzami129
2.35. Skazany na sukces. Czyli jak wygrać wybory samorządowe?
III. Polityka ogólnopolska
3.1. Miejsce na liście a szanse wyborcze
3.2. Jak zorganizować skuteczną kampanię wyborczą? (ulotki, plakaty, hasło wyborcze i inne)
3.3. Organizacja sztabu wyborczego i budowanie zespołu
3.4. Prowadzenie kampanii bezpośredniej („od drzwi do drzwi”)
3.5. Brudna polityka czy etyka w kampanii?
3.6. Cisza wyborcza a prowadzenie kampanii
3.7. Manipulacje w czasie wyborów
3.8. Mobilizacja wyborców, czyli nasza wspólna walka o frekwencję
3.9. Analiza okręgu wyborczego
3.10. Zarządzanie kryzysem w kampanii
3.11. Hejt – zagrożenie naszych czasów
3.12. Debaty wyborcze
3.13. Planowanie strategii wyborczej
3.14. Kampania negatywna – czy się opłaca?
3.15. Sytuacje konfliktowe w polityce
3.16. Organizacja biura poselskiego/senatorskiego
3.17. Funkcjonowanie w mediach, relacje z dziennikarzami
3.18. Kobiety w polityce
IV. Praktyczne przykłady karier politycznych
4.1. Nazywam się Szydło, Beata Szydło
4.2. Andrzej Duda – dobry kandydat, wyjątkowa kampania
4.3. Lucjusz Nadbereżny – jeden z najmłodszych prezydentów w Polsce
4.4. Mateusz Cebula – harcerz, który został radnym
V. Proponowane zmiany w kodeksie wyborczym (2018 r.)
Zakończenie

 

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Konsekwentny
Konsekwentny 11.12.2017, 11:18
Za nie dlugi czas napisze ksiazke "Od posla do agenta od ubezpieczen"
Maly Glod
Maly Glod 2.12.2017, 19:53
Posel tez lubi lodowisko i hokej. Dramat!!
Wyborca
Wyborca 2.12.2017, 08:01
I oto cala prawda o naszych "elitach". Jak wygrac wybory. To jest jedyny cel. Cel sam w sobie. Jak "wyuczyc sie okreslonych zachowan" aby zostac politykiem - mozemy przeczytac w spisie tresci. Chociaz, moze to i dobrze ze politycy, ktorych najwiekszymi osiagnieciami sa budowy kolejnych pomnikow smolenskich sami demaskuja sie w tak infantylny sposob.
Mat
Mat 30.11.2017, 16:00
Pan Janek to jest gość jednak ... jaki poseł taki pisarz ciekawe czy chwali sie w swoim dziele jak ludzi w konia robic co jak widać mu sie udało. Wystarczy być wszędzie i sie uśmiechać cynizm .... zdecydowanie wole jak Wy to piszecie ludzi z czerwonego dywanu bo wielki Ed przynajmniej cos robił z porownaniem do niektórych. ...
Realista ..
Realista .. 30.11.2017, 13:05
Czym się różni były Burmistrz Wolicki od obecnego? Ja twierdze że niczym!!. Dlatego trzeba młodych z nowymi horyzontami w patrzeniu na Dębicę. Mam nadzieje że teraz czas na młodych. Co do kandydatów PiS to Mateusz Cebula wydaje się najbardziej popularny, w środowisku Dębickim. Jego kolega Mateusz Kutrzeba jak by aktywniejszy był w Rzeszowie?
śmiech
śmiech 30.11.2017, 21:02
Cebula najbardziej popularny, chyba w twojej głowie, a on niech sobie do Krakowa wraca!v
elyta
elyta 30.11.2017, 08:20
panie sołtysie z Jodłowej przestań pan bredzić !!!! Dosyć już tych bezmyślnych i prostackich wywodów pseudopolitycznych !! Kończ Waść wstydu Dębicy oszczędż 111111
Smutneto i szkoda
Smutneto i szkoda 29.11.2017, 20:28
A czy to nie są funkcje służby publicznej? Ta książka to sprowadzanie ich do przysłowiowego” jak dojść do koryta” (wystarczy zobaczyć na nagłówek o działalności społecznej”). Jakich mamy polityków, taka mamy politykę. Nawet jeśli tak sobie Pan działa to po co o tym pisze? Trochę onaczej to powinno wyglądać, może zamiar miałeś pośle dobry ale tym sposobem uczy pan ludzi złych rzeczy. A my Polacy chcemy żeby było normalnie, żeby polityka nie była maszynka do kariery
Recenzent
Recenzent 29.11.2017, 20:09
O jakim sukcesie ten pan pisze? Co on wie o takim np przemawianiu (nie porywa jak sam mówi), czy metodach walki z wypaleniem (psycholog?) albo o mediach (niespecjalnie za nim przepadają) Wychodzi na to ze eurydyta, multispecjolista, Alfa i Omega. Czym są poparte te wywody? No ludzie kochani! Rozumiem, ze takie mamy czasy, ze jak masz kasę to wydasz wszystko, ale co trzeba mieć w głowie żeby uważać ze tj dzieło warte uwagi? Bo takie wypowiedzi autora są w mediach. Trochę samokrytyki panie pośle!
