Niedziela, 19.08.2018, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Komendant Buszek odwołany ze stanowiska

  • 5.06.2018, 12:36 (aktualizacja 05.06.2018 12:56)
  • Ryszard Pajura
Komendant Buszek odwołany ze stanowiska Na zdjęciu st. bryg. Wojciech Buszek, już po oficjalnym odwołaniu ze stanowiska oraz ppłk. Bogdań Witkoś, odwołany przed rokiem dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy. Fot. Grzegorz Król
Wczoraj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy st. bryg. Wojciech Buszek uroczyście zdał obowiązki komendanta. Pełnił tę funkcję przez 13 lat.

W szeregach Państwowej Straży Pożarnej służył od 1992 roku. W sierpniu 2005 r. został powołany na stanowisko komendanta PSP w Dębicy.

W ciągu 26 lat był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał m.in.: Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrną Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrną Odznakę za Zasługi w Pracy Penitencjarnej i Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Podczas wczorajszej uroczystości komendantowi wręczono wiele gratulacji i podziękowań. W imieniu samorządowców ziemi dębickiej głos zabrał starosta Andrzej Reguła

- Szanowny Komendancie, drogi Wojciechu, chcemy przekazać szczere wyrazy uznania i szacunku dla Twoich osiągnięć. Niech na nowym etapie życia nie brakuje Ci powodów do radości i zadowolenia – mówił Andrzej Reguła.

Obowiązki komendanta powiatowego PSP pełni obecnie st. bryg. Roman Merchut.

Informacja Starostwa Powiatowego

 

Więcej o dymisji komendanta powiatowego PSP piszemy w najnowszym wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny.
Zdjęcia Grzegorz Król

 

 

