Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Czy burmistrz zostanie burmistrzem?

Czy burmistrz zostanie burmistrzem? Moment, gdy cztery lata temu Mariusz Szewczyk dowiedział się, że został burmistrzem. Czy może liczyć na powtórkę? Fot. Agnieszka Majba-Pochwat
Wybory 2018 coraz bliżej. Jakie szanse ma Mariusz Szewczyk, by zostać po nich ponownie burmistrzem Dębicy? Czy pozostali włodarze naszego powiatu, włącznie ze starostą mogą liczyć na pewną reelekcję? Wiele zależy od rywali, jacy staną im na drodze. A tych szukać należy głównie po stronie Prawa i Sprawiedliwości, nie ze względu na merytoryczną przewagę jej kandydatów, ale siłę i markę samej partii.

Dębica

Mariusz Szewczyk burmistrzem jest pierwszą kadencję (w 2010 roku przez pół roku pełnił obowiązki burmistrza). Oficjalnie jeszcze nie zadeklarował startu w wyborach, ale trudno zakładać, że stanie się inaczej. Nie udało mu się uzyskać poparcia koalicjanta, czyli PiS i prawdopodobnie już się to nie uda. Dlatego, jak cztery lata temu wystartuje z własnego komitetu.
Wszystko wskazuje na to, że jego głównym rywalem zostanie Mateusz Kutrzeba, obecny radny miejski, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Kto jeszcze? W grę wchodzą dwaj młodzi radni, związani z lewicą: Piotr Michoń i Adam Rogowski. Obaj jednak dystansują się od SLD, nie wiadomo więc, czy jeśli któryś z nich się zdecyduje, nie będziemy mieli wysypu kandydatów po tej stronie sceny, co żadnemu nie wróży sukcesu.
Czy własnego kandydata wystawi Platforma Obywatelska? Jej lider w powiecie - Krzysztof Lipczyński musiałby mieć w tej kwestii poparcie partii, ale też wójta Stanisława Rokosza. Być może do gry wróci Jarosław Śliwa, poprzedni wiceburmistrz u boku Mariusza Szewczyka, który w wyborach 2014 roku nie był taki daleki od pełnego sukcesu. Niewielu głosów mu wtedy zabrakło, by wejść do drugiej tury. W grę wchodzi też Agnieszka Żurek, była sekretarz gminy Dębica. Choć z wójtem pozostaje ostatnio w chłodnych stosunkach, raczej nie zdecyduje się na rzucenie Rokoszowi rękawicy. Ale w mieście pole ma otwarte.
Własnego kandydata szuka też Kukiz 15 - nabór został ogłoszony w internecie, także na radnych miejskich, powiatowych i gminnych.
A skoro jesteśmy w sieci, to na Fejsbuku Krzysztof Krawczyk, wiceburmistrz w latach 2006-2012 daje do zrozumienia, że i on gotów jest do walki.
Na giełdzie pojawia się też nazwisko Grzegorza Reguły, wicewójta gminy Żyraków. PSL nie ma w mieście innego mocnego kandydata, więc może sięgnąć po kandydaturę mieszkańca Nagawczyny.

 

Gmina Dębica

Pozycja Stanisława Rokosza wydaje się wyjątkowo silna. Tak jest od 1996 roku, kiedy został wójtem, choć 30% głosów, jakie cztery lata temu zdobył Grzegorz Świder, było dzwonkiem ostrzegawczym. A teraz PiS szykuje się do mocnego ataku.
Poseł Jan Warzecha, przed 2010 rokiem wicewójt gminy Dębica, stawia na Wojciecha Iwasieczko, wiceburmistrza Dębicy. Temu nie wypada kandydować w mieście przeciw swemu obecnemu szefowi, ale jest mieszkańcem gminy Dębica. W mieście osiąga sukcesy, głównie na jego konto należy zaliczyć powrót wojska i planowaną budowę Mieszkań+, co zapewne zostanie wykorzystane w kampanii. W rezerwie pozostaje radny gminny PiS Adam Pieniążek, niewykluczone, że do wyborów pójdą w tandemie.
I znowu wracamy do Grzegorza Reguły. To nazwisko w gminie popularne, obecny starosta Andrzej Reguła u boku Stanisława Rokosza był wicewójtem przez 1,5 dekady i wiele gminnych sukcesów zapisać można na jego konto. A że wójt pod starostą dołki kopał w tej kadencji to... Gdyby Grzegorz Reguła zdecydował się na kandydowanie, PSL, zapewne też inne ugrupowania, powitałby taką decyzję z radością.

