Niedziela, 19.08.2018, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Łowca piratów nagrywa, policja wystawia mandaty

  • 5.02.2018, 12:33 (aktualizacja 05.02.2018 12:40)
  • Admin Admin
Łowca piratów nagrywa, policja wystawia mandaty
Już 83 zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia drogowego trafiły w tym roku, czyli w nieco ponad miesiąc, do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, złożone przez jednego tylko kierowcę. Piratów drogowych nagrywa on samochodową kamerą. Łącznie mężczyzna złożył już blisko 500 takich zawiadomień, większość nagranych kierowców otrzymało mandaty.

Dotarliśmy do tego łowcy piratów. Agnieszka Kruszyńska-Idzior pisze o tym w najnowszym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny. Zapraszamy do lektury.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 9.02.2018, 02:30
Brawo! Stop piratom drogowym zagrażającym życiu i zdrowiu mieszkańców!
Solidarni Kierowcy
Solidarni Kierowcy 8.02.2018, 12:46
Jakim trzeba byc upierdliwym gosciem zeby tak ludziom życie uprzykrzac trafi i on na mądrzejszego i silniejszego od siebie. Od tego jest Policja a nie jakis pseudo "szeryf"
olek
olek 8.02.2018, 11:01
jak mnie nagra zrobie mu sprawe w sadzie to jes nielegalne zeby ktos nagrywal bez mojej zgody moja wlasnos i kropka
elek
elek 8.02.2018, 11:38
Nie jest nielegalne, droga to miejsce publiczne. Może cię nagrywać ile chce, nic mu nie zrobisz. Nie może takiego nagrania publikować np. na Facebooku, jeżeli można na nim cię zidentyfikować albo rozpoznać, że to twój pojazd. Ale jeśli widać złamanie przepisów, to wręcz ma obowiązek o tym poinformować policję. Bo inaczej będzie winien, że zataił fakt popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.
Hipokryta.
Hipokryta. 7.02.2018, 20:25
Kto mieczem wojuje... Myślę że taki hipokrytyzm ma krótkie nogi. Szybko szeryfa zaczną nagrywać inni szeryfowie i sam zbierze drogowe oczko (24pkt.) I przestanie nagrywać. Policja w przypadku niewielkich wykroczeń może zastosować pouczenie. Niestety w przypadku takiego donosicielstwa już nie mogą przymknąć oka. Policja powinna sprawdzić wszystkie nagrania tego pana i sprawdzić czy sam swoich wykroczeń nie nagrał. Chyba że sam na siebie donosi ;) wówczas szacun!!!
axs
axs 6.02.2018, 01:39
i jego ktoś nakręci
Jam
Jam 5.02.2018, 21:35
O, czy to ostatnie zdjęcie pomnika? Widać jak bardzo przeszkadzał i tamował ruch na całej arterii Kościuszki
Garfild
Garfild 5.02.2018, 21:02
Miałem zielone światło na przejściu dla pieszych. Tu pani nadjeżdza mercedesem z górnej półki co widzę gada przez telefon i poprawia włosy w lusterku wstecznym. Dobrze że odskoczyłem, bo jej chamowaniu pasów dla pieszych nie było widać , były pod samochodem. Otworzyła okno i drze się domnie. " Kur... naucz się chodzić , bo jakbyś mi maskę porysował,to byś się w sądzie biedaku nie wypłacił." Wyciągnołem telefon stanołem przed autem tak metr przed maską i zrobiłem fotkę, jak stoi samochód wraz z numerami rejestracyjnymi. Jej mina była bezcenna, a jakby potrąciła dziecko lub starszą osobę. To by pewnie sprawę w sądzie założyła.
Lars
Lars 5.02.2018, 17:55
Zabawne:
-jak się zdarzy wypadek to jazda po policji i władzach miasta ze nic nie robią
-jak policja coś robi to jazda w komentarzach ze walą mandaty, wyrabiają normy i że to łatanie budżety, represyjne państwo itp
-jak ktoś prywatnie pozgłasza trochę patologii drogowej to jazda w komentarzach że prowokator, niespełniony policjant, świr itp
-a jak na spotted na fejsbuku pojawi się fotka z mniej lub bardziej debilnym najczęściej sposobem parkowania to jest jazda w komentarzach że od..ol siię, zajmij się sobą, spier..alaj, odwal się, to legalne, nie jest zabronione

Festiwal spiedolenia umysłowego i hipokryzji, chamstwa i głupoty połączony w brakiem elementarnej wiedzy o ruchu drogowym lub bardzo wybiórczym jego traktowaniem, coś w stylu to on jest winny, ja jeżdżę dobrze
Taka dziwna specyfika tego miasta

A prawda jest taka że ludzie chcą czuć się bezpiecznie, chcą prawidłowo jeździć i uczestniczyć w ruchu drogowym i oczekują tego od innych, bo to się wszystkim opłaca

 
ktosik
ktosik 6.02.2018, 23:02
co do karygodnych wykroczeń ok .Ale drobne nagrywać i wysyłać to niepoważne ? Myślę że Policja te drobne mało ważne nie będzie karać. Poza ty takich nagrywających jest więcej, tylko nie każdy leci z nagraniem na policje
kierowca, też czasami karany
kierowca, też czasami karany 5.02.2018, 14:50
Pamiętajmy jednak, że zawiadamia o tych, którzy łamią zasady bezpieczeństwa i przepisy drogowe. Ukaranym się to nie podoba, ale w ten sposób przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Brawo!
kamerka
kamerka 5.02.2018, 14:42
Należało by zapytać czy sam nie prowokuje swoim zachowaniem na drodze do takich sytuacji ?
Obatel.
Obatel. 5.02.2018, 14:23
Będzie ciekawie jak go namierzą ci ukarania kierowcy. Powinno być wesoło, a swoją drogą to pewnie dostał kamerkę w prezencie pod choinkę i teraz bawi się nią jak dziecko zapałkami. Niebezpieczna zabawa.
Bona_Sforza
Bona_Sforza 5.02.2018, 13:00
Pewnie go nie przyjęli do policji i się mści.
Martaaaa
Martaaaa 5.02.2018, 16:23
Hahaaha , nie inaczej , sto procent tak było ????????????
Paweł
Paweł 5.02.2018, 12:41
Ciekawe czy sam jeździ przepisowo...
Garfild
Garfild 5.02.2018, 20:51
A ty nie jeździsz przepisowo??
Paweł
Paweł 6.02.2018, 08:48
jak każdy:)

Pozostałe