Niedziela, 21.01.2018, imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Jaś Wędrowniczek i nowe kwalifikacje

  • 30.12.2017, 12:17 (aktualizacja 30.12.2017 15:22)
  • Admin Admin
Jaś Wędrowniczek i nowe kwalifikacje Projekt w 2017 roku realizowany był w szkole w Dębicy.
Antoni Kamiński, prezydent Fundacji Educare et Servire podpisał wczoraj wraz z Tomaszem Czopem, dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, umowę na dofinansowanie projektu Moje Nowe Kwalifikacje 2. Realizowany będzie nie tylko w Dębicy, ale na całym Podkarpaciu, we współpracy z hotelem i restauracją Jaś Wędrowniczek w Rymanowie.

Podpisanie umowy to sukces autorów projektu, obok Antoniego Kamińskiego w jego opracowaniu i przygotowaniu dokumentacji brali udział Joanna Kuryłowicz, Joanna Staszczak, Joanna Kuryłowicz, Agnieszka Jamróz, Piotr Kamiński i Tomasz Świder.
Partnerem fundacji został Hotel Restauracja Jaś Wędrowniczek Zofia Szepieniec w Rymanowie .
- Jestem przekonany, że współpraca z Panią Justyną Szepieniec, dyrektor Hotel Restauracja „Jaś Wędrowniczek”  pozwoli  na realizację bardzo ciekawego  projektu, który wyposaży kolejnych  150 uczestników projektu z różnych miejscowości  Województwa Podkarpackiego  w kwalifikacje zawodowe w potrzebnych na rynku pracy na Podkarpaciu zawodach : kucharz, kelner i fryzjer - informuje Antoni Kamiński.
Kierownikiem projektu MNK 2 został Piotr Kamiński.
Justyna Szepieniec planuje udział uczestników projektu w organizowanych w  hotelu i  restauracji Jaś Wędrowniczek w Rymanowie inventach: bankietach i przyjęciach okolicznościowych.   Wartością dodaną projektów szkoleniowych Educare et Servire jest fakt, że są one realizowane w bezpośredniej bliskości szkół prowadzonych przez fundację dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi , co sprawia że uczniowie mogą być beneficjentami projektów jako ich uczestnicy. Ponadto na co dzień mogą  korzystać z pracowni fundacji, które dzięki projektom są doposażanie w nowe i nowoczesne  urządzenia i sprzęty specjalistyczne, pozwalające im uczyć się ciekawych zawodów w których także oni mogą  się sprawdzić jako pomocnicy kelnerów, kucharzy czy asystenci fryzjerów.   

Na podstawie informacji Educare et Servire

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe