Piątek, 17.08.2018, imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Mateusz Kutrzeba kandydatem na burmistrza Dębicy

  • 8.08.2018, 09:50 (aktualizacja 09.08.2018 13:12)
  • Ryszard Pajura
Mateusz Kutrzeba kandydatem na burmistrza Dębicy Mateusz Kutrzeba przy mikrofonie, za nim od lewej: Czesław Łączak, Władysław Ortyl, Jan Warzecha
Radny miejski Mateusz Kutrzeba został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na burmistrza Dębicy przez Władysława Ortyla, marszałka Podkarpacia i szefa PiS o okręgu rzeszowskim.

Władysław Ortyl wskazywał na młodość kandydata, ale też jego doświadczenie w pracy w samorządzie (Radzie Miejskiej) oraz zarządzaniu w administracji publicznej. Mateusz Kutrzeba jest wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Średnia wieku wszystkich kandydatów PiS na burmistrzów, wójtów i radnych w powiecie dębickim wynosi ok. 35 lat. Zdaniem Władysława Ortyla to mieszanka młodości i doświadczenia, mocno ukierunkowana na rozwój Dębicy i powiatu.

Sam Mateusz Kutrzeba powiedział, że w najbliższym czasie przedstawi swój program wyborczy. Ale uda się też na wszystkie osiedla w Dębicy, by, jak powiedział, współtworzyli i kodyfikowali go sami mieszkańcy.

Szefem jego sztabu wyborczego został Mateusz Cebula, inny z miejskich radnych PiS.

Poseł Jan Warzecha powiedział, że dawno nie było kandydata PiS na burmistrza, który cieszyłby się tak mocnym poparciem całej partii. Przyznawał mu rację Czesław Łączak, wiceprzewodniczący Sejmiku Podkarpackiego, który stwierdził, że po nie najlepszych ostatnich latach przyszedł czas na to, by PiS odzyskał władzę w mieście i powiecie.

Po zakończeniu konferencji nieco więcej ożywienia wprowadził Roman Roztoczyński, sygnatariusz Dębickiej Deklaracji Samorządowej, która nie ukrywa, że chce odsunąć PiS od władzy tam, gdzie ją sprawuje i nie dopuścić do przejęcia jej w samorządach powiatu. Został przyjaźnie przyjęty przez zebranych radnych i kandydatów PiS, sam też nie szukał zaczepki.

ryszardpajura_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RDE
RDE Wczoraj, 11:39
Witam Dębice
Bardzo możliwe jest ruszenie z tematem Dębicy gdyż jest daleko w tyle z inwestycjami , rozrywką i cała administracją. Jest bardzo wiele rzeczy do zrobienia.Popatrzmy na Mielec. Dlaczego my nie możemy zbudować takiego miasta? Ciekawy jestem programu wyborczego...
pomyslnosci zycze
pzdr
Witek
Witek 13.08.2018, 09:34
Szanowni wyborcy nie głosujcie na państwo w teorii i kupę kamieni H.D.K.K - Na partie zewnętrzne takie jak PO- PSL I SLD - nie dajcie się nabierać...
kolos
kolos 12.08.2018, 22:31
Myślę, że koniec końców wygra w Dębicy prawa strona sceny politycznej, czyli w naszym przypadku PIS wraz ze Wspólnotą Ziemi Dębickiej - oczywiście jeśli się nie pokłócą, bo i tak wewnątrz prawicowców nieraz bywało w Polsce.
dąb
dąb 12.08.2018, 22:22
Trzeba stawiać zdecydowanie na młodych. Takich oczywiście którzy potrafią umiejętnie wykorzystywać doświadczenie starszych. Wydaje mi się, że nie jest źle.
dębiczanin
dębiczanin 12.08.2018, 14:05
Chłopcy wrócą z wakacji wypoczęci i z nowymi pomysłami i się zacznie licytacja kto więcej zrobi dla Powiatu, kto więcej dla miasta. Budujące jest ,że nie brakuje chętnych do tej niełatwej przecież służby społeczeństwu. Powinno to jednak być traktowane jako praca społeczna.
Pisowiec
Pisowiec 11.08.2018, 21:41
Kto to jest Pan Kutrzeba przez cztery lata on i jego koledzy popierali burmistrza Szewczyka i nagle się odwróciło i udają, że to nie oni tworzyli koalicją z Szewczykiem. Panie Kutrzeba przez cztery lata wszystko panu pasowało wszystkie głosowania zgodnie z oczekiwaniami burmistrza a dzisiaj już Szewczyk zły. Czesiu Łączak dzisiaj krytykuje burmistrza a przez ostanie lata dzięki Szewczykowi brał kasę z rady nadzorczej MKS. Panie ŁĄCZAK jest pan obłudnikiem i człowiekiem który pod przykrywką ideologi za kasę robi różne rzeczy. Panowie z PiS troszkę pokory. To jest nienormalne 4 lata koalicja z Szewczykiem a teraz nagle musi być nasz, Kto to jest Kutrzeba młodociany dyrektor biur poselskich PiS i nagle stanowisko w Urzędzie Pracy. Zero doświadczenia 100 % polityki. Jak wam się nie podobał burmistrz nie należało z nim zawierać koalicji i popierać przez całą kadencję a nawet podwyższać mu wynagrodzenie. Panowie z PiS to są jaja może odrobinę refleksji.
łącznik
łącznik 12.08.2018, 21:11
A Ty to prawdziwy PiSowiec, czy przyszywany - ze Wspólnoty co 4 lata temu poszła z KW PiS, bo im się tak bardziej opłacało i dziś nie ma pomysłu na siebie, bo nie wyszło ze wsadzeniem Szewczyka jako kandydata PiS?

