Środa, 26.07.2017, imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Porażki, które bolą. Ale będzie lepiej!

  • 10.01.2017, 13:23 (aktualizacja 10.01.2017 13:29)
  • Dorota Gawle
Porażki, które bolą. Ale będzie lepiej! fot. Dorian Kapiszewski
Ostatni mroźny weekend najwyraźniej nie najlepiej wpłynął na dębickich hokeistów, bo niesprzyjająca aura przeniosła się również na taflę naszego lodowiska. Rozegraliśmy I-ligowy mecz z drużyną z Poznania i niestety wynik był odzwierciedleniem naszych słabości. Początek meczu, pomimo że ciekawy i dynamiczny, szybko uświadomił zgromadzonej widowni, że to spotkanie należeć będzie do drużyny gości. Sobotę zakończyliśmy porażką 2:11, a niedzielne spotkanie, mimo usilnych starań wynikiem 4:11 - oj bolało!

Trener koordynator Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica - Arkadiusz Burnat zapytany o powody takiej różnicy wskazuje jako główną przyczynę przepaść dzielącą drużyny pod względem doświadczenia.
- UHK to przede wszystkim młoda amatorska drużyna. Zanim chłopcy nabiorą profesjonalnego obycia z grą musi minąć sporo czasu. Nie brak im serca i energii, ale to nie zawsze wystarczy w pojedynku z profesjonalistami, dla których hokej to zawód, a mecz jest swego rodzaju rutyną. Jednak by nie wybielać wizerunku przyznaję, że gwoździem do trumny okazały się popełniane przez niektórych naszych zawodników proste niewymuszone indywidualne błędy - co ostatecznie zadecydowało o wyniku - wyjaśnia Arkadiusz Burnat.
Jak głoszą mądrości życiowe: żeby zwyciężać, najpierw trzeba ponosić porażki! Zatem I liga UKH Dębica - wierzymy w Was gorąco!
Dorota Gawle - wiceprezes ds. marketingu UKH Dębica.
Zdjęcia: Dorian Kapiszewski

 

Dorota Gawle

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sportfan
sportfan 12.01.2017, 09:16
Ludzie weźcie się w końcu uspokójcie z tym hejtem. Przyjdźcie zobaczyć na treningi dzieci, ile jest osób chętnych do gry w hokeja. UKH robi dobrą robotę ze szkoleniem dzieci. Innych spraw nie oceniam. Na wychowanków z tych roczników trzeba poczekać, przygotować im bazę i zaplecze, dzięki temu coraz więcej będzie chętnych, będzie większa selekcja, a wtedy będą efekty w postaci wyników. Teraz jest czas na naukę, budowanie kadry trenerskiej, nabieranie doświadczenia przez wszystkich łącznie z działaczami. Jeżeli będzie wsparcie miasta, kibiców, dziennikarzy i rodziców to efekty muszą się pojawić.
Można się spierać dlaczego Dębica stawia na hokej, pływanie, ale z drugiej strony na co ma stawiać. Mamy idealne do treningu baseny, lodowisko jedno z niewielu w regionie, mamy ludzi chętnych do pracy z młodzieżą. Oczywiście trenerzy piłkarscy też robią super robotę, młodzież garnie się do gry tylko z seniorską piłką zawsze będzie ten problem, że drużyny z Dębicy w najbliższym dziesięcioleciu nie przeskoczą pewnego poziomu, bo koszty są zbyt duże i miasto jest zbyt podzielone. Jedna strona miasta nie pozwoli, aby druga wybiła się za wysoko i na odwrót. Dlaczego bo wtedy będą zbyt duże rozbieżności w dotacjach z miasta. Tak jak do niedawna w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia nie ma reprezentanta w Ekstraklasie bo miasto jest podzielone na dwa obozy. Strategiczni sponsorzy jeszcze nie tak dawno temu nie chcieli się utożsamiać z żadną z drużyn. Teraz ma się to podobno zmienić dzięki stanowczym decyzjom Ferenca i ludzi sportu. Postawiony został warunek, że drużyna która po rundzie jesiennej będzie wyżej w tabeli 3 ligi dostanie wsparcie od miasta. W Dębicy takiej decyzji brakuje i nieprędko się pojawi.
