Poniedziałek, 24.09.2018, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Stefan Bieszczad: Wszystkie ścieżki prowadzą na Batorego (do wójta Rokosza)

  • 2.03.2018, 10:51
  • Admin Admin
Stefan Bieszczad: Wszystkie ścieżki prowadzą na Batorego (do wójta Rokosza) W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej na temat oświaty w powiecie debickim; od lewej radny sejmiku Stefan Bieszczad, poseł Jan Warzecha i Michał Maziarka, przewodniczący komisji oświaty Rady Powiatu. Fot. Agnieszka Kruszyńska - Idzior
Bankructwem polityki oświatowej nazwał Stefan Bieszczad, lider Wspólnoty Ziemi Dębickiej i radny Sejmiku Wojewódzkiego, sytuację oświatową w powiecie dębickim.

- Ścieżki wiodą na ulicę Batorego w Dębicy. Chciałbym zaapelować do wójta Stanisława Rokosza, który jest odpowiedzialny za obecną sytuację, żeby podjął radykalne działania  – powiedział Stefan Bieszczad podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj (piątek 2 marca br.) w Biurze Poselskim posła na Sejm Jana Warzechy.
Stefan Bieszczad domaga się m.in. odwołania Leszka Klabachy, dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny, jakie ukaże się we wtorek 6 marca br.

 

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (93)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 17.04.2018, 21:08
A dlaczego nic nie piszą o p.dyrektor z Oświaty w starostwie wszystko zamilkło .
Micha
Micha 13.03.2018, 17:42
Zupa
ciekawy
ciekawy 10.03.2018, 20:34
jaka cisza w mediach o ILO! Nawet rdn zamilkł? A już mieli gotowy scenariusz. Są w szoku i nie wiedzą co powiedzieć i napisać, bo winnego już dawno określili. Co za dziennikarstwo i to jeszcze podszyte klerem?
realista
realista 8.03.2018, 19:11
władza jest taka jacy są ludzie


nie płaczcie na władzę - sami taką wybraliście, co głupi byliście? nie szukacie mądrych, uczciwych, nie widzicie co kto i jak robi dla innych? uczciwość nie ma poklasku, prawda przegrywa z cwaniactwem ....tak wybieracie to się nie oburzajcie, politycy kupują wyborców na prawo i lewo a uczciwi nie mają u was szans, bo to nie robiwrażenia...prawda i uczciwość są ciche...

w Pilźnie jest jak jest a kto umie myśleć? może wygodniej nie myśleć? może coś uda się dla mojej rodzinki? oj głuptaski, głuptaski...

krytykujecie tylko władze wtedy jak nie macie do niej dojścia...
gdzie dobro współne? utopia bo tak chcecie obywatele
zawiśćpolityczna
zawiśćpolityczna 8.03.2018, 17:09
W ten sposób Bieszczad uratował stanowisko Klabachy! Powiat nie zwolni go choćby tylko dlatego, że tak chce Bieszczad. Ale to nie oznacza, że nie zwolnią nikogo wg mnie. Dla uspokojenia kogoś muszą chyba.
zawiśćpolityczna
zawiśćpolityczna 9.03.2018, 16:07
no i wszystko się sprawdza. KLabacha zostaje i ma dużą szansę wykonać kadencję. Póki co to Bieszczad może sobie tylko mówić!
bik
bik 7.03.2018, 16:50
Toksyczna władza, która "sprzedaje" stanowiska pracy w budżetówce, popatrzcie kto rządzi oświatą i śmieszni jesteście jeśli myślicie że będą zatrudniać dobrych nauczycieli, swoje dzieci wyślą do dobrych szkół a biedakom .....zatrudnią Misiewiczów. i nikt się nie odezwie - ludzie, jesteście wiecznymi żebrakami bo takimi chcecie być. Kiedyś chciałam walczyć o dobrą oświatę, śmieszni zakompleksieni rodzice pyskować potrafią poza oczami, bo tak jest łatwiej a kiedy trzeba to wymiękają bo tak wygodniej i w razie czego ...nie ryzykują. Albo chcecie zmian albo będziecie wiecznymi kundlami zakompleksionymi nie wierząc w demokrację i w swoją wartość.