Jak jesteście w WZD mocni to dajcie swego kandydata, tylko żeby potem nie było przymilania się przed II turą do tych co mają największe szanse...
Sławek
Sławek 10.08.2018, 10:23
Nigdy już na PIS, ani w samorządzie, ani w ogólnopolskich wyborach. Niech głosują na nich darmozjady z 500+, ja, mimo że żona nie pracuje, jedno dziecko, dochód ok 900zł/os. nic od PiSowskiego rządu nie dostałem, złamanej złotówki, a dzięki nim zawdzięczam drożyznę w sklepach, drożyznę na stacjach paliw, drożejący prąd i gaz. Nigdy Więcej.
KUBA
KUBA 10.08.2018, 21:36
Przyznać się do tego,że głosowało się na '' dobrą zmianę" to duża odwaga. Wszyscy z kim się nie rozmawia psioczą na PiS i zapewniają ,że na nich nie głosowali. To skąd takie poparcie dla PiS w Dębicy?Brawo refleksja jest potrzebna. Mam nadzieję ,że więcej wyznawców tej partii dojdzie do tego wniosku. Oby tak się stało i budyniowych obietnic lokalnych kandydatów do samorządu z Kutrzubą na czele jak najmniej ludzi kupiło. Sławek a ty przekonaj do swoich racji jeszcze znajomych. Powodzenia.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.08.2018, 10:18
Pan Mateusz Kutrzeba człowiek młody, gniewny, z brodą jak rewolucjonista. Trzeba Go koniecznie popierać a w dzień wyborów oddać na niego głos. Sam tak postąpię i zachęcam pozostałych mieszkańców miasta do tego.
Żenada
Żenada 9.08.2018, 16:55
Przecież ta chłopczyna ma jeszcze mleko pod nosem, litości!
plus
plus 9.08.2018, 13:42
Mariusz Szewczyk próbował w zależności od koniunktury politycznej robić karierę między innymi w PSL i w PO mając tam za promotorów słynnych panów – Jana Burego (PSL) i Zbigniewa Rynasiewicza (PO). Miał epizod z RIS, prosił o poparcie Edwarda Brzostowskiego przymilał się do PIS i Wspólnoty Ziemi Dębickiej - rzeczywiście prawdziwy niezależny i bezpartyjny mąż opatrznościowy ...
Nowak
Nowak 10.08.2018, 16:18
Tak to prawda. Polityk obrotowy. Pluralistyczny aż bólu. Popiera wszystkich gdzie może coś dla siebie udrapać.
emigrant
emigrant 8.08.2018, 21:05
Proszę o konkrety. Co korzystnego dla miasta zrobił obecny burmistrz, Pan Mariusz Szewczyk. Z efektami: co dzięki temu zyskała Dębica, jakie będą korzyści na przyszłość, co zrobił ponad bieżące sprawy. czym wyróżnił miasto. Ile inwestycji, ile mieszkań, ilu nowych mieszkańców, jakie miejsca pracy, jakie nowe wpływy do budżetu? Czy dzięki temu Dębica zacznie nadrabiać zastój wobec miast ościennych? Bo to, że PiS popierał wszystkie pomysły burmistrza, to prawda. Więc jeżeli w tym momencie Szewczyk jest zły to dlaczego? Skoro był dobry przez 4 lata? Bardzo zagmatwana sprawa: 4 lata miłości i nagle rozwód i nowa twarz.
deb
deb 10.08.2018, 08:40
Bez wiekszego poszerzenia granic miasta nie ma nawet o czym gadać...
Kuba
Kuba 12.08.2018, 21:35
Tylko pamiętajmy kto w tej sprawie przez dwie ostatnie kadencje nic nie zrobił. To Wolicki z Trojanem oraz Iwasieczko i Szewczyk. Czyli PiS i WZD nie widzieli takiej potrzeby. Stracono tyle czasu. Teraz larum podnoszą. Każdy rozsądnie myślący wie, że to jest podstawa jeśli chodzi o rozwój miasta. Nie będzie łatwo ale trzeba podjąć rozmowy z ościennymi samorządami i nie usztywniać swojego stanowiska. Ale do tego potrzeba ludzi z jajami a nie gamoniów z PiS czy od Bieszczada.
Kubuniu
Kubuniu 13.08.2018, 11:24
Znajdź mi tych z "jajami". Kto podniesie kwestie poszerzenia granic poza ludźmi z PiS i WZD? Lipczyński (PO) który jest na garnuszku u Rokosza? Reguła z PSL, który zależny jest od swoich partyjnych kolegów z Żyrakowa i Dębicy. Wolicki tego nie zrobił, ale już wiadomo dlaczego i co wtedy łączyło go z Rokoszem i dzięki czemu teraz ma pracę. Za duża sieć układów i zależności.