Dębica postawiła na hokej, będziemy mieć jedno z najnowocześniejszych lodowisk w kraju, na którym nie tylko będą grać hokeiści, będą trenować łyżwiarze figurowi, ale przede wszystkim będą korzystać mieszkańcy, będzie można powalczyć o imprezy ogólnopolskie i międzynarodowe, dzięki którym całe miasto ma zyski. A to, że hokej nie jest tak popularny w Dębicy to może się zmienić dzięki nowemu obiektowi. W Rzeszowie jeszcze 10 lat temu na siatkówkę przychodziła garstka ludzi.
Duma nas powinna rozpierać, że udało się budżet podopinać bez straty dla mieszkańców a z tak dużą inwestycją. A my co? wylewamy falę hejtu. Najlepiej spoglądać w stronę innych miast i wiecznie mówić, że w Dębicy nie ma nic, Mielec za to ma taaaki stadion itp. Z takim podejściem jak prezentujecie to w Dębicy nigdy by nic nie było. Miasto ma strategię i na pewno zostały przeanalizowane wszelkie za i przeciw. Zaufajmy im, a szczególnie jeżeli chodzi o inwestycje sportowe. Bo to są zawsze inwestycje w zdrowie. Przecież Dębica to miasto wschodzących możliwości, więc my też wpiszmy się w ten format i cieszmy się wszystkich co się dzieje w mieście, zamiast podkładać sobie nogi.
tomek
tomek 12.01.2017, 16:58
ale się Marku rozpisałeś. spokojnie i innymi się nie przejmuj. pozdrawiam.
irc
irc 12.01.2017, 11:36
Ty działania Ferenca pochwalasz? Skoro tak to zaprzeczasz sobie całej pozostałej wypowiedzi, poza tym co to ma znaczyć? Ja mam być fanem tego co ktoś mi wybierze? Bo zainwestujemy sobie w hokej i mam chodzić na hokej? Może najpierw powiedz komu zależy i dlaczego na hokeju
Jacek
Jacek 12.01.2017, 12:55
Madre slowa !!!!
sportfan
sportfan 12.01.2017, 12:46
Oczywiście, że pochwalam działania Ferenca w kwestii rozstrzygnięcia sprawy z klubami piłkarskimi. Na starcie mieli równe szanse. Stal wygrała rywalizację i zobaczymy czy wywiąże się z postanowień. Takie warunki zostały postawione nie tylko przez władze miasta ale i przez ludzi którzy chcą inwestować w sport. Być może już niedługo będziemy mogli w Rzeszowie oglądać przyzwoitą piłkę. Miasto wojewódzkie stać na utrzymanie jednej druzyny w Ekstraklasie. W Dębicy nawet 2 liga nie ma to w najbliższym czasie racji bytu, ale kto wie może kiedyś ktoś się zdecyduje na taki krok i firmy włączą się w sponsoring.
Jeżeli chodzi o Ciebie to możesz być fanem darta i też fajnie. Nie musisz być fanem hokeja, tylko dlaczego musisz być hejterem. Jeżeli nie chcesz natomiast nowego lodowiska, no to pewnie decyzje zostały podjęte mimo tego, że Tobie to się nie podoba i jedynym rozwiązaniem będzie rozliczyć władze z takich posunięć przy najbliższych wyborach. Normalne jest, że działacze, głównie rodzice dzieci starają się o jak najlepsze warunki dla ich podopiecznych. Miasto również przeanalizowało sytuację i najwidoczniej doszli do wniosku ze inwestycja w lodowisko będzie dobrym ulokowaniem środków z budżetu i przyczyni się do poprawy nie tylko warunków do treningu dzieci, ale również ludzi rekreacyjnie korzystających z lodowiska. Kończmy Panie z tym PRLem. Płacimy podatki po to, żeby komfortowo przemieszczać się po mieście, nasze dzieci miały jak najlepszą edukację i opiekę medyczną, po to żeby czuć się bezpiecznie w swoim mieście, po to żeby mieć gdzie spędzać czas po pracy i po to żeby nasze dzieci uprawiały również sport w warunkach zbliżonych do tych które mają ich europejscy rówieśnicy. Widać po budżecie obywatelskim jakie jest zapotrzebowanie w mieście na nowe obiekty sportowe. Na sport jest boom, ale bez odpowiedniej jakości obiektów i zaangażowanych ludzi nie przerodzi się to w sukces danej dyscypliny. Czasy kiedy się mówiło, że dobry piłkarz to i nawet w gumokorkach zagra dawno się skończyły. Liczy się zaplecze treningowe, sprzętowe, kadra. Wiadomo, że talent hokejowy może nawet się ujawnić na stawie koło dakolu, ale na stawie nie zrobisz z kogoś dobrego zawodnika. Tak jest w każdej dyscyplinie.