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (45)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
taktojest
taktojest 14.06.2018, 13:09
Wszyscy łopatami machali a on nie. No, to mu podziękowali. Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one.
plus
plus 13.06.2018, 12:29
Wojciech Buszek był bardzo dobrym komendantem straży pożarnej. Niektórzy komentujący wypisują niestworzone historie odnośnie tego że przestał być komendantem. Sugerują nawet, że to decyzje polityczne. Szanowni Państwo, gdyby polityka wchodziła tu w grę,sądzę że przestałby pełnić tę funkcję już dawno temu.
Jeśli chodzi o rządzących Dębicą, ciekawie wyglądają zachowania obecnego burmistrza Mariusza Szewczyka. Kiedyś działacza PSL, popieranego przez ówczesnych liderów tej partii - słynnych panów Jana Burego i Bogusława Płodzienia. Potem działacza i szefa powiatowych struktur PO, popieranego przez ówczesnego lidera tej partii znanego nie tylko na podkarpaciu, Zbigniewa Rynasiewicza. Startował też na radnego powiatu dębickiego z list RIS Stanisława Rokosza. Aktualnie bezpartyjny.
Od pewnego czasu mocno zabiegał o poparcie PIS, chciał się ponoć nawet zapisać na członka tej partii. Ale ostatnio słychać, że coś się tutaj chyba popsuło w tych zabiegach i najprawdopodobniej nie dostanie takiego poparcia.
Przy takim obrocie sprawy rozglądanie się za tym gdzie by się "przytulić" i gdzie znaleźć sprzymierzeńców trwa. Ciekawe co z tego wyniknie.
Ponoć bardzo dużo wszystkim obiecuje, a mało z tego wychodzi i wielu ludzi zaczyna mu nie ufać. Wśród współpracowników panuje też opinia o jego mizernej umiejętności kierowania zespołami ludzkimi i problemami z podejmowaniem decyzji.
Przedstawienie trwa
Nima
Nima 8.06.2018, 17:00
Ale kandydaci się rozgadali. :-)
walenty
walenty 7.06.2018, 11:05
Tak bałamuty z PO robili ludziom wode z mózgu .Nima i nie będzie peniędzy na 500+ .Nie stać nas na obniżenie wieku emerytalnego, nie da się, taki przekaz do społeczeństwa szedł.za to da sie podnieść jakość życia mafi watowskiej . Od PiSu dimagam sie wsadzenia tych aferzystów z PO , razem z Tuskiem do więzienia.
Jakub Szela
Jakub Szela 13.06.2018, 11:24
Rżnij Walenty!
Ryp
Ryp 8.06.2018, 14:58
Typowy wyborca PiSu, wierzy we wszystko co mu powiedzą. Jest 500+ a nie ma dla niepełnosprawnych, gdzie sprawiedliwość? A co do wieku emerytalnego, tak dało się obniżyć, tylko skutki finansowe będą widoczne za 10-20 lat, ale kogo to obchodzi, napewno nie takich nieuków...
Stary KaeS
Stary KaeS 7.06.2018, 10:28
Głowy lecą, czy to powolne ewakuowanie się ze stajni Augiasza? Zawsze, stosując dotychczasowe narzędzia trójpolówki samorządowej, wspomaganej moździerzami, będzie można powiedzieć że "dałem sobie spokój na długo przed ..." Odcinanie kuponów jeszcze będzie chwile trwało. Poziom zaorania Dębicy jest tak duży, jak wielkie jest prawdopodobieństwo umiejętnego stworzenia budżetu. A to jak w Lotto. Pewne procesy migracji są normalną sprawą na całym świecie. To, że prowincja oddaje swoich mieszkańców centrali, ośrodkom akademickim. Są to normalne procesy społeczne. Z tym że pewne proporcje kształtują się w sposób naturalny, a zarazem bezpieczny. Nie potrzeba opracowań, "dogłębnej analizy ...." dokonanej przez wysokiej klasy specjalistów, wicie rozumicie... Niedawno dokonano "przerażającego odkrycia" - Dębica wyludnia się. Szybciej niż statystycznie to się dzieje w porównywalnych środowiskach. To traumatyczne odkrycie zostało dokonane w mieście zdominowanym przez .... socjologów - zarządzających w samorządzie. Współczesne "Szaty cesarza". Więcej jest i będzie ciekawostek przed wyborami samorządowymi. Jaskrawo ukażą jakiego kopa wstecznego otrzymało miasto o takim potencjale, społeczeństwie... Nawet Rycerze Kolumba nie pomogą tutaj. Do wszystkich po kolei którzy stworzyli społeczeństwo wbrew mieszkańcom powinno być zadane pytanie, na które odpowiedzi w pełni odzwierciedlić mogą kompetencje i wiedzę Rządców: Magistry! W sytuacji gdy mieliście złoty róg i czapkę z piór, ale własny egoizm wszystko zniszczył co się ostało po tych atrybutach?