jest jedna partia szczególnie toksyczna, dla której liczą się tylko wyłącznie władza,stanowiska i kasa....obserwujcie, patrzcie władzy na ręce..... bo takie jest państwo i władza, jacy my jesteśmy, obywatele.....NIGDY odwrotnie NIGDY
bik
bik 7.03.2018, 15:26
Ci, ktorzy myślą że likwidacja KN w oswiacie byłaby dobrym rozwiążaniem niech popatrza co sie dzieje w Pilźnie.
wieśniak
wieśniak 7.03.2018, 18:33
W Dębicy i ILO nie o KN idzie, tylko o wpływy. Zakusy są duże i trzeba eliminować tych, którzy mogą stawiać opór - np. obecny dyrektor ILO. Szkoda, ze powiat próbuje wycofać się rakiem i stanowczo nie broni dyrektora, ale cóż podobno to "bankructwo"?!
pracownik
pracownik 6.03.2018, 12:05
Bardzo dobra propozycja,popieram "POPIERAM REFORMATORA"gdyż pracowałem pod Główną Księgową,która potrafiła rzucać teczkami i papierami,grzebać wywalać wszystko z biurka dosłownie stosowała mobbing ,kto nic jej nie dawał miał przekichane,natomiast swoich pupilków z których miała korzyść sowicie nagradzała .Pupilki chodziły do pracy jak chcieli ,natomiast Ci którzy byli drugiej kategorii byli notorycznie zastraszani.I co gorsze swojej następczyni przekazała pałeczkę ,którą ta pani stosuje do dziś.I dzieje w państwowym urzędzie.Dlatego osoby na stanowiskach kierowniczych,dyrektorskich powinny przechodzić jak najbardziej BADANIA PSYCHIATRYCZNE.Powinni wszyscy być dwie kadencje.
Stanisław
Stanisław 6.03.2018, 10:36
Szanowni politycy a kto jak nie Wy "wciągnął" na swoje listy pana dyrektora Pękalę,panią dyrektor Czekaj i wielu innych nauczycieli - ich miejsce powinno być przy młodzieży a nie w polityce. Starosta Bielawa, następnie starosta Reguła to akceptowali, nie wspominając o burmistrzu Wolickim i aktualnie nam panującym. Dzisiaj do prawdy nikt się nie przyzna,bo prawda kosztuje i to bardzo. A ich przeszłości polityczne - wszystko co możliwe - i wspólnota ziemi dębickiej i jednocześnie pis i odłam Gowina. Co do pana Rokosza, to daj Boże więcej takich polityków, wiek mu wytykacie,a młodziana niejednego przeskoczy swoją inteligencją. Dębicą rządzą pieniądze ludzi, którzy zrobili fortuny na zmianach ustroju. Pytamy pana Frasyniuka o wielkość majątku to spytajmy i niektórych naszych mieszkańców a odpowiedzi mogą być bardzo ciekawe. Zresztą zniszczono tyle zakładów pracy to czemu mają nie zniszczyć i oświaty a nami niech rządzą ludzie z Łodzi, Warszawy jak to się już dzieje.
Pozdrawiam
samorządowiec
samorządowiec 5.03.2018, 20:47
Rokosz niech idzie na emeryturę ma swoje lata.
Reformator
Reformator 6.03.2018, 05:37
Dużo w tym racji, ale dotyczy to również wszystkich - w tym również posłów i polityków. Bolą ich tak bardzo samorządy, więc dwukadencyjność powinna dotyczyć także parlamentarzystów. A idąc za ciosem zlikwidować bezproduktywny senat - zostanie w budżecie kilka ładnych milionów złotych. No i może każdy kandydat na radnego, wójta, burmistrza, posła i prezydenta powinien przechodzić obligatoryjne badania psychiatryczne.
samorządowiec
samorządowiec 5.03.2018, 20:41
ZOZ - w Dębicy to jest dopiero prywatny folwark ,wolna amerykanka,już najwyższa pora na zmianę Dyrekcji oraz Głównych księgowych ,co przykuci do stołków nie ma ludzi nie zastąpionych.
Mark
Mark 5.03.2018, 08:47
Czas na zmiany Urzędzie Gminy i spółkach Gminnych
Pigwa
Pigwa 4.03.2018, 18:08
Popieram tych ludzi, PiS to sprawiedliwe przecież
Donald
Donald 4.03.2018, 20:54
Pigwa to ty jesteś moherem ?
Kabareciarz
Kabareciarz 4.03.2018, 11:22
Miało być tak pięknie, a wyszło żenująco żałośnie. Jak wszystko zresztą, za co się bierze partia jedynie słusznej zmiany.
Dowcip, żart..... żenada
Dowcip, żart..... żenada 4.03.2018, 12:04