 

Gmina Żyraków

Wydaje się, że wójt Marek Rączka pozycję ma tak mocną, jak kiedyś Krzysztof Moskal, jego poprzednik. Tyle że Moskal wybory w 2010 roku przegrał właśnie z Rączką, co ten drugi z pewnością dobrze zapamiętał.
W gminie opozycja nie ma dziś wyraźnego lidera. PiS postawi prawdopodobnie na Krzysztofa Czerwca, wicewójta u boku Marka Rączki w latach 2010-2014. W grę wchodzi też powrót Krzysztofa Moskala, choć zdaje się, że on sam nie ma na to wielkiej ochoty.
Inne ugrupowania praktycznie w gminie nie istnieją.

 

Gmina Czarna

Józef Chudy to najdłużej rządzący włodarz w naszym powiecie. Wójtem jest nieprzerwanie od 1993 roku, od 2002 dosłownie demoluje rywali w bezpośrednich wyborach. Czy w tym roku ma szansę na tak zdecydowaną powtórkę?
Nie osiągnął w minionej kadencji spektakularnych sukcesów, ale gmina rozwija się w miarę równomiernie. Ominęły go także dotkliwe porażki i wpadki. Szanse na sukces wzmacnia i to, że nawet Prawo i Sprawiedliwość nie wie jeszcze, kto może być rywalem wójta.
Podobnie jak w Żyrakowie w gminie nie ma innych, aktywnych ugrupowań czy liderów lokalnych społeczności niezwiązanych z obecnym wójtem.

 

Pilzno

Jedyna kobieta na stanowisku burmistrza w naszym powiecie od początku samorządności, czyli od 1990 roku; nie mieliśmy też kobiety na stanowisku wójta. Ale trzyma się mocno, okazuje się, że nawet w bardzo konserwatywnych środowiskach płeć nie ma znaczenia, jeśli potrafi się dotrzeć do ludzi.
Tej jesieni PiS stawia na Tadeusza Pieczonkę, przewodniczącego rady miejskiej i wiceburmistrza w latach 1998-2002. To może być bardzo ciekawa potyczka, przy czym wydaje się, że o ile w mieście szanse są bardziej wyrównane, o tyle w sołectwach obecna burmistrz ma przewagę.

 

Brzostek

Obecny burmistrz Wojciech Staniszewski już zapowiedział starania o drugą kadencję. PiS, jedyne ugrupowanie, które może wystawić mocnego kontrkandydata, na razie jednak nie wskazał, kto może nim być.
 

Jodłowa

Robert Mucha, wójt od 2006 roku, wydaje się być pewnym reelekcji. Choć to, podobnie jak Brzostek, najbardziej propisowskie gminy w powiecie, problemem tej partii jest brak mocnych, lokalnych liderów.

