Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Policja: majowy weekend zaczyna się jutro

Policja: majowy weekend zaczyna się jutro Fot. www.podkarpacka.policja.gov.pl
Długi majowy weekend, to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2018" rozpoczną się jutro, w piątek 27 kwietnia br. i potrwają do niedzieli, 6 maja.

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego województwa może zrobić się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecyduje się wyjechać. Większy ruch panował będzie z pewnością na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, podkom. Renata Bednarska i podkom. Paweł Grześ, podczas briefingu prasowego, zapowiedzieli wzmożone policyjne działania, które potrwają przez te kilka majowych dni.
Od jutra do niedzieli - 6 maja, podkarpaccy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych w ramach akcji "Majowy weekend 2018". Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W użyciu funkcjonariuszy będą ręczne mierniki prędkości. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo.
Przypominamy również o konieczności właściwego zabezpieczenia domów i mieszkań przed wyjazdem na majowy urlop. Być może najlepszym zabezpieczeniem będzie czujny sąsiad, więc warto go poprosić o to, by „miał oko” na nasz dobytek.

www.podkarpacka.policja.gov.pl

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mark
mark 28.04.2018, 22:51
Ta wszyscy o tym piszą, na naszych portalach informacyjnych w Rzeszowie, czy rzeszow news, czy rzeszowskieinfo.pl itd. Oby te apele były skuteczne. Chociaż znając życie to i tak wariaci będą szaleć. Ale cóż, ważne żeby wałkować ten temat i oby było lepiej niż rok wcześniej! :)

Pozostałe