Zapora ogniowa Homar
Zapora ogniowa Homar 29.11.2017, 08:46
Panie pośle, czy zrobiliście rozpoznanie w środowisku Dębiczan, który z kandydatów na Burmistrza ma największe poparcie?
Otósh to
Otósh to 29.11.2017, 20:11
Poseł autor nie musi bo zna tajniki sukcesu :D Po co ludzi pytać? Co kogo ludzie obchodzą?
Radek
Radek 29.11.2017, 18:23
jak na razie to obecny bez konkurencji bo chyba nie Kutrzuba popierany przez PiS. Na pisowskiego kandydata to się już Dębica nie nabierze!!
lolek
lolek 29.11.2017, 21:02
Radek - mylisz się, PiS w sondażach prowadzi, Dębica jest bastionem. Szewczyk jak nie będzie miał poparcia PiS to w drugiej turze przegra.
wyborca PiSS
wyborca PiSS 30.11.2017, 21:05
ludzie nie są głupi i nie zagłosują na aparatczyka piskomuny! Zagłosują no obecnego burmistrza, dzięki któremu w końcu w Dębicy inwestycje ruszyły ! Remont dróg, modernizacja budynków użyteczności publicznej itd. Tyle inwestycji już dawno nie było
Ja,ja
Ja,ja 29.11.2017, 11:29
Ten co w kontakcie z nim oczy pieką.
Dociekliwy
Dociekliwy 29.11.2017, 13:37
Masz na myśli Migacza?
Tadeusz
Tadeusz 26.11.2017, 22:08
Janek pokazuje jak trzeba ciężko pracować żeby osiągnąć sukces. Janek rzeczywiście w kampanii wyborczej obecny był w każdej wsi i mieście powiatu Dębickiego. PiS owszem jest popularny na Podkarpaciu i na pewno jest łatwiej startować z tej partii, niż z innej. Mamy młodych radnych takich jak radni Kutrzeba i Cebula którzy powinni niedługo być aktywni na polu kandydata na Burmistrza lub powinni kandydować na posłów do parlamentu RP. Trzeba stawiać na młodych do nich należy przyszłość
jan8
jan8 28.11.2017, 00:54
Kutrzeba na posła, Cebula na Burmistrza !!
Ola
Ola 27.11.2017, 22:15
Co młodych chłopaków wrzucono do pralki ,młodzi nie doświadczeni już dali się wyprać. Wygląda na to że ławka kadrowa przewodniej siły narodu krótka. No to Janek ma problem.
Dawny wyborca PiS
Dawny wyborca PiS 27.11.2017, 21:52
posikałem się to czytając, pan Cebula i Kutrzuba, młodzi a już aparatczyki pisowskie, jak to dla ciebie wielcy radni, którzy mają działać, to jest tragedia.... do burmistrzowania i posłowania to im jeszcze mocno daleko, sądzę zresztą. że nigdy do tego nie dorosną. To jest tragedia Dębicy właśnie takie młode "elity"
Wolni od PRL
Wolni od PRL 28.11.2017, 09:30
Lepsze są dziadki z komunistycznych układów, którzy wychowali się na systemie złodziejskim PRL??. Przykład na organizmie klubu Ks Wisłoka i Lks Igloopol.. Jak prezesami klubu Ks Wisłoka byli takie osobistości jak Jodłowski, Urbanik, Grabowski to jak funkcjonował te klub? był na pograniczu upadku? Przykład z klubu Lks Igloopol i prezes Brzostowski, potem jego koledzy Baczyński , Wyszyński, do czego doprowadzili do likwidacji igloopolu? do Pegroturu? i potem znikniecie seniorki z przestrzeni sportowej. W tych dwóch przykładach widać dokładnie jak ludzie urobieni z komuny i wychowywani na czerwonym dywanie, działali i przysłużyli się klubom po upadku komuny, wiele brudów zamiatano pod dywan, ale puszyste dywany też służyły im do innych romantycznych celów?? \\
Dobra rada
Dobra rada 28.11.2017, 23:14
Nie masz pojęcia człowieku o czym piszesz! Jak wymieniasz kogoś z nazwiska to sprawdź to najpierw.