 

Powiat dębicki

Wydaje się, że obecny starosta Andrzej Reguła z dystansem podchodzi do swoich szans na ponowne objęcie tego urzędu. Bardziej zdeterminowany wydaje się być jego zastępca Mateusz Pasek.
Tyle że w powiecie nie wszystko zależy od wyborców, starostę wybierają radni. A tu, jak pokazują przykłady z przeszłości, wszystko się może zdarzyć, nawet to, że radny lewicy staje się radnym prawicy, byle głosował, jak należy.
Prawo i Sprawiedliwość oraz jego koalicjant Wspólnota Ziemi Dębickiej, rządzące powiatem w latach 2002-2014, są zdeterminowane, by odzyskać tę władzę. Rywalem będą połączone siły Ruchu Integracji Społecznej Stanisława Rokosza i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a siłą tej drugiej strony mocne notowania burmistrzów i wójtów w całym powiecie.
Walka o władzę w powiecie może się więc okazać równie ciekawa, a może ciekawsza niż w naszych miastach i gminach.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna
Krystyna 13.05.2018, 11:04
Tak dobrego burmistrza Debica jeszcze nie miala. Ponizej wpisy krytykujace to wyglada jak belkot partyjny jednej slusznej opcji w tym kraju. Szewczyk jest bezpartyjny i to jest jego sila. Dodatkowo skutecznie sciaga srodki z unii i co najwazniejsze powoli ale coraz wiecej ulic i chodnikow jest remontowanych, teraz u mnie na Lesnej. Na koniec dzis w Debicy mamy najnizsze bazrobocie od kilkunastu lat i spadlo drastycznie za jego kadencji! I jego najwiekszy atut uczciwosc!
justyna
justyna 11.05.2018, 17:48
Czy burmistrz zostanie Burmistrzem ?
NIE zostanie !
Lidia
Lidia 10.05.2018, 09:43
Nie potrafił nawet dobrze przypilnować budowę ścieżek rowerowych które są wykonywane z kostki chodnikowej, robione są na chodnikach dla pieszych co jest skandalem na miarę Dębicy
..Dębica jest ciągle nie doświetlona, ciemno jest na niektórych ulicach, oprócz tego latarnie są niebezpiecznie pochylone, powykrzywiane.
Nadal jest syf na ulicach, brud i patologia pijacka się lansuje.
Burmistrz szewczyk zaniedbał obiekty sportowe, podniecają się że sanitariaty remontują i zakleją dziurę w dachu, śmiechu warte.
Pojedz pan jeden z drugim do Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli czy Ropczyc, tam mają piękne nowe i nowoczesne stadiony, tam widać można, w Dębicy nie? Tu cieszy nie których remont kibli, czy mały daszek 1/3 tybunki na Wisłoce - To co robi Burmistrz z Dębicą to porażka
ROMEK
ROMEK 10.05.2018, 09:27
Wszelkie inwestycje w mieście, czy to domy kultury, remont dróg itp..inwestycje to zasługa ludzi z PiS, BEZ KTÓRYCH EKIPA BURMISTRZA SZEWCZYKA BYŁA BY BEZRADNA JAK DZIECI W MGLE, NIE POTRAFILI DOBRZE SKŁADAĆ WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE, I FATALNIE PRZYGOTOWUJĄ INWESTYCJE.
TO NAJGORSZY BURMISTRZ W HISTORII MIASTA
obiektywny
obiektywny 11.05.2018, 10:52
eh przestancie juz PiSowcy pisac bzdury bo te wasze przechwalki sa smieszne. Zero obiektywizmu !
PRLowski zgred
PRLowski zgred 11.05.2018, 07:55
Romek ma swój domek, a w domku woda światło gaz
lech
lech 10.05.2018, 17:31
fakt
MIŚ
MIŚ 9.05.2018, 22:03
MIS JOGI RĄCZKI DO GÓRY
czytelnik ol
czytelnik ol 9.05.2018, 14:13
