Niedziela, 19.08.2018, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Czadu już nie chcą przy kościele (sonda)

  • 13.02.2018, 08:06 (aktualizacja 13.02.2018 08:12)
  • Tomasz Ratuszniak
Czadu już nie chcą przy kościele (sonda)
Jeszcze kilka miesięcy temu ksiądz Bogusław Czech proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Straszęcinie organizował dla uczestników Czad Festiwalu spotkania ewangelizacyjne. Teraz zbiera podpisy pod petycją, by festiwalu we wsi nie było wcale. Przekonuje, że taka jest wola ludu, a on tylko stał się jej wykonawcą.

Więcej na ten temat w najnowszym Obserwatorze Lokalnym, który właśnie trafił do sprzedaży.

A jakie jest Państwa zdanie?

 

Tomasz Ratuszniak

Plebiscyt: Czy uważasz, że Czad Festiwal powinien zostać przeniesiony ze Straszęcina?


GłosyPropozycja
377 (69%)
Nie
156 (29%)
Tak
12 (2%)
Nie mam zdania

Łącznie oddano głosów: 545
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bella
bella 23.02.2018, 14:16
popieram ks.proboszcz,to nie miejsce na taki festiwal
taksiępytam
taksiępytam 19.02.2018, 20:37
Ładna dziewuszka na zdjęciu . Straszencinianka czy przyjezdna ?
Parafianin, sąsiad plebani.
Parafianin, sąsiad plebani. 18.02.2018, 17:35
Jak Organizator Czadu ufundował w kościele w Straszęcinie koncert Golców to Proboszcz o mało nie wyniósł Go na ołtarze, a teraz zmienił front i chętnie by Go zlinczował. Festiwal był doskonale zorganizowany, miejsca sakralne były odgrodzone i chronione a teraz po agresji Proboszcza podobno tak nie będzie. Mam nadzieję że Proboszcz zorganizuje to za własne pieniądze ze ślubów, pogrzebów i innych dochodów a nie obciąży tym parafian, albo sam będzie pilnował porządku razem z tymi osobami które Go wkręciły tą spiralą nienawiści.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.02.2018, 12:38
Dla was mieszkańców Debicy 5km od Bieowca to w niczym nie przeszkadza. Kościół, cmentarz miejsce gdzie ludzie odwiedzają swoich bliskich. Jest tyle lak i innych lokalizacji gdzie dało by się to zrobic z większym rozmachem bez szkody dla mieszkańców i Miejsc Sakralnych. W tym roku na pewno się odbędzie bo kontrakty są podpisane a Ksiądz Proboszcz obudził się wraz z rada parafialną jak zwykle po fakcie. W 2019 ludzie na to nie pozwolą. Co do wójta Zyrakowa to się nawet nie ośmieszajcie z decyzyjnoscia tego człowieka który nie potrafi przez 4 lata załatać dziury w asfalcie na drodze w jego gminie.
vel1992
vel1992 16.02.2018, 07:48
widac duchowni powoli uzurpuja sobie coraz większe prawa w przestrzeni publicznej. a to lamanie tez m.in. konstytucji.
na to spoleczenstwo nie moze dac przyzwolenia. do ze 'rzadzi' pis nie daje zadnego prawa do takich dziwnych zachowan.
wojt nie ma prawa odwolac festiwalu bo ksiedzu przeszkadza muzyka. co to za agrument.
w Bielowach tez jechala muzyka z dzwonow koscielnych caly dzien i co wolo?
festiwal bedzie czy sie to komus podoba czy nie. kropka.