pppp
pppp 12.01.2017, 17:48
Ferenc to kibic Stali Rzeszów, Resovia u niego nie ma szans, gadanie o równych szansach jest śmieszne, kluby przedwojenne (przedpierwszowojenne) idą w odstawkę, a te PRLowskie się promuje
Analogicznie w Dębicy: promowanie postkomunistycznego gówna przez okołoPZPRowskich działaczy i ich kumpli
A co do hokeja to niech na ten hokej przychodzi 5 tys ludzi to spoko, róbcie trybuny na 5 tys. w czym problem?
rze
rze 12.01.2017, 19:45
Moze i kibic ale dal rowne szanse. Obydwa kluby sie na to zgodzily. Wiec byla to madra decyzja.
jar
jar 11.01.2017, 22:33
Jak głoszą mądrości życiowe: żeby zwyciężać, najpierw trzeba ponosić porażki! ale ile można ponosić lat te porażki. lepiej nie będzie bo Poznań był chyba najsłabszą drużyną w tej lidze.
kelsi
kelsi 11.01.2017, 23:59
zgadza sie potem chyba graja z Zagłebiem a tam juz niebedzie taki wynik,
tam bedzie pogrom
sali
sali 11.01.2017, 21:23
że co! o czym ten trener mówi "zanim chłopcy nabiorą profesjonalnego obycia z grą musi minąć sporo czasu". Przecież on wie że z szamba perfumów nie zrobi.
Ewa
Ewa 11.01.2017, 11:25
nie rozumiem tego hejtu na ta dyscypline, tyle żółci w jednym miejscu że aż mdli ! poziom niektórych komentarzy i co za tym idzie samych komentujących pozostawia wiele do życzenia. Zaskakuje też ilu mamy w Dębicy fachowców od hokeja piłki nawet bobsleja, naprawdę pod ogromnym wrażeniem jestem. A ja życzę powodzenia w dalszych działaniach i staraniach w rozwijaniu tej dyscypliny bo piękny to sport!
stefan
stefan 11.01.2017, 02:01
To jest poziom jamajskich bobsleistów na zimowej olimpiadzie w Calgary lub skoczka narciarskiego Eddiego Orła Edwardsa
wer
wer 11.01.2017, 10:14
bo piłka ma poziom - hahahahahahahahahahahahaha
Stefan
Stefan 11.01.2017, 14:19
A wspomniałem o piłce ? łeby z hokeja myślą że każdy kto się wypowie na ich temat jest fanem piłki
kask
kask 11.01.2017, 22:41
dobrze piszesz ta sekta hokejowa mysli ze wszyscy są za piłką. a może są inne powody do ich nielubienia ?
Szewczenko Hokejenko
Szewczenko Hokejenko 10.01.2017, 23:24
11 drużyn w ekstraklasie, 5 w 1 lidze i podobno 18 w 2 lidze w 3 grupach, z czego np sam Sosnowiec i Krynica wystawia przynajmniej 3 drużyny i może jeszcze jakieś regionalne klubiki działają
Tak z grubsza wygląda liga męska seniorów, choć u tych seniorów sami młodzi
Czyli jakieś 30 klubów, z czego jakieś poważne może z 10, reszta to egzotyka o wiele mówiących nazwach jak Gazda Team Nowy Targ czy Niespełnieni Oświęcim Mamuty Poznań czy Żółwie Piła
I państwowa TVP Sport co udrze kasy z abonamentu od emerytów to pakuje w transmisje hokeja
zibi
zibi 10.01.2017, 23:58
i taki klub Gazda Team Nowy Targ pakuje dwucyfruwe Debicy
hahaha
hahaha 10.01.2017, 20:58
Mimo wszystko jesteście szmatławcem.
Znowu liczycie na setkę komentarzy.
Znowu hokej który negatywnie komentowany przez środowisko bandytów z pod znaku Wisłoki i Igloopolu.
A przecież jest tak pięknie, nowa trybuna, dotacje, walka ma czworakach i 50 osób elity na trybunach. Elity biznesu ściągających pod przymusem swoich pracowników na mecze.
A wynik jest sprawą drugorzędną 1-14, 2-13 u siebie.
Duma i Chwała
KIEDY BEDZIE LEPIEJ
ooo
ooo 11.01.2017, 10:14
50 w sobotę - to nie byłeś na meczu
Gówno
Gówno 11.01.2017, 07:33
Hokej w wykonaniu Dębicy to gówno
sww
sww 11.01.2017, 10:13
gówno to masz w mózgu
Debica
Debica 10.01.2017, 20:28
Co jest grane ? Takie wyniki co mecz ? Ktos za to musi odpowiedziec ! Trenera na zbity pysk ! I zawosnikom ani grosza ! Zmniejszyc dotacje !
debica1
debica1 11.01.2017, 09:48
zawodnicy juz nie maja ani grosza
koala
koala 11.01.2017, 00:07
dawniej to byl trener niepamietam jak sie nazywał ale taki z bródką, pamietam jak z nim rozmawialem kiedys on to miał wiedze o hokeju.
SkurczyByk
SkurczyByk 10.01.2017, 17:42
Ale dziady !!!
sdhc
sdhc 10.01.2017, 18:33
po prostu są za słabi do tej ligi. tam połowa zawodników ma problem z prowadzeniem krążka
kat
kat 10.01.2017, 15:36
Zajmijcie się lepiej siatkówką, przegracie 0-3 i koniec meczu, wyżej się nie da :P
mały_głód
mały_głód 10.01.2017, 15:27
Główna przyczyną... przepaść? Burnat, zajmij sie człowieku uczciwą pracą a nie amatorką amatorszczyzny. Hokej hokej hokej, wincyj hokeja i trybuny na 5 tys poproszę
sws
sws 11.01.2017, 10:12
będą na 2
Man
Man 10.01.2017, 17:59
Dla twojej niewiedzy, burnat to jeden z najlepszych trenerow w polsce !ma zaszczyt prowadzic naszych bialo czerwonych orlow !
san
san 10.01.2017, 18:39
przecież on tam jest asystentem trenera. pewnie krążki nosi i wodę podaje chłopakom na treningu
JeszczeZobaczycie!
JeszczeZobaczycie! 10.01.2017, 17:55
Jeszcze sie zdziwisz. Hokej ma w naszym miescie duze perspektywy. Tylko miasto daje za malo na jego rozwoj !!!
dani
dani 10.01.2017, 17:33
na niedzielnym meczu było 50 osób więc faktycznie trzeba obiekt powiększyć. a na dodatek wstęp wolny.
fere
fere 11.01.2017, 10:09
płatne nie było
wynik
wynik 10.01.2017, 15:05
2:11 czy 3:11 ?
x
x 11.01.2017, 17:13
http://hokej.net/pl/…
c j
c j 10.01.2017, 16:54
a jakie to ma znaczenie. może to nie jest klub z tradycjami jak Tychy czy Nowy Targ ale tradycyjnie jest wynik dwucyfrowy. LUBIE TO !
Miro
Miro 10.01.2017, 17:49
Moim zdaniem nie bylo tak zle, chlopaki walczli jak lwy !
wynik
wynik 10.01.2017, 17:15
Na innej stronie z wynikami hokeja jest 3:11.
haha
haha 10.01.2017, 15:01
hahahaha
.
. 10.01.2017, 23:14
powstanie nowoczesny obiekt , będzie ekstraliga,
sim
sim 11.01.2017, 01:03
o czym ty piszesz czlowieku jaka ekstraklasa? to jest dno dna
ss
ss 10.01.2017, 23:39
hehe a kto w niej bedzie grał radni z