1908
1908 6.06.2018, 12:51
Brać przykład ze Stefana Bieszczada. Rezygnuje z startu . stawia na młodych
Ola
Ola 6.06.2018, 22:19
Ale przykład, śmiać się czy płakać?Ten pan najlepiej lubi zarządzać w strukturach samorządowych z drugiego fotela. Jarek Kaczyński mógłby się od tego pana uczyć. Pan Stefan B. dobrze wie, że zbliża się porażka PiS. On nie lubi przegrywać, z Gowinem nie wiele można ugrać. No to co chłopina zrobił? Wrzutę zrobił naiwniakom, że młodych będzie wspierał. Kasą młodemu rzuci i dalej będzie robił to, co robi do tej pory. To że Dębica jest tak zaniedbana w każdej dziedzinie i permanentnie następuje marginalizacja miasta to zasługa pana Bieszczada jego WZD i PiS. Giganci! I jeszcze jedna ciekawostka, w statucie Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębicka nie ma słowa o działalności politycznej. Czyli to co robią to działania niezgodne z ich statutem.
Marek Grabowski
Marek Grabowski 8.06.2018, 12:35
Ola-la takie mamy czasy, ze każdy może pisać różne głupstwa chowając się za anonimowością, ale do rzeczy. Pana Bieszczada nie będę bronił bo sam robi to lepiej. Olu jak dojdziesz w życiu do tego co jak piszesz "ten pan" czyli: rodzina, praca w której będziesz ponosić odpowiedzialność za blisko pół tysiąca osób, a przy tym wsparcie lokalnego sportu, kultury, oświaty, stowarzyszeń. wsparcie naszego MIASTA i powiatu jako radny sejmiku - to może wtedy zmieni się twoja optyka. ALE JAKO CZŁONEK STOWARZYSZENIA WSPÓLNOTA ZIEMI DĘBICKIEJ MUSZĘ ZAREGOWAĆ NA KLAMSTWA, KTÓRE WYPISUJESZ. CO ŚWIADZY ALBO O TWOJEJ ZŁEJ WOLI LUB ZWYKŁEJ NIWIEDZY. W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH STARTUJE KOMITET WYBOCZY WYBORCÓW STOWARZYSZENIE ZIEMI DEBICKIEJ A NIE WPROST STOWARZYSZENIE TO PO PIRWSZE A PO DRUGIE NASZE CELE JAKO STOWARZYSZENIA OPISUJE PUNKT 8 STATUTU - ODSYŁAM. TAK INTERESUJE NAS NASZA MAŁA OJCZYZNA STĄD NASI KADYDACI AKTYWNIE STRAJĄ SIE WSPIERAĆ MIASTO, POWIAT CZY WOJEWÓDZTWO. POZDRAWIAM
Ola
Ola 12.06.2018, 23:57
Marek Grabowski - co do osiągnięć zawodowych pana SB nie mam żadnych zastrzeżeń, miał odwagę podjąć ryzyko korzystając z przejęcia części usług logistycznych w Stomilu i potem tę działalność rozwinąć.Natomiast jego działalność polityczną ( a jest w tym momencie osobą publiczną) oceniam krytycznie. Odnośnie WZD i statutu & 8 cyt. dokładnie; WZD chce promować tradycyjne wartości etyczne oraz idee lokalnego patriotyzmu. Celem jest wspieranie rozwoju gospodarczo - społ. ziemi dębickiej. I tu uwaga - dzięki budowie silnych więzi obywatelskich i uczestnictwa w życiu publicznym, chcemy przygotować się do skutecznego funkcjonowania w nowoczesnej Europie Ojczyzn XXI wieku ( jak to można realizować dzisiaj będąc w sojuszu z antyeuropejską partią PiS). Programy edukacyjne, kulturotwórcze, wspierające przedsiębiorczość będziemy budować o własne i pozyskane środki oraz działalność samopomocową. Samorządy wszystkich szczebli będą naturalnymi partnerami stowarzyszenia w osiąganiu celów społecznych. Koniec.