Kabareciarz ale ja myślę że tej konferencji nie można traktować całkiem poważnie- ona była chyba na żarty- no przecież pan Bieszczad wyraźnie puszczał wszystkim "oczko" sugerujące że to dla jaj ta konferencja.
Wojak
Wojak 3.03.2018, 19:02
W dużej mierze te komentarze piszą pojedyncze trole na wynajem za kasę to jeszcze bym takich troli rozumiał, ale są też trole co nic z tego nie mają, jak ich nazwać Przygłupami, pożytecznymi idiotami??
jak
jak 6.03.2018, 10:10
Jak ich nazwać? Może Wojak?
Podatnik
Podatnik 4.03.2018, 14:22
Mówiąc bez owijania w bawełnę - wszelkiej maści posłowie, radni są utrzymywani przez nas, a konkretnie z podatków zdzieranych od każdej ciężko zarobionej złotówki. Więc będę patrzył na ich łapy i nadal trolował - bez względu na opcję polityczną, pochodzenie, przekonania itd. Nasz kraj nie jest prywatnym folwarkiem pisu, peło, nowoczesnej i peeselu.
antyONR
antyONR 3.03.2018, 23:30
Pomogę.....gorszy sport, kanalie, komuniści i złodzieje, zomo
Obiektywny
Obiektywny 3.03.2018, 17:56
Niestety Dębica jest bardzo upolitycznionym miastem, kto nie trzyma z PiSem zawsze będzie miał tu pod górkę. Układ wszędzie, jak nie jesteś z nimi to zapomnij ze zrobisz tu karierę.
Rysio
Rysio 3.03.2018, 22:30
Rokosz i jego beton - człowiek z PZPR, potem członek SLD, potem RIS i robią kariere i nie są z PiS, jak to możliwe?
Bombom
Bombom 4.03.2018, 11:39
Rysiu możliwe to jest dlatego że Rokosz ma wyniki w pracy! Jedzie z wnioskami unijnymi, szuka kasy na inwestycje i spotyka się z ludźmi słuchając co mają do powiedzenia. Tylko tyle i aż tyle!
XX
XX 5.03.2018, 09:04
może i słucha, ale nic z tego nie wynika. i na słuchaniu się kończy. A z funduszy korzystają ci którzy są blisko Jaśnie Wielmożnego
Bombom
Bombom 5.03.2018, 20:00
XX miałem na uwadze fundusze unijne na inwestycje a z takich nie korzystają tylko ci którzy są blisko Rokosza, ze szkół, sal, nowych miejsc pracy mają pożytek wszyscy mieszkańcy.
Obiektywny
Obiektywny 4.03.2018, 10:32
No właśnie jakim cudem przez tyle lat przy aprobacie Pisu i Bieszczada? Czy zawsze po nim jechali, czy może kiedyś się z nim układali?
Antypisowiec
Antypisowiec 3.03.2018, 16:29
Wystarczy czterech ekspertów do rozpętania takiej burzy ekspertów: migacz podnośnik paletowy, właściciel ziarek, jaś bajkopisarz i emkaesowiec.
Rabe3
Rabe3 3.03.2018, 15:55
Jeśli to prawda że przyczyna protestów w I LO są wymagania odnośnie poprawy efektywności pracy ,,niektórych osobników", to Dyrektor Szkoły powinien otrzymać wsparcie od Władz Powiatu oraz ludzi którym zależy na jakości nauczania .Nie znam przypadku aby Właściciel Firmy wspierał protest swoich pracowników którzy nie nadążają z Jego oczekiwaniami i wymaganiami. Właściciel a w zasadzie Firma szybko pozbywa się takich pracowników , gdyż nie przetrwa na rynku .W związku z powyższym jestem zaskoczony postawą Właściciela Firmy który daje wsparcie protestującym . Inna sprawa czy to wsparcie jest szczere , bo zapewne nie tolerował by takiej postawy w swojej firmie.
prawda
prawda 3.03.2018, 17:35
to jest po prostu piękne co napisałeś Rabe! 100% prawdy!
pytanie
pytanie 3.03.2018, 20:24
co robi Pan Bieszczad jak mu pracownik podskakuje?
Proszę o odpowiedź szczególnie pracowników Suretu( pewnie byłych)!
Pytanie do Jasia
Pytanie do Jasia 3.03.2018, 14:55
Kiedy w końcu w Dębicy stanie pomnik SMOLEŃSKI, kiedy Krakowska i Rzeszowska zostaną przemianowane na Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego? No kiedy ja się pytam?
samorządowiec
samorządowiec 3.03.2018, 13:53
Dajcie spokój p.Wilczyńskiej bo jest na macierzyńskim niech chowa swoje dzieciątko ,przecież samotnej matce jest gorzej we wszystkim.

Pozostałe