Piątek, 17.08.2018, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Zaczęła się budowa mostu na Wisłoce

  • 25.07.2018, 13:41
  • Ryszard Pajura
Zaczęła się budowa mostu na Wisłoce
Chodzi o most łączący ulicę 1 maja w Dębicy ze Straszęcinem. Budowa ruszyła dzisiaj tylko oficjalnie, ale niebawem powinny się rozpocząć pierwsze roboty.

Przetarg wygrało konsorcjum firm AB - Azi - Bud i Banimex. Zbudują nowy most za 29 mln zł.

Prawie 16 mln zł pochodzi ze funduszy unijnych, 13 mln zł dołoży powiat ze swojego budżetu.

- Na razie. Mam nadzieję że przedstawiciele parlamentu i przedstawiciele sejmiku będą nas wspierali w uzyskaniu dodatkowych środków - powiedział starosta Andrzej Reguła.

Kierował te słowa m.in do obecnych na uroczystym otwarciu budowy posłów Kazimierza Moskala i Zdzisława Gawlika oraz radnych wojewódzkich Czesława Łączaka (wiceprzewodniczącego sejmiku) i Wiesława Lady.

Jak dodawał Andrzej Reguła, sam powiat niewiele może. Gdyby chciał wyłożyć brakujące 13 mln zł, trzeba byłoby ten dług spłacać latami. A zadań nie brakuje, kończy się budowa łączników autostrady: zachodniego i wschodniego, potrzebny jest tez nowy most, łączący Dębicę z Zawierzbiem. I trwa  budowa blok operacyjnego z lądowiskiem w szpitalu, która zakończy się prawdopodobnie w październiku.

Teren robót poświęcił ks. Józef Wątroba, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Dębicy.

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kate
Kate 8.08.2018, 15:42
Jak Wam tak dobrze idzie to moze byscie ogrodek mi przekopali? A tak serio to Mielec tak ladnie sie rozwija a Dębica co? Wciskaja tylko bloki miedzy inne a co gorsza miedzy domy jednorodzinne tworzac krajobraz i nabijaja kieszenie deweloperom a wracajac do artykułu to tak bogata galeria zdjec a ja sie pytam gdzie jest pan Jan Warzecha ze go na zadnym nie widzę? Przeciez on jest wszędzie
mieszkaniec
mieszkaniec 28.07.2018, 10:24
Tak kopali jak rozpoczynali budowę Zespołu Szkół Społecznych. Po wykarczowaniu kawałka parku chyba tylko zielona klasa tam będzie bo krzaki wokół wysokie.
Debiczanin
Debiczanin 27.07.2018, 22:29
Nad tym mostem jaki nad Dębica musi ciążyć jakieś fatum patrząc na to towarzystwo wzajemnej adoracji Za co ci ludzie biorą kasę?
Baba Jaga
Baba Jaga 27.07.2018, 17:21
Zapraszam do mnie na działkę. Przydacie się, bo jest trochę zapuszczona.
mieszkaniec
mieszkaniec 26.07.2018, 10:12
Ten pierwszy to jakiś taki dziwny jest. Nie kopie. Może na zwolnieniu lekarskim przebywa ?
Marcin
Marcin 26.07.2018, 09:46
Ta "elita" kpi sobie z nas w żywe oczy.
hamulcowy
hamulcowy 26.07.2018, 09:42
Czy oni nie zdają sobie sprawy, że organizując takie ustawione "akcje" w swietle fleszy są bardziej żałośni niż śmieszni?
może trzeba im podpowiedzieć, że efekt tego jest odwrotny do zamierzonego
PnD
PnD 25.07.2018, 22:28
Ktoś Ich wybrał. Ktoś znów zagłosuje na Nich. Więc do kogo pretensje???
Czytelnik
Czytelnik 25.07.2018, 22:14
Jarosz to w ramach obowiązków służbowych był obecny??
A Lada jako kto: dyrektor organizacyjno-administracyjny czy jako radny.
I na pewno na urlopach
hahaha
hahaha 25.07.2018, 19:44
w tylu chłopa to powinni tunel pod rzeką Wisłoka przekopać !
wyborca
wyborca 25.07.2018, 17:54
Jak wybory się zbliżają to panowie już mydlą ludziom oczy, drodzy wyborcy nie dajcie się manipulować przez w/w osoby.A tak na marginesie wreszcie by przestali stosować przy każdych wyborach STARĄ ŚPIEWKĘ.To pokazywanie się ludzi nie bierze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
janusz
janusz 25.07.2018, 14:16
O i znow te same twarze wlodarzy od 40 lat tych samych z tymi samymi pomyslami i wizjami z psl, ris-u i innych tworow. panowie regula, smola, pasek , raczka, wolicki itd ludzie jak wam nie jest wstyd nie isc na emeryture i zostawic ta debicy w spokoju. Czas najwyzszy na zamiane, zostawcie ta debice innym pokoleniom, wy juz nowego nic nie wymyslicie ani nie zrealizujecie.
januszek
januszek 25.07.2018, 16:55
Kopidoły Panie ! Kopidoły ! Dlaczego jedni mają łopaty koloru niebieskiego a inni czerwone ? Oto jest pytanie !
Kuba68
Kuba68 25.07.2018, 16:41
Za ile piszesz za 2 zł czy 5 zł. A kandydat PiS to chyba nawet 35 lat nie ma. Strach się bać jak ci partyjni aktywiści nowego pokolenia dorwą się do władzy. Będą czesać równo.
janusz
janusz 25.07.2018, 21:40
zmiany w gminie debica i tak nadejda, czy sie nam podoba czy nie. do nas mieszkancow, wyborcow nalezy glos. ale niezmiennym faktem jest ze ci ludzi z rodzinnej kliki ris-psl-po i ich druhowie co mieli juz pokazac rzadzac gmina debica przez ostatnie 40 lat, to juz pokazali na co ich stac. czas wywietrzyc cale magazyny z tych ludzi i zaczac budowac od poczatku sile i rozwoj naszej gminy debica.
Paweł
Paweł 25.07.2018, 14:55
Pasek to chyba jeszcze nie ma 40 lat więc ciężko żeby był 40 lat "na stołku" :D ;)
janusz
janusz 25.07.2018, 16:02
co nie zmienia faktu, ze dla wicestarosty 12 samorzadowych ogolnych lat to i tak wiele za duzo, duzo, z czego duzo straconego potencjalu debicy, ktory juz nie powroci. inne miasta , gminy, powiaty rozwijaja sie 3 razy szybciej np mielec ogromny potencjal inwestycyjny, mnostwo firm, mnostwo zatrudnienia, ogolnego braku bezrobocia. a u nas spokojnie, rodzinnie, klanowo i sielsko. czyli dla nas, bez was. mozna dojsc do wniosku, ze w tym przypadku zmiana pokoleniowa nie zadzialala, a z potegowala.
janusz
janusz 25.07.2018, 15:46
lat 35 i od 12 lat aktywny " na jakimkolwiek wypierdzialym stołku w powiecie samorzadowym debicy " :D ;) polaczonej zjednoczonej kliki psl-ris-po- i innych tworow komunistyczno politycznych. Czyli tak jak w przypadku naszych obecnych wlodarzy kilku dekadowych polaczonych sil. Fakt faktem nie wzial sie z ulicy przechodzac kolo urzedow, namaszczony jak powyzej.

Pozostałe