&9 określa jak będziecie realizować te cele ( ogólnikowo). Panie Marku nie określiliście, że cele społeczne będziecie osiągać poprzez działalność polityczną. Bycie naturalnym partnerem w jakimś przedsięwzięciu w rozumieniu tego zapisu nie oznacza posiadania swoich radnych, burmistrzów i zawierania politycznych koalicji z PiS. To jest nadinterpretacja. Wasz statut jest z 10. X. 2011 roku. Przydałaby się nowelizacja. Moim zdaniem w świetle zapisów statutowych wasze działanie polityczne jest wątpliwe. Może warto to przeanalizować prawnie. A zbiorowe zdjęcie zamieszczone na waszej stronie prezentujące waszych członków potwierdza, że jest to stowarzyszenie radnych, osób funkcyjnych w samorządzie; dyrektorów,zast. burmistrza, prezesów spółek komunalnych ect. WZD - stowarzyszenie władzy ( tak realizujecie swoje społeczne cele).
1908
1908 13.06.2018, 10:34
Stefan Bieszczad - to fantastyczny człowiek, zakochany w Dębicy i szkoda że nie miał odwagi zostać Burmistrzem, wiele spraw w mieście było by właściwie poukładanych, i tak jak potrafił rozwinąć swoją firmę to myślę że i Dębica pod jego ręką też poszła by do przodu. Człowiek który wspierał wiele inicjatyw lokalnych od kultury po sport zasługuje na odznaczenie co najmniej od Prezydenta Polski. Dobrze wiemy ile załatwił środków finansowych z Województwa na ważne inwestycje w Dębicy, i dlatego jego działalność społeczną nie polityczną, bo z czystą polityką ma mało do czynienia, współprace z PiS w tworzeniu koalicji w Dębicy nie oceniam, to jako działania politycznego. WZD z kim miała współpracować z SLD ? PO - partią zewnętrzną z kupy kamieni? z PSL ? Tylko wspierał ugrupowania na prawo i za to mu chwała!!!!!
Ola
Ola 13.06.2018, 13:53
No właśnie szkoda, że nie został Burmistrzem. Mógłby w rzeczywistym działaniu zweryfikować swoje pomysły na rozwój miasta, zaprezentować swoją wizję rozwoju Dębicy. A tak zrobił się samozwańczym kadrowcem. To on rozdaje lukratywne posady w lokalnym samorządzie. Dał się otoczyć małymi ludzmi, którzy dla swojej kariery i odpowiednich apanaży potrafią zrobić wszystko.Gdyby niektórych z nich zatrudnił w swojej firmie zapewne nie miałby takich wyników. W firmie się nie eksperymentuje w samorządzie można. To jest właśnie relatywizm moralny człowieka i nie ma to nic wspólnego ze współczesnym patriotyzmem lokalnym. Jakieś przykłady, proszę bardzo: p. Pękala który doprowadził do upadku ILO przez tyle lat nikt nie przerwał tego procesu, dalej p. Kozak całkowicie bezdecyzyjny szef oświaty MZO, takie ciepłe kluseczki. p. Trojan współtwórca zadłużenia miasta razem z p. Wolickim, nie tupną ostro nogą jak należało, ostatnia nominacja pana Bieszczada to p. Iwasieczko co robi w urzędzie wszyscy wiedzą. Następni innym razem. I co za te decyzje nikt nie ponosi odpowiedzialności? I ktoś mi chce wmówić że to dla dobra społecznego. Nie chce jako obywatel takiego dobra. Jasne!
romek
romek 13.06.2018, 14:43
TY SE MOZESZ NIE CHCIEC TEGO DOBRA , ALE WIEKSZOSC CHCE I BASTA
Jan1
Jan1 13.06.2018, 13:30
Stefan Bieszczad, wypowiedział sie że bedzie wspierał teraz młodych i młodzi ludzie oczekują wsparcia, po nowych wyborach samorządowych.Mam nadzieje że młodzi z PiS wejdą do rady i Burmistrzem zostanie młoda kreatywna osoba.Klub Wisłoka też postawił na młode wino i też liczymy na wsparcie z strony pana Stefana Bieszczada
Ola
Ola 13.06.2018, 12:44
No właśnie szkoda, że nie miał odwagi zostać Burmistrzem. Przyjąć obowiązki zarządzania miastem na swoją odpowiedzialność. W działaniu zweryfikować swoją wizję rozwoju miasta. A tak dał się otoczyć małymi ludźmi, którzy pójdą z każdym za konkretne apanarze. Dał sobie przypisać rolę kadrowego rozdawać stanowiska na prawo i lewo. Gdyby tych ludzi z jego nadania w samorządzie wziął do swojej firmy to chyba nie miałby takich wyników. W firmie się nie eksperymentuje w samorządzie można. I to jest ten relatywizm moralny człowieka, różne standardy do tych samych działań. Przykre.