WS
WS 8.08.2018, 20:46
jak to mawiali jedynie "słusznie wybrani" ciemny lud to kupi, no cóż.....,przyjdzie czas na refleksję, oby nie za późno.
żartowałem
żartowałem 8.08.2018, 20:39
Zdziwiony jestem dlaczego kandydat na Burmistrza nie zaproponował funkcji Szefa Sztabu Wyborczego Panu Posłowi PIS Janowi Warzecha ? Przecież to właśnie jego "zasługa" ,że arbuzy rządzą w Starostwie i mieście. Temat zna bo książkę nt napisał. Trzeba było mu dać szansę żeby mógł się zrehabilitować.
Dębiczanin___
Dębiczanin___ 8.08.2018, 19:12
Radzę wszystkim przypomieć sobie jaki olbrzymi "burdel" w mieście zostawili włodarze z PiS w poprzednich kadencjach tuż przed objęciem funkcji burmistrza przez Pana Mariusza Szewczyka. Obecny gospodarz czyści po nich caly ten bajzel, a zapewne łatwo nie jest..Jak to jest? Każde absolutorium za kadencji P.Szewczyka glosowane ZA i to przez wszystkich radnych miasta w tym z PiS i to przez całą kadencje:) To wedlug radnych PiS to dobry czy zły burmistrz??? Tu nie chodzi o nic innego jak o "korytko" którego brakuje jak tlenu. Należy wierzyć w mądrość mieszkańców że wybiorą człowieka niezależnego, a nie "partyjniaka" bo w mieście nie potrzeba parti tylko gospodarza , mieszkańca, który zadba o miasto i mieszkańców.
ts
ts 9.08.2018, 18:18
Prośba odpowiedź - co konkretnie wyczyścił p. Szewczyk po poprzednim burmistrzu? Co konkretnego zrobił ten święty mąż, który dba tylko i wyłącznie o interesy dębiczan? (myślę, że sarkazm jest odczytywalny...)
zabawne
zabawne 8.08.2018, 21:30
I dlatego Szewczyk do PiSu drzwiami i oknami walił? HAHAHA
Prawda
Prawda 10.08.2018, 08:34
tak, tak kolejna propaganda pisu, to pis chodził za szewczykiem a jak ten nie chciał przyjąć pewnych warunków to się odwrócili i zaczęli mówić, że to szewczyk ,,walił drzwiami i oknami" a później jeszcze mu zaproponowali dobrze płatne stanowisko żeby w ogóle nie startował, żeby ich kandydat miał większe szanse
odstawic pis od koryta
odstawic pis od koryta 10.08.2018, 20:40
dokładnie !!! cena za poparcie wyborcze pisu to : stołki wiceburmistrzów dwóch, sekretarza, stołki prezesów w spółkach miejskich , rady nadzorcze itd......... kilkadziesiat tysiaków do kieszeni pisowców z naszej debickiej elYty albo wiecej jak sie to zliczy . Jak widać nie złapało i szukaja ratunku we własnym kandydacie "na siłe" bo obecny Burmistrz nie sprzedał tego co chcieli utargowac !!!!!!!!
Stefan
Stefan 11.08.2018, 07:14
Stanowisk to musi bronić WZD Bieszczada i to oni ciągle Szewczyka holowali...
oburzony
oburzony 8.08.2018, 16:53
co za manipulacja mieszkańcami, teatrzyk PiSu...obiecywanie, fotografowanie się, czy na prawdę mają ludzi za takich głupich...pan Kutrzeba jako radny już ponad 4 lata mógł działać, skladac wnioski jak tak mu zależy na rozwoju miasta, a nie teraz bierze się do roboty i nagle go interesują lokalne wydarzenia i spotkania, ale się to rzuca w oczy, panowie politycy aż tacy naiwni nie jestesmy....
czytelnik
czytelnik 11.08.2018, 07:52
Zobacz najpierw w ktoryms OL ile kt z radnych wnioskow zlozyl. Kutrzeba to jeden z aktywniejszych.
Qwerty
Qwerty 8.08.2018, 16:22
Towarzysze wzajemnej adoracji, jeszcze trochę stołków w Dębicy jest do obsadzenia.
Pomysł na Dębicę oraz na powiat dębicki
Pomysł na Dębicę oraz na powiat dębicki 8.08.2018, 14:50
Cytat:
"Kandydat na burmistrza przedstawił podczas konferencji szefa swojego sztabu wyborczego – radnego rady miejskiej Mateusza Cebulę oraz zapowiedział, że jego program wyborczy powstanie po konsultacjach z mieszkańcami miasta, które w najbliższym czasie będą odbywać się we wszystkich osiedlach i dzielnicach Dębicy."

