Niedziela, 22.07.2018, imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Jaka przyszłość Szkoły Podstawowej nr 2? (zagłosuj)

  • 9.01.2018, 13:29 (aktualizacja 09.01.2018 13:49)
  • Admin Admin
Jaka przyszłość Szkoły Podstawowej nr 2? (zagłosuj) Ze strony internetowej SP nr 2 w Dębicy Trzy lata temu szkoła obchodziła jubileusz 120-lecia.
W tym tygodniu rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 mają zagłosować w referendum na temat tego, czy ma ona zostać przeniesiona z ul. Ogrodowej na ul. Łysogórską, gdzie działa jeszcze Miejskie Gimnazjum nr 2 (ostatnie dwa roczniki), a wcześniej znajdowała się Szkoła Podstawowa nr 6. Ostateczną decyzję podejmie Rada Miejska i powinna zdążyć do końca lutego, o ile zmiana ma nastąpić już od września br., czyli od nowego roku szkolnego.

Szkoła żyje tematem od początku grudnia. Decyzja o referendum zapadła na spotkaniu rodziców, jakie w szkole odbyło się wczoraj. Na jednym z portali społecznościowych wybuchła po nim ożywiona dyskusja, zainicjowana przez radnego miejskiego Piotra Michonia.
- Byłem mocno zdziwiony, że wielu rodziców chce przeniesienia szkoły. Moje zdziwienie zniknęło, gdy dowiedziałem się, gdzie te osoby mieszkają. Generalnie w większości są to osoby, które mieszkają w okolicach Matejki - Łysogórska. I wcale mnie to nie dziwi, wiadomo, że każdy chce, aby dziecko miało jak najbliżej do szkoły - napisał radny.
- Reasumując. Na przeniesieniu szkoły zależy władzom miasta (to ich pomysł), pracownikom szkoły oraz rodzicom mieszkającym poza osiedlem Centrum - dodał.

- Po spotkaniu dzwonili do mnie znajomi - rodzice z informacją, że 90% zebranych oraz nauczycieli opowiedziała się za przeniesieniem szkoły z jednoznaczną prośbą o poparcie tematu. Daleki jestem od bicia piany i próby ugrania kapitału politycznego na nakręcaniu sprawy obrony uczniów i miejsc pracy. Uważam, że jako radni powinniśmy wysłuchać samych zainteresowanych i wspólnie podjąć najbardziej słuszną decyzję - komentował inny z radnych Mateusz Kutrzeba.

- Dla mnie najważniejsze jest dobro dzieci i ekonomia. Tym będę się kierował, prowadząc rozmowy na ten temat - napisał burmistrz Mariusz Szewczyk, poproszony o przedstawienie swojego stanowiska w tej sprawie.

Admin Admin

Plebiscyt: Jaka przyszłość Szkoły Podstawowej nr 2?


GłosyPropozycja
821 (64%)
470 (36%)
Szkoła Podstawowa nr 2 powinna zostać przeniesiona z ul. Ogrodowej na ul. Łysogórską?