kangurowaty
kangurowaty 8.06.2018, 16:34
Kulturę wspierał to wiem ale sport? jakie to kluby wspierał?i duże to były kwoty?
Marek Grabowskik
Marek Grabowskik 8.06.2018, 23:19
tak duże a kluby co najmniej dwa, przynajmniej ja mam taką wiedzę, może więcej
Sympatyk KSW
Sympatyk KSW 9.06.2018, 16:47
Wiem że Stefan Bieszczad w niektórych sezonach wspierał Wisłokę kwotą 100 tyś , po za tym wspierał Hokej Dębicki. Nie raz Stefan wyciągną Wisłokę z finansowych dołków ...
Romek
Romek 8.06.2018, 08:48
OLA - Nie wiem czy wiesz jak wchodziliśmy do Unii Europejskiej to w Dębicy Burmistrzem był pan Brzostowski, te lata były zmarnowane, ekipa pana Edwarda miała problem z wykorzystywaniem dotacji z Unii , było to zaniedbanie które nie pchnęło do przodu Dębicy. Po tej ekipie przyszedł pan Burmistrz Wolicki który potrafił wykorzystywać środki zewnętrzne. Grube dziesiątki milionów poszły na kanalizacje miasta które w tym zakresie nasza Dębica było na szarym końcu. Inne miasta takiej dużej skali problemu z kanalizacją nie miały i fundusze, grube miliony poszły na inne ważne inwestycje. Dla tego widać różnice w tych miastach w stosunku do Dębicy. Pis dzisiaj stara się maksymalnie nadrobić stracony czas i zaniedbania
Ola
Ola 12.06.2018, 22:37
Romek - Wejście Polski do Unii miało miejsce w 2004 r. I tak chronologicznie; 1994 wniosek złożył Pawlak PSL, 1998 negocjacje prowadził Buzek AWS, 2002 zakończenie negocjacji Miller SLD. O PiS ptaki na scenie politycznej w owym czasie nie śpiewały. Tyle ile dla tego miasta zrobił pan EB to obiektywnie nikomu innemu się go przebić nie udało. Można dyskutować o stylu ale to są fakty. Pan Wolicki i jego ekipa przejmuje miasto w 2007 PiS i WZD oraz poparcie NSZZ Solidarność oczywiście poparł go Kaczyński I zaczyna się proces zadłużania miasta miasta.W 2010 odpowiedzialny burmistrz rezygnuje. Ma opozycję 13 radnych, którzy nie dają zgody na szaleństwa Wolickiego. Wybory
kolejne przegrywa. Miasto zadłużone na 59% długu do budżetu i ogromnie przeinwestowane. Te długi do dzisiaj są spłacane. W tym okresie miasto miało bardzo ograniczone możliwości aplikowania o środki z zewnątrz bo nie miało na wkład własny. (...) Dzisiaj PiS nie chce przyznać się do swojego reprezentanta i myślą, że dębiczanie mają zbiorową amnezję. Oj nie mają!
Karolek
Karolek 13.06.2018, 11:32
Ola the best!
LINI
LINI 13.06.2018, 10:06
Nie rozmawiamy, co Edek za komuny zrobił dla Dębicy , tylko kto rządził 2004 roku w Dębicy i nie potrafił wykorzystywać środków z Unii Europejskiej!!! Pamiętaj że za komuny to co robił Edek dla miasta, to robił za nasze i łaski nie robił, pamiętaj też o długach które edek zostawił po sobie jak rozsypała się komuna
Jan1
Jan1 7.06.2018, 10:45
Olu - zanedbania powstalo tez za czsow bylego Burmistrza Brzostowskiego i jego ekipe Rozwoj Debicy , ta ekipa miala problem z pozyskaniem srodkow z Uni Europejskiej, ten czas byl zmarnowany dla miasta, teraz PIS to zaniedbanie nadrabia ...
Maryśia
Maryśia 7.06.2018, 09:16
jak na możliwości Dębicy to i tak zrobiła skok do przodu w porównaniu do innych miast w Polsce.Dębicy brak terenów po inwestycje, pod przemysł.Dębica jeszcze dekadę w tył była tak zacofana że 25%terenu nie miało kamalizacji.Duże miliony poszły na kanalizacje, nie na inne ważne inwedtycje jak w Mielcu .Tatnobrzegu, gdzie nie potrzebowali wydawać grubych milionów w kanalizacje, wydali na inne inwestycj i dlatego jest taka różńica między naszym miastem a Mielcem.Sukcesywnie madrabiamy tą różnice.