Co w takim razie przez cztery lata, jako radny robił Mateusz Kutrzeba, że teraz musi konsultować z mieszkańcami Ich potrzeby i co takiego robiły dębickie struktury PiS przez co najmniej 4 lata, że tej wiedzy brak???

Dębica potrzebuje innego spojrzenia i pomysłu. A nie tylko innej twarzy z tego samego towarzystwa.

https://www.facebook.com/GorczycaTomasz/
spocony roman
spocony roman 8.08.2018, 13:52
Już mieliście jednego nie tak dawno z PiSu, ale chyba pamięci Dębiczanie słabej nie mają, a przynajmniej mam taką nadzieję. Wybierzcie kogoś kto oprócz obsadzania swoich gdzie się da zrobi coś dobrego dla tego miasta. Nie patrzcie na partie, patrzcie na ręce i rozum kandydata. Pozdrowienia z innej gminy
plik
plik 8.08.2018, 12:20
Nie widzę koalicjantów PIS-u ze Wspólnoty Ziemi Dębickiej? Czyżby zamierzali wystawić swojego kandydata?
Trzymam z Szewczykiem
Trzymam z Szewczykiem 8.08.2018, 11:33
Brawo Mariusz Szewczyk!
Jak pis wystawił swojego kandydata to znaczy, że Szewczyk nie uległ pisowskiemu szantażowi. Teraz druga kadencja ale bez współpracy z PiSem. Z takim kontrkandydatem będziemy mieli powtórkę sprzed 4 lat.
Szewczyk-chorągiewka
Szewczyk-chorągiewka 8.08.2018, 21:31
Szewczyk do PiSu deklarację w teczce nosił i próbował się wcinąć wszelkimi sposobami. Coś mu nie wyszło.
Niejestemrobotem
Niejestemrobotem 10.08.2018, 09:03
No i dobrze, że mu nie wyszło. Gratuluje tego Panu Mariuszowi.
Człowiek jest człowiekiem, z czasem poglądy się zmieniają. Rzadko można spotkać polityka, który nie zmieniał partii czy to z pis na po, czy z pzpr na pis. Bo poglądy człowieka są zmienne, a partia raczej sztywno trzyma się czasem nawet największych glupot
pisiorek
pisiorek 10.08.2018, 16:20
Komuszek ?
Prawda
Prawda 10.08.2018, 08:33
tak, tak kolejna propaganda pisu, to pis chodził za szewczykiem a jak ten nie chciał przyjąć pewnych warunków to się odwrócili i zaczęli mówić, że to szewczyk ,,walił drzwiami i oknami" a później jeszcze mu zaproponowali dobrze płatne stanowisko żeby w ogóle nie startował, żeby ich kandydat miał większe szanse
Debiczanin...
Debiczanin... 8.08.2018, 19:15
W pełni sie zgadzam!!!

Pozostałe