Łącznie oddano głosów: 1291
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cos sie popsulo nie bylo mnie slychac
Cos sie popsulo nie bylo mnie slychac 17.01.2018, 13:19
To jest nie porozumienie pff maja swoja szkole -_-
A.
A. 15.01.2018, 22:18
Przecieź budynek przy ulicy Łysogórskiej nie jest pustostanem, do którego moźna się wprowadzić. Czy ktoś wziął to pod uwagę?
Przecieź tam funkcjonuje szkoła, której nikt nie likwiduje...
xddddd
xddddd 12.01.2018, 18:56
Uważąm że tez uczniowie przede wszystkim mieli prawo zdecydowac czy chcą czy nie. Jestem za NIE i to zdanie uczniów powinniescie wziąć pod uwagę. zWiekszosc osob ktore głosują na Tak, są to osoby które chcą aby ich dzieci miały blizej do szkoly jezeli są z okolic łysogórskiej. Jak juz slyszałam to uczniowie nie chca sie przenosic do innej szkoly.
Darek Ostrowski
Darek Ostrowski 12.01.2018, 20:29
Jestem takiego samego zdania
Wiktor T
Wiktor T 11.01.2018, 18:44
Jestem za tym, aby szkoła nie była przeniesiona. Uważam, że liczy się zdanie klas gimnazjalnych.
xdddddd
xdddddd 12.01.2018, 18:59
Popieram twoje zdanie, to ich głos tez jest ważny
Mateusz Łukaszewski
Mateusz Łukaszewski 11.01.2018, 20:49
Zgadzam się z Tobą!
woww
woww 10.01.2018, 19:40
Myślę ,że plebiscyt nie ma już sensu- proszę popatrzeć na profil radnego .
olalala
olalala 10.01.2018, 09:47
Nie rozumiem tej całej akcji z przeniesieniem szkoły na Łysogórską,przecież tam jest szkoła funkcjonuje i mam sie dobrze. Zaraz będzie larum tamtego środowiska że ich znów chcą usuwać. Radni chyba przyjęli ustawę która ma w roku 2019 utworzyć Szkołę Podstawową nr 6 i 4. Więc po co to całe zamieszanie.?
brydzia
brydzia 10.01.2018, 09:11
Wielka szkoda, że chcą zlikwidować szkołę, która jest jedną z najstarszych szkół w naszym mieście. Powinniśmy bronić starych dobrych wartości. Ta szkoła to kawek historii naszego miasta. Z Łysogórskiej do dwójki nie jest daleko. Przeniesienie szkoły nie podniesie poziomu nauczania, a pracownicy placówki nie mogą odpowiadać za decyzje podejmowane na wysokich szczeblach. Z tego, co pamiętam nauczyciele nie godzili się na reformę, ale nikt ich nie słuchał. Jestem za pozostawieniem szkoły nr 2 tam gdzie jest.
Ola
Ola 10.01.2018, 00:37
Najwyższy czas na dostosowanie ilości szkół do potrzeb demograficznych. Ten problem trzeba w końcu rozwiązać. Oświatę w końcu też muszą obowiązywać reguły ekonomii. Ileż można dopłacać do oświaty. Teraz też ze sprzedaży terenów po AE kasa poszła na braki w oświacie. U nas budżet oświaty jest bez dna. Proponuję sprawdzić wysokość środków na oświatę w ogólnym budżecie miasta. Szok! Dlaczego za idiotyczną reformę Zalewskiej ma płacić samorząd, czyli my podatnicy? Miało być tak cacy. I co, znowu kicha? A co dzieje się z dzieciakami w kl.VII? Wie o tym każdy rodzic,który ma dziecko z tego rocznika. A gdzie byli nauczyciele, jak należało uświadomić maniany oświatowe dobrej zmiany. Siedzieli cicho bo się bali odezwać.Tylko Iwasieczko jezdził po szkołach i w swoim stylu wciskał kit. Proponuję w tym roku przyjąć inny wskaznik przeliczania laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, proszę o przeliczenie wskaznikiem % do ogólnej liczby uczniów w danej szkole. A nie jeden uczeń w 5 konkursach jest laureatem, ale podaje się ze szkoła miała 5 laureatów. Proponuję również rodzicom zainteresować się problemem równości szans edukacyjnych dzieci w dębickich szkołach ( czy poziom finansowania jest taki sam Jasia w SP 5 a Kasi w SP np 12) skąd wynikają takie różnice w poziomie finansowania szkół? Ktoś powie z liczby dzieci. Ale także z powodu przeetatyzowania szkół, niestety. Dlatego propozycja dot. SP 2 jest zasadna. A p. Michoń niech nie szaleje i nie wprowadza zamętu dla swoich potrzeb wyborczych. Radni są do tego żeby problemy rozwiązywać nawet wówczas jak są trudne.
zenka
zenka 12.01.2018, 09:03
a ja się cieszę, że jeden z rodziców rozpętał burzę w internecie. Dzięki temu sprawa trafiła do radnego, a później do większej ilości osób. Najgorsze w tym wszystkim było to że sprawa działa się za zamkniętymi drzwiami, a kiedy trafiła do większej ilości osób nagle burmistrz napisał oficjalnie że nie ma mowy o przeniesieniu szkoły. Pytanie więc czy burmistrz ma problem z rozdwojeniem jaźni? Najpierw mówił, że były rozmowy a później się z tego wypisał. Widać nie tylko on walczy o elektorat!

Pozostałe