Podnosze rece jak Mariusz i wierze ze wygra na jesien, nasz mario , sympatyk lks igloopol i hokeja
Sympatyk LKS
Sympatyk LKS 9.05.2018, 19:17
Nasz Burmistrz Szewczyk zrobił dla klubu sportowego Igloopol bardzo dużo dobrego, wymienię kilka inwestycji w obiekty zlokalizowane przy sportowej.
1. Remont boisk z naturalną trawą+ ogrodzenie.
2. Powstało boisko Orlik
3. Wyremontowano Halę Sportową z zapleczem, sanitariaty+szatnie+biura
Teraz co powstanie w tym roku na naszym obiekcie.
1 Wybudowany zostaną chodniki na LKS IGLOOPOL
2. Remont stadionu Lekkoatletycznego
Tak trzymać i życzymy wygranej.
DUMA MIASTA UKH
DUMA MIASTA UKH 9.05.2018, 22:01
HokeDębicki też jest wdzięczny panu Burmistrzowi za wsparcie UKH
sympatyk piłki
sympatyk piłki 9.05.2018, 21:19
na Wisłoce też jest nowa trybuna, teraz monitoring, remont łazienek, dachu na budynku który latami przeciekał i lało się jak z cebra ...., no i plany też sa
Szasza
Szasza 9.05.2018, 02:23
Szewczyk niet! Wole jakiegos partyjnika ktory wymiecie wszstkie stolki w miescie i wprowadzi swojakow. Taki szwczyk czy ferenc to oni zadnego zaplecza partyjnego nie majom, a to dzis wazne, popatrzcie jak w polsce pis wprowadza zmiany wszedzie swoich upycha, przeciez znajomi i rodzina partyjna musi tez pracowac!
mkron
mkron 8.05.2018, 22:20
Tytułowe pytanie z gruntu źle postawione. Burmistrz jest burmistrzem. Pytanie, czy nim pozostanie.
xyz
xyz 8.05.2018, 06:28
Na burmistrza Dyrektor Szpitala ,to strzał w dziesiątkę.
mieszkaniec
mieszkaniec 6.05.2018, 06:57
Szewczykowi dratewki potrzeba i uzupełni lukę na rynku usług w Naszym mieście.
taktak
taktak 5.05.2018, 17:28
Ptaszki ćwierkają od samego rana , że pojawi się nowa kandydatura na Burmistrza Miasta Dębica z PIS. Przymierzany jest podobno Dyrektor Szpitala. I to moim zdaniem najlepszy kandydat jest.
ćwirćwir
ćwirćwir 6.05.2018, 17:09
Nie wiem co komu ćwierka, ale z wyrokiem kandydować nie można.
popieram
popieram 6.05.2018, 19:28
Jeżeli mimo to może być świetnym Dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej z budżetem większym niż miasto to dlaczego niby nie może być świetnym Burmistrzem naszego miasta ?
You
You 8.05.2018, 12:35
Bo miasto to miasto a szpital utrzymuje starostwo a wojtys to tylko nazwisko dyrektor stołek a wszystko przez uklad bedzie burmistrzem to z kim sie ulozy z premierem prezydentem ? Moim zdaniem nie ma kandydata w miscie powiecie i calym kraju grabki grabia tylko do siebie wiec nawet sie nie fatyguje na wybory reki do tego nie przyloze dziękuje
popieram
popieram 8.05.2018, 14:02
Mylisz się, jest bardzo dobry kandydat : Dyrektor Szpitala !
prawnik
prawnik 6.05.2018, 18:32
mylisz się... bo jest coś takiego jak zamazanie skazania, czyli upływ pewnego czasu od którego uznaje się, że osoba nie jest karana i ma czystą kartotekę. W przypadku np. grzywny to rok od jej wpłacania, a w przypadku skazania w zawiasach to skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby (zawiasów).
hmm
hmm 5.05.2018, 22:35
ten skazany prawomocnym wyrokiem?????
popieram
popieram 5.05.2018, 19:01
To jest człowiek , który może wyprowadzić nasze miasto z marazmu w którym Nasze miast pogrążyli poprzedni "włodarze".
obiektywna
obiektywna 5.05.2018, 16:02
co za atak na szewczyka, strasznie to nieobiektywne jak ciągle tylko czytam o tym, że pisowskie partyjniaki coś zrobiły dla Dębicy, a już o "zasługach" Bieszczada i Warzechy to naprawdę nie ośmieszajcie się ! Oni nawet nie dopilnowali żeby nasz szpital miał wyższą klasę referencji w ramach nowej reformy zdrowia, my trafiliśmy do koszyka z najmniejszymi szpitalami regionu. Może o tym podyskutujmy bo to zadanie dla radnego wojewódzkiego i posła ziemi dębickiej !
Cruella de Mol
Cruella de Mol 8.05.2018, 22:34
A kto jeszcze chce się leczyć w tym szpitalu? Chyba tylko ktoś nieprzytomny, który nie jest w stanie uciec o własnych siłach z noszy.
Jan
Jan 6.05.2018, 20:11
Skąd obiektywny panie ,płynie dofinansowanie na inwestycje?. Z tego co wiem z Rzeszowa i Warszawy i UE......Bieszczad w Rzeszowie jest radnym i z marszałkiem Ortylem dobrze układa sie współpraca, z tego co wiem dla miasta załatwił nie jedno dofinansowanie.Tak samo Warzecha lobuje w Warszawie , przykład niech bedzie geotermia i remont lodowiska w okrojonym zakresie, ale bedzie remont, wojsko w Debicy i i wiele innych inwestycji
Wiola
Wiola 6.05.2018, 22:09
Panie Janie, a jakoś nie załatwili te nasze dębickie rzeszowsko-warszawskie bonza aby szpital tak ważny dla regionu dębickiego, trafił do lepszej puli kontraktowania. Z całym szacunkiem ale bredzisz. Jak nie potrafili w ramach reformy własnego rządu takiej sprawy załatwić to tym bardziej innych. A nasz szpital znalazł się w takiej samej klasie szpitali jak Sędziszów Młp. i inne w kilku/kilkunastotysięcznych miastach Podkarpacia.
pytek
pytek 6.05.2018, 21:46
Co to znaczy załatwił ? Coś wręczył ? Czy w tym kraju nie można nic bez "załatwiania"?
190002
190002 6.05.2018, 20:26
Dokładnie, władza która rządzi w powiecie i w gminach to PSL I PO - jak dostali by dofinansowanie od władz PiS w Rzeszowie i Warszawy bez lobingu Warzechy i Bieszczada , pomyśl obiektywny zanim coś napiszesz.
Wyborca
Wyborca 6.05.2018, 22:15
o kurde z notowaniami PiS musi być mega kiepsko skoro taka zmasowana obronna bieszczada i warzechy i innych pisowskich partyjniaków
stanislaw
stanislaw 6.05.2018, 09:25
sorry ale szpital to starostwo, troche wiedzy
obiektywna
obiektywna 6.05.2018, 18:38
reformę wprowadzał PiS na szczeblu centralnym, i to jakoś z innych miast np. w Jarosławiu, a nawet dużo mniejszym Przeworsku, to szpitale są w wyższej referencji niż dębicki! Także wymieni dwaj panowie z PiS na tym forum nawet tego nie potrafili załatwić !
ciekawy
ciekawy 5.05.2018, 15:01
Dlaczego nie ma nic o szansach radnego Ochaba? W tv mowia ze w tyle spraw zaangazowany, tyle zalatwil tematow? O takich osobach trzeba myslec!
dezerter
dezerter 5.05.2018, 11:37
Zapytajmy sie pana posla pis co slychac w jodlowej ??? tutaj nie ma w zasadzie zadnego liczacego sie kandydata na wojta z ramienia pis ?? pan r. mucha spokojnie bedzie kontynowal swoje zarzadzanie przez nastepne dwie kadencje. bo juz o takim lanserze facebookowym jak pan p. ciszczon to szkoda nawet pisac, wychowanek partyjny.
dezerter
dezerter 5.05.2018, 11:14
Co wy chcecie od obecnego burmistrza szewczyka ??? myslicie ze kandydat pisu m. kutrzeba jest wybawieniem, zbawicielem ??? znacie go wogole, czym m. kutrzeba zaslynal, co zrobil dla debicy. Ja wogole go nie znam m. kutrzebe, i w mojej opini jest niemedialny i jego plany jak i program dla debicy watpliwy, a raczej wogole go nie ma. to jest osoba partyjna i tylko dzieki partii jest obecnie tam gdzie jest. i lepiej niech tam pozostanie.
Bogusia
Bogusia 5.05.2018, 09:09
Szewczyk wygrał ostatnie wybory nie popierany przez nikogo, przez żadną partię, wygrał z własnego komitetu jako bezpartyjny!!!. Do kolejnej wygranie nie potrzebny mu żaden PiS, PO, PSL czy inni partyjni dojarze ! Jak wybierzecie jakiegoś kandydata z PiS to będziecie mieli, jak teraz w Polsce, słyszymy ciągle o ekstremalnych premiach w rządzie i dla ludzi związanych z PiS. Przypomnę tylko Beata Szydło sobie sama przyznała ponad 70 tys. premii, a później wykrzykiwała, że jej się należało i że im się należało. PiS przypomnę wymiótł jak żadna inna do tej pory partia ludzi z wielu stanowisk w ministerstwach i urzędach wojewódzkich oraz spółkach skarbu państwa, w ich miejsce wsadził swoich partyjnych kolesi. Chcecie tego w Dębicy to głosuje na partyjniaka. I co ważne sporo pisowców pięknie klęka w Kościele i ma się za katolików, a widzimy jak postępują. Szewczyk mocno wierzy i nie robi tego na pokaz, nie znam osoby, która miałaby o nim zdanie złe jako o człowieku.
obiektywny
obiektywny 5.05.2018, 14:52
Pani Bogusiu, skąd ta pewność, że nie klęka na pokaz, w mojej ocenie jest to bardzo fałszywe, co niedziela do komunii, w ogóle nie grzeszy, no chyba święty, doprawdy :/
to mnie właśnie brzydzi, granie na religijnych uczuciach
henio
henio 5.05.2018, 15:57
mnie obrzydza, wręcz wkurza pisowskie klękanie, gadanie o Bogu, a w postępowaniu krzyczenie i wyzywanie osób o innych poglądach "zdrajcy", "kanalie" czy " gorszy sort". A mistrzami w tego typu inwektywach jest prezes Polski ! a KK zamiast coś działać to jeszcze ich klepią po plecach i wspierają. Już nie wspomnę o dojeniu naszego kraju, o premiach horrendalnych dla partyjniaków i manipulacjach serwowanych w mediach rządowych ! To jest chrześcijaństwo w wydaniu PiS.
obiektywny
obiektywny 6.05.2018, 15:05
czemu tylko pisowskie? Jaka partia by nie była to klęka na potęgę, no ale pan Szewczyk to już prawie nieba sięga...
xyz
xyz 5.05.2018, 09:01
Jak czytam "POMYSŁ NA DĘBICĘ i NA POWIAT " to mi się śmiać chce takiego mydlenia oczu nie widziałam nigdy" WYBORCO NIE UFAJ TYM PROPAGANDZISTOM BO MYŚLĄ ŻE LUD SZARY TO KUPI " POPIERAM POST "KRÓL STRASZĘCINA .
stary oszust
stary oszust 4.05.2018, 21:13
Moim skromnym zdaniem tak biernego Burmistrza Dębica jeszcze nie miała. Ten Pan wypada nawet blado na tle Bielawy. Mizeria, zero pomysłu. Nie będę się pastwił na temat stanu infrastruktury drogowej, sportowej itd, bo na to akurat wszyscy pracowali solidarnie przez te lata. Ale jak przemilczymy to na co teoretycznie Szewczyk nie miał wpływu, to nie zostaje nic. Brak jakiejkolwiek inicjatywy w celu poszerzenia Miasta, niestającą awantura z mks o rozliczenia, miasto zapchało się autami - brak jakiejkolwiek refleksji jak ten problem rozwiązać, lodowisko praktycznie nie dostępne dla mieszkańców, praktycznie zero organizacji zajęć dla dzieci w wakacje i ferie. Sport na poziomie dna, drużyny piłkarskie na 5 poziomie rozgrywek, brak pomysłu jak to przynajmniej próbować ogarnąć. I tak można ciągnąć. Są za to lans i zdjęcia na fejsie praktycznie w czasie rzeczywistym.
