Wtorek, 25.09.2018, imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa

Protestowali przed sądem - zdjęcia

  • 5.07.2018, 10:28
  • Grzegorz Król
Protestowali przed sądem - zdjęcia
- Nie reprezentujemy żadnej partii politycznej, jesteśmy opozycją uliczną - podkreśla Alina Rzewuska z Dębicy. Ona i dziewiętnaście innych osób protestowali przed Sądem Rejonowym w Dębicy przeciwko wprowadzonej ustawie o Sądzie Najwyższym.

Jak podkreślają organizatorzy, nie chcieli, żeby Dębica była białą plamą na mapie Polski i województwa, stąd ich obecność przy ul. Słonecznej. Nie chcą też dalszego niszczenia państwa i sądownictwa przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Sądy muszą być niezawisłe, a nie służyć jednej partii - mówi Alina Rzewuska.

Nie wyklucza, że dzisiaj znowu przyjdą pod dębicki sąd, by wyrazić swój sprzeciw i po to, by właśnie w taki sposób wyrazić swój patriotyzm.

- Mamy świadomość, że sytuacja jest trudna, ale nadzieja zawsze wygrywa. Wiem jedno, że przyjdzie taki czas, że ta władza odejdzie - dodaje Rzewuska.

Więcej na temat protestu przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafi we wtorek 10 lipca. Zachęcamy do lektury.

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
deb
deb 8.07.2018, 08:50
Lewactwo - serwer proxy - czas start!
Maya
Maya 8.07.2018, 11:26
Ta garstka z tej kasty buntuje się przed porządkami
Mieczysław
Mieczysław 7.07.2018, 19:37
Naliczyłem mendel protestujących, Bolek coś tam bredził o minimum 100 000 . To wszystko to jakieś hece są.
xan
xan 8.07.2018, 00:28
Wiesz - jakby to powiedzieć - może to być dla Ciebie szok, ale świat nie kończy się na Dębicy. W innych miastach było znacznie, znacznie więcej.
Mieczysław
Mieczysław 8.07.2018, 14:49
Picu, picu mój dziedzicu !
zonkil
zonkil 6.07.2018, 19:21
mialem cos smiesznego napisac ale wystarczy popatrzec na ta mini grupke odwiecznych buntownikow z p. Socha na czele i szyderczy usmiech pojawia sie sam :) a druga sprawa jest taka: zabraklo mi tutaj najwiekszego z buntownikow, nasza przyszlosc i nadzieje, pana Lipczynskiego :D gdzies on sie podziewal, ze nie zaszczycic swa obecnoscia taka impreze ?
zbuntowana
zbuntowana 7.07.2018, 18:25
zonkil - odezwał się reprezentant zapyziałej części Dębicy. Jak będziesz miał takie osiągnięcia w społecznej działalności jak p. Socha to wówczas będziesz mógł zabierać głos i oceniać innych. Co szef kazał pisać. A o p. Lipczyńskiego się nie martw, nie zaginął. Radości nie będzie.
qwertykropek
qwertykropek 7.07.2018, 13:14
Jak Twoje dzieci do 2040 r. będą spłacać długi po rządach PiS-u, to jeszcze docenisz tych ludzi.
Domu
Domu 6.07.2018, 12:34
Mam nadzieję, że redakcja OL dopyta i umieści artykuł/odpowiedź na sytuację ze zdjęcia na profilu na FB , K. Lipczyńskiego na którym widnieje poseł J. Warzecha podczas obrad sejmu ogląda mecz.
bruno
bruno 6.07.2018, 14:32
Szkoda tylko, że nie patrzy się w ekran. A jeżeli już niby ogląda to jaki ten mecz , kiedy był i o której godz.
tyrt
tyrt 6.07.2018, 13:36
Na pewno Tusk go zmusił do oglądania.
Edyta
Edyta 6.07.2018, 07:45
Ale się ośmieszają pewno nawet niewiedza w imię czego protestują.
zbuntowana
zbuntowana 6.07.2018, 10:42
Wiedzą i to dobrze wiedzą. Nie jesteśmy zaczadzeni pisowskim bełkotem. PiS ma jeden plan - wysadzić wszystko w powietrze bez dalszego sensownego planu na przyszłość. Mam nadzieję, że większość środowiska sędziowskiego nie da sobie złamać kręgosłupa, mimo ciężkiej sytuacji w jakiej przyszło im funkcjonować. A trójpodział władzy , niezależność sądownictwa i nieusuwalność sędziów to podstawa demokratycznego państwa. W tych pisowskich główkach wszystko się im pomieszało.A wyznawcy tej dziwnej antypaństwowej formacji politycznej za 500+ łykają każdą ściemę którą im wcisną. Pewnie będzie tak długo dopóki micha będzie pełna. To smutne ale w naszym społeczeństwie mentalność chłopa pańszczyznianego króluje.
wyborca
wyborca 6.07.2018, 11:31
zbuntowana w punkt ! Dodam, że to 500+ i inne daniny wypłacane są w czasach największej koniunktury gospodarczej na świecie od kilkudziesięciu lat... ale powoli się już to kończy i tak na przełomie 2019/2020 będzie ciekawie, jak zabraknie kasy w budżecie. Powtórzymy los Grecji, tylko nami się nikt nie przejmie, bo jaki interes będzie miała Europa zachodnia w ratowaniu Polski, która poprzez PiS-owce wypina się teraz na nich "***", ma gdzieś standardy demokratyczne, a dodatkowo pluje na wartości europejskie!
aaa
aaa 5.07.2018, 22:23
Nawaliło tych obrońców, że hoho
Edward
Edward 7.07.2018, 10:01
jedyni odważni w Dębicy i nie zaczadzeni propagandą pis-owczą !
?
? 5.07.2018, 21:10
Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej


Art. 183.

Sąd Najwyższy sprawuje nadzór nad działalnością sądów powszechnych i wojskowych w zakresie orzekania.

Sąd Najwyższy wykonuje także inne czynności określone w Konstytucji i ustawach.

Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

Jest tu coś niezrozumiałego?
bruno
bruno 6.07.2018, 10:33
No właśnie nic. Pani przechodzi na emeryturę i kadencja się automatycznie kończy. Ups.. taki wyjątek.
bruno
bruno 5.07.2018, 13:55
Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej

Art. 180.

1. Sędziowie są nieusuwalni.

2. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie.

3. Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa.

4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

5. W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.

Jest tu coś niezrozumiałego?
dobruno
dobruno 5.07.2018, 20:18
Wszystko zrozumiałe, tylko że chodzi o art.183 Konstytucji.
bruno
bruno 6.07.2018, 10:31
Jak czytasz książkę to czytasz ją od końca czy od początku.
Art 180 jest przed 183 a skoro jest przed to znaczy, że jest ważniejszy.
kto pierwszy ten rządzi
kto pierwszy ten rządzi 7.07.2018, 11:35
Taki argument mógł podpowiedzieć chyba tylko wnuczek.
Pio
Pio 5.07.2018, 17:09
4. Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

No dla mnie nie ma nic niejasnego. Ustawa mówi że pani Gersdorf poszła na emkę :)
Mutek
Mutek 6.07.2018, 11:41
Sędziowie są nieusuwalni. Prawo nie działa wstecz. Ma określoną kadencję i ma ją skończyć. Więc się mylisz pisowcu. Nic nowego w zasadzie.
Dębiczanin
Dębiczanin 5.07.2018, 13:24
w PiS-owskiej Dębicy, w najbardziej PiS-owskim regionie Polski - Podkarpaciu, trzeba dużo odwagi aby przeciwstawiać się zapędom dyktatorskim partii rządzącej. Wielki szacun dla tych ludzi !
Sam poszedł bym pod sąd ale się boje... stracić pracę, czuje się dziś jak za komuny, wszędzie inwigilacja i szykany ludzi myślących inaczej niż pis-owce...
Kaya
Kaya 5.07.2018, 13:24
Widać jakim poparciem w społeczeństwie cieszy się ta "mafia" w togach. Tysiące ludzi w ich obronie kasty......
wkurzony
wkurzony 5.07.2018, 14:51
Kaya - współczuję ci, bo nie wiesz co piszesz. Nie rozumiesz tego co się dzieje. Nie obrażaj ludzi pracujących w wymiarze sprawiedliwości wyświechtanymi pustymi słowami, którymi posługuje się propaganda pisowska.
Kaya
Kaya 5.07.2018, 17:10
Akurat mam do czynienia z tym "wymiarem niesprawiedliwośći" i coś o tym wiem....