Wolny od PRL
Wolny od PRL 29.11.2017, 23:48
Dobra rada -nie pouczaj. Panowie z Wisłoki są poza dyskusją, to co zrobili to dramat. Za torami na Lks , jak byś pogadał z kibicami na temat panów z czerwonego dywanu, no może oprócz pana budowniczego Edwarda, to usłyszał byś fatale zdanie do dwójki wymienionych panów
Dobra rada
Dobra rada 30.11.2017, 16:51
Wytłumacz związek wszystkich wymienionych nazwisk z komunistycznym układem, albo przestań bredzić. Tylko nie pisz głupot w stylu „przecież wszyscy wiedza”.
Wolny od PRL
Wolny od PRL 30.11.2017, 18:13
Nie odróżniasz mentalności ludzi których wychowała komuna od mentalności młodego pokolenia które nie miało wypranych umysłów prze PRL - !!!!
!! współczuje ci, ale widać że nie masz argumentów. Dla tego strzelasz ślepakami ..
Dobra rada
Dobra rada 30.11.2017, 22:27
W przeciwieństwie do ciebie mam argumenty, bo Wiem o niektórych z tych osób więcej niż ty. Twoim jedynym argumentem jest to, ze jeden czy drugi jest z komunistycznych układów. Skoro rzucasz na forum publicznym nazwiskami to przynajmniej to rzeczowo uzasadnij, a nie jakieś oklepane bzdety o układach itp. Więcej odwagi, przecież jesteś tu anonimowy(teoretycznie). Poza tym czy osoby żyjące i wychowujące się w PRL- u maja wyprane mózgi? Pewna cześć pewnie tak, ale zaręczam Cię, że większość nie.
Lech
Lech 2.12.2017, 00:07
Takiej korupcji jaka teraz wychodzi po rządach czerwonej targowicy, czyli trzecia RP która mam nadzieje że się skończy raz na zawsze, nie było nigdy w Polsce, skala poraża i przeraża ..Komuch łagodnie 1990 roku wskoczyli do trzeciej RP swoje ciemne interesy zaczęli produkować w innym systemie, który zapoczątkował okrągły stół mafii czerwonych dynastii z mafią różowej tak zwanej liberalnych partii do których wskoczył tysz komuchy i tak oszukiwano społeczeństwo. Mentalność wychowanych w PRL ludzi jest porażająca, im się należy, tak po prostu, nić nie są w stanie zrobić dobrego bez interesownie, w pierwszym kroku patrzą co mogą dla siebie mieć, co przytulić. Interes ogółu się nie liczy, mogą kłamać, oszukiwać i to bezkarnie. Pamiętne słowa Rostowskiego ,, piniędzy nie ma i nie będzie,, na 500+ ? Okazało się że są i to nie tylko na ten program ale na inne też się znalazły i co ciekawe mamy nadwyżkę w budżecie. Na modernizacje wojska też miliardy się znalazły, wystarczy nie kraś nie oszukiwać, i efekty widać !!
Miszcz
Miszcz 2.12.2017, 12:31
Ale Ci TVP napralo głupot do głowy! Dokładnie ja w PRL-u.
radny z teczki
radny z teczki 2.12.2017, 16:11
Lepiej.:-)
Lech
Lech 2.12.2017, 15:29
No.. z faktami polemikę prowadzisz?
celyna
celyna 27.11.2017, 19:21
Jan wolę starych i doświadczonych w PRL
Dominik
Dominik 29.11.2017, 18:26
a ja młodych i niedoświadczonych aparatczyków pis-komuny. Mają doświadczenie jak działać, w końcu prokurator PRL Piotrowicz jest twarzą zmian PiS w sądownictwie, co de facto oznacza zmianę ustroju - analizując to co PiS chce zrobić z sądami...
kolan
kolan 29.11.2017, 23:03
W końcu wzorują się na zachodzie, w krajach Europy wybierani są sędziowie przez Parlament i Prezydenta. Patrzymy na zachód !!
arek
arek 30.11.2017, 21:07
nasłuchałeś się kłamstw Ziobro i TVPiS i piszesz bzdury, to co pisowce robią to pissądy to dyktatura kaczystanowska
Andrzej
Andrzej 26.11.2017, 13:37
Przepraszam bardzo, ale co powiatowy konik może wiedzieć o warszawskich wyścigach konnych?
teżjasiek
teżjasiek 25.11.2017, 11:51
To jakiś żart ! Prawda ?
luis
luis 27.11.2017, 08:45
Najgorsze jest to, że nie :(
hahahahahahahaha
Darek