FAN CzadFestiwal
FAN CzadFestiwal 15.02.2018, 08:02
Wydarzenie to powinno być nadal kontynuowane - jako mieszkaniec powiatu dębickiego, sam osobiście korzystałem z atrakcji podczas kilku edycji tego wydarzenia - z dwójką małych dzieci do 7 lat (dla których też było zapewnionych wiele atrakcji) - jest bezpiecznie, kolorowo i bajecznie... osoby, które wnioskują o zaprzestanie tej inicjatywy, zachęcam do przyjścia - do wejścia "do środka" i poczucie klimatu tego wydarzenia - wtedy na pewno zmienią zdanie (przynajmniej u mnie nastąpiło takie przewartościowanie, gdy byłem sceptycznie nastawiony pomiędzy przed 1 edycją - a gdy poszedłem na 2 edycję, to od tego czasu nie mam wątpliwości co do potrzeby organizacji CF - apel do:
- przeciwników: zachęcam do zapoznania się ze słowem tolerancja;
- organizatorów: "trzymajcie ster na burtę", nie poddawajcie się, ja bilet na pewno kupię i to na wszystkie dni :)
On 25
On 25 13.02.2018, 23:09
Oczywiście że powinny dalej być koncerty sławnych zespołów w Straszecinie. Tyle lat nie przeszkadzalo to teraz jakies dziwne afery.
jestem z tąd
jestem z tąd 13.02.2018, 22:31
Wszędzie się da tylko nie u nas. Czy z festiwalu nie korzysta cała wieś?
Ile osób jest przeciw ? Czy to nie jest najlepsza promocja wsi, gminy, powiatu? Ile pieniędzy trzeba by było wydać na zaproszenie kilku tysięcy młodych? Badania na temat przydatności festiwalu zlecił ostatnio burmistrz Kostrzyna. 80% do 20% było za festiwalem. Proponuje aby ktoś w Gminie rzeczywiście zabrał się za odpowiednią promocje i czerpał korzyści z festiwalu. Bo spieprzyć jest łatwo ale odbudować już nie. Pozdrawiam. Życzę dobrego podejścia do sprawy.
Ja
Ja 13.02.2018, 20:00
Mam inne zdanie, mam do tego prawo.
Tata
Tata 14.02.2018, 23:41
Nygus z Ciebie i decydent!
d
d 13.02.2018, 16:48
Pani się zdecyduje czy na cmentarzu czy parę kroków obok - bo zaraz się okaże że Pani na cmentarzu mieszka a może tylko parę kroków obok. W piłkę drużyna Borowca też gra na cmentarzu czy parę kroków obok - o kulturze panującej na meczach A i B klasy chyba pani zapomniała albo Pani nigdy nie była i nie wie jakie "wiązanki" lecą koło umarłych. O ile mi wiadomo cmentarz jest oddzielony specjalnym ogrodzeniem stawianym właśnie na czas festiwalu, jak zresztą reszta terenu parafii poza parkingiem i częścią nieużywaną cmentarza i do żadnych wielkich incydentów nie dochodzi. Nie zauważyłem również aby było w tych dniach bardziej niebezpiecznie niż w pozostałe dni - nawet chyba bezpieczniej bo non stop patrole policji.

"Chcielibyśmy aby Borowiec był oddany dla mieszkańców Straszęcina" - a z jakiej okazji się zapytam? To prywatna własność, więc mam rozumieć że chcieliby Państwo również aby na mojej działce Państwa dzieci mogły pograć w piłkę i pływać w moim basenie?

Już ktoś napisał że wcześniej wszystko było fajnie jak był koncert Golców jako "wynagrodzenie za trudy znoszenia Czad Festiwalu" (cyt. księdza proboszcza z ogłoszeń duszpasterskich) - to myślicie że zespół za darmo tu przyjechał? Ktoś chyba musiał kasę grubą wyłożyć za to, kto chce wiedzieć ile niech skontaktuje się z menadżerem zespołu i zapyta o stawki za koncerty.
d
d 13.02.2018, 16:46
Pani się zdecyduje czy na cmentarzu czy parę kroków obok - bo zaraz się okaże że Pani na cmentarzu mieszka a może tylko parę kroków obok. W piłkę drużyna Borowca też gra na cmentarzu czy parę kroków obok - o kulturze panującej na meczach A i B klasy chyba pani zapomniała albo Pani nigdy nie była i nie wie jakie "wiązanki" lecą koło umarłych. O ile mi wiadomo cmentarz jest oddzielony specjalnym ogrodzeniem stawianym właśnie na czas festiwalu, jak zresztą reszta terenu parafii poza parkingiem i częścią nieużywaną cmentarza i do żadnych wielkich incydentów nie dochodzi. Nie zauważyłem również aby było w tych dniach bardziej niebezpiecznie niż w pozostałe dni - nawet chyba bezpieczniej bo non stop patrole policji.