NajstarszyznajstarszychKaesów
NajstarszyznajstarszychKaesów 6.07.2018, 11:29
Co, wyrok wydano nie po Pani myśli i jest "niesprawiedliwy " ?
vivi
vivi 6.07.2018, 09:20
chyba jako sprzątaczka
xyz
xyz 5.07.2018, 13:33
Proponuję wyjrzeć trochę poza własne podwórko. W bardziej cywilizowanych miastach sądownictwa przed przejęciem przez PiS broniło tysiące ludzi, jak na Dębicę to ogromny sukces, że w ogóle ktoś przyszedł.
Wolne sondy
Wolne sondy 5.07.2018, 12:42
Dębica takie nie duże miasto a taki wstyd ????????
belferka
belferka 5.07.2018, 14:22
Czego te " wolne sondy" dotyczą?
wkurzony
wkurzony 5.07.2018, 21:50
belferka - o zgrozo! Tak naprawdę szkoda słów na jakikolwiek komentarz.
Kacpet
Kacpet 5.07.2018, 12:36
Edek tam był, wspierał?
voytek
voytek 8.07.2018, 12:54
Jesteś rodowitym dębiczaninem z dziada pradziada czy ten Edek przesiedlił Cię z którejś okolicznej wsi?
wkurzony
wkurzony 5.07.2018, 15:00
Kacpet - ty idiotyczny trolu.
zakodowany
zakodowany 5.07.2018, 12:34
zakodowani
nie dla polskiego interesu.kod
Edward
Edward 7.07.2018, 10:09
raczej zakodowani na dobro Polski, a nie partyjniaków spod kuriozalnego szyldu "Prawo i Sprawiedliwość", który powinni zmienić na "Pycha i Szmal"
Kampania wyborcza
Kampania wyborcza 5.07.2018, 12:02
Campaña de la compañía!
bux
bux 5.07.2018, 11:52
Gdy PiS sprowadzi nasz kraj do poziomu za Bieruta, ta garstka ludzi będzie wspominana jako ci nieliczni, którym Polska nie była obojętna, choć możliwe, że wówczas będą mieli poważne problemy. Dziękujemy!
Tylko pytam
Tylko pytam 5.07.2018, 11:25
Jeśli mają być niezawisłe to dlaczego pełno w nich członków KC PZPR??????????????? DLACZEGO NIKT NIE ZOSTAŁ ROZLICZONY PO 89???
BEKA
BEKA 6.07.2018, 09:21
taaa bo w pisie nie ma członków PZPR - HAHAHAHA
dotylko
dotylko 5.07.2018, 12:59
Oto skutki zmniejszenia godzin historii w szkole !
Nic straconego możesz doczytać w internecie.
xan
xan 5.07.2018, 12:43
Może dlatego, że sędzia Andrzej Kryże (syn sędziego Romana Kryże) był sekretarzem i podsekretarzem stanu w rządzie PiS.
Rejek
Rejek 5.07.2018, 10:47
Brawo! W końcu jakas opozycja w stosunku do PiSu i WZD i bojących się przeciwstawic im osób na stanowiskach publicznych...
Zuza
Zuza 5.07.2018, 12:01
Podpisałeś już deklaracje ??? :) Nie zwlekaj bo cie nie wezmą na listę!
Ola
Ola 5.07.2018, 10:45
brawo Dębica !

Pozostałe