dezerter
dezerter 5.05.2018, 11:18
to myslisz, ze kandydat pis cudotworca m. kutrzeba bedzie rozwojowy ?? znasz wogole jego zaslugi i wogole kto jest ?? bo ja o tym kanydacie nic nie wiem, kompletnie nic.
balbina
balbina 5.05.2018, 15:15
jak to nie wiesz ? ostatnio PSL na swoich stronach publikował grafiki ile kto przytuli z PiS i na tej infografice podali, ze p.Kutrzeba zarobił w Wojewódzkim Urzędzie Pracy coś pamiętam ponad 120 tys. zł... ot taka "dobra zmiana" dla swoich, nieźle jak na gościa, który całkiem niedawno zaczął swoją karierę zawodową, no ale zaczął ją od PiS.
do Stary uszust
do Stary uszust 5.05.2018, 10:02
bzdury "Stary uszust" pisze, na każde wakacje i ferie bardzo bogata oferta MOK-u dla dzieci, jest w czym wybierać, oferta dla dorosłych bardzo bogata, mnóstwo spektakli teatralnych i koncertowych nawet Mielec nam zazdrości,lodowisko od lat nie miało takiej ,dostępności dla mieszkanców jak przez ostatnie dwa lata, ilość korzystających wzrosła ponad 40%, do tego dyskoteki na lodzie na które przyjeżdżają ludzie z całego województwa, na basenie taka sama tendencja, klubów sportowych gdzie dzieci mogą sie rozwijać - bogata oferta, zajecia w ferie zgromadziły sporą ilość dzieci tylko trzeba śledzić co miasto oferuje,
strasznie trzeba być sfrustrowanym zeby pisać takie bzdury
wyborca
wyborca 4.05.2018, 21:09
Panu Szewczykowi nawet pozytywne komentarze nie pomogą .
ela
ela 5.05.2018, 06:50
pisiarnie skowycze. Oj chyba wewnętrzne badania muszą być bardzo złe dla piskandydata skoro taki nagle hejt na szewczyka
PnDonpd
PnDonpd 4.05.2018, 19:27
Przypominam o wziętym ponad 20 milionowym kredycie. O dziwo w roku wyborczym. O brakujących drugich 20 milionach z racji niedoszacowanua inwestycji.
Rowerzysta trafnie ujął wizerunek miasta. Pomyłka jedynie co do roli Warzechy i Bieszczada. Zbytni optymizm przemawia, co do ich roli.
Ekspert
Ekspert 5.05.2018, 09:25
jak się realizuje dużą ilość projektów unijnych, a taką realizuje burmistrz Szewczyk, to potrzebny jest wkład własny w wysokości co najmniej 25% kosztów projektu. Niestety poprzednik burmistrza zostawił finanse miasta w opłakanym stanie. Na początku kadencji burmistrz przyoszczędził i poprawiły się finanse, teraz gdy zaczęło się dużo inwestycji, bo przecież napisanie projektu do UE trwa spor, to potrzebna jest kasa i się wszystko skumulowało. Dobrze, że tyle projektów unijnych miasto ostatnio wygrało, to jest jeden z namacalnych efektów rządów szewczyka !
do Ekspert
do Ekspert 5.05.2018, 14:21
dzieki ekspert trzeba edukowac społeczeństwo bo jak ktoś nigdy nie prowadził zadnego projektu to nie ma o tym pojecia i ważne zeby to ludziom wytłumaczyć a beda szczęśliwsi bo zamiast złością bedą kierowac się rozumem

Pozostałe