"Chcielibyśmy aby Borowiec był oddany dla mieszkańców Straszęcina" - a z jakiej okazji się zapytam? To prywatna własność, więc mam rozumieć że chcieliby Państwo również aby na mojej działce Państwa dzieci mogły pograć w piłkę i pływać w moim basenie?

Już ktoś napisał że wcześniej wszystko było fajnie jak był koncert Golców jako "wynagrodzenie za trudy znoszenia Czad Festiwalu" (cyt. księdza proboszcza z ogłoszeń duszpasterskich) - to myślicie że zespół za darmo tu przyjechał? Ktoś chyba musiał kasę grubą wyłożyć za to, kto chce wiedzieć ile niech skontaktuje się z menadżerem zespołu i zapyta o stawki za koncerty.
A
A 13.02.2018, 15:22
Chcielibyśmy aby tzn.Arena park dawny Borowiec był oddany do użytku dla mieszkańców a nie obcych ludzi z poza Straszęcina, aby nasze dzieci mogły pograć tam w piłkę i skorzystać z basenu, który jest pod nosem.
Straszęcinianin
Straszęcinianin 18.02.2018, 12:45
Basen jest zasypany gruzem z remontu ośrodka o nie nadaje się do użytku. Masz drogi / droga Pani basen w Debicy. Boisko jest gminne a nie jest własnością Borowca czy Areny czy czegoś tam jeszcze. Czasy tego miejsca minęły z Wdwardem Brzostowskim i nigdy już nie wrócą. Borowiec jest prywatna wlaanoscia
Ja
Ja 13.02.2018, 15:10
Jestem mieszkanką, boję się o swoje dzieci w tych dniach, Straszęcin nie jest przystosowany na przyjęcie tylu osób naraz, jest strasznie niebezpiecznie, nie wspominając o tym że ludzie śpią na cmentarzu tzn. obok parę kroków, nawet umarłym nie daje się spokoju, masakra.
sfs
sfs 13.02.2018, 18:01
na tuwima tez kilka blokow spi na cmentarzu zydowskim i co zydzi maja powiedziec?
X
X 13.02.2018, 14:49
Jestem za przeniesieniem czadu
mozart
mozart 13.02.2018, 14:49
Oczywiście ,że ks. Proboszcz ma 100 % racji ! Wyjcy i szrpidruty powinni na jakimś odludziu wraz z publicznością się spotykać.
Mieszkanka
Mieszkanka 13.02.2018, 14:42
Jestem za tym żeby przenieść festiwal w inne miejsce, popieram księdza i radę.
Ohoho
Ohoho 13.02.2018, 12:19
Wola ludu? A ja to nie Lud?
Gosc
Gosc 13.02.2018, 12:05
To byl szczaw i mirabelki,a nie czad wstyd na cala Polske
Xxa
Xxa 14.02.2018, 16:23
I tak należy określić te wycia
Bumek
Bumek 13.02.2018, 11:26
Uważam, że ksiądz proboszcz się po prostu gubi w tym co robi.
x
x 13.02.2018, 11:20
Już kilka lat temu ksiądz proboszcz też był przeciwny tej imprezie, lecz organizator dogadał się z księdzem, oferując parafii gratyfikację za niedogodności związane z koncertem (między innymi koncert Golców w kościele) i nagle ksiądz zmienił zdanie. Widocznie tym razem organizator nie spełnił oczekiwań księdza i ten znów robi szum.

Pozostałe