Ola
Ola 12.06.2018, 22:48
Mielec miał szczęście do bardzo dobrego prezydenta w owym czasie, który pełnił funkcję kilka kadencji. To właśnie wtedy w Mielcu sytuacja była znacznie trudniejsza ze względu na problemy z upadkiem WSK. Dali rady z tego wyjść, strefa, poszerzenie granic miasta. Mieli wizję rozwoju miasta i drużynę fachowców. Ostatni prezydent Mielca ( zmarły w młodym wieku, przypomnę, że żegnały go tłumy mielczan i biskup tarnowski był z SLD) PiS nie miał okazji spartolić roboty tych ludzi. Dzisiaj mają oczywiście swojego komisarza. Ale chyba wygrać wyborów jesiennych do miasta to raczej nie mają szans. Proszę nie pisać bzdur i wprowadzać ludzi w błąd.
Karollek
Karollek 13.06.2018, 11:35
Dębica dusi się w obecnych granicach administracyjnych. Kiedy mur pęknie?
Jan1
Jan1 6.06.2018, 10:10
O taką zmianę chodziło, brawo PiS
Król z Straszęcina
Król z Straszęcina 6.06.2018, 10:09
Dziadków którzy wychowali się w PZPR nie potrzebujemy. Nowe wino wlewamy do nowych bukłaków , nie do starych. CZAS NA MŁODYCH WYKSZTAŁCONYCH
bober
bober 7.06.2018, 08:55
Buszek służbę podjął w 1992 roku, więc o jakim PZPRze mówisz człowieku? Zmienił tę komendę, jak żaden jego poprzednik. Decyzja polityczna i tyle.
v
v 9.06.2018, 23:03
poszedł na emeryture.to starszy człowiek wychowanek PRLu
Ola
Ola 12.06.2018, 22:54
Kto te dzieci w szkole WOSu uczy. Dramat jaki brak wiedzy i szacunku dla ludzi, którzy dobrze wypełniali swoje obowiązki.
Karolek
Karolek 13.06.2018, 11:38
Dzieci uczone są według wytycznych IPN - więc skąd zdziwienie? Przyklady? Lepiej nie.
Wanda
Wanda 13.06.2018, 21:03
Według ciebie dzieci powinni być uczone według - Departament III MSW - PRL??
Teufel
Teufel 6.06.2018, 01:15
No i czemu nie ma komentarzy?
Tylko dlatego ze komus "dobra zmiana" sie nie podoba?
Tak funkcjonuje ten parszywy PiSowski swiat.
Fachowcy na bok, Misiewicze do władzy, żeby rozpieprzyć to co dobre.
Lista odsuniętych coraz dłuższa, tylko ciekawe czy w końcu miasto sie obudzi i odsunie od władzy tych wszystkich, którzy, niby to dobrze, robią kręcią robotę.
komentarz
komentarz 6.06.2018, 10:26
Sprzeciw wyrażę na wyborach. Obecnie tyko zacytować mogę Stonogę "szkoda strzępić ..."
Stonoga
Stonoga 6.06.2018, 11:44
A na poprzednich wyborach byłeś? Więc miałeś głos!
komentarz
komentarz 6.06.2018, 13:43
Byłeś. Nowe są jesienią.
Jan Osik
Jan Osik 6.06.2018, 09:57
A który to taki WIELKI „fachowiec” Twoim zdaniem stracił pracę?
A kto z nowo powołanych nie sprawdza się i dlaczego? Konkretnie! No i co zostało rozpieprzone ? Poza układem PO-PSL-owskim !
???
??? 8.06.2018, 21:41
Każdego można opluć i oczernić, tylko dlaczegoo to robisz?
Aisioooo
Aisioooo 8.06.2018, 21:21
Pisowska mafia ci się podoba.
Teufel
Teufel 7.06.2018, 20:54
Wojciech Buszek to nie fachowiec?
opel kadet
opel kadet 5.06.2018, 19:01
PiS - nie poprze Szewczyka ? fantastyczny Burmistrz, gość jest dobry, proboszczowie go chwalą po mszach, jaki to dobry? Warzecha nie chce Mario?
zula
zula 6.06.2018, 11:32
PIS poprze tego młodego brodatego, a biedny Mario teraz będzie biegał od Annasza do Kajfasza w poszukiwaniu wsparcia. Ciężkie jest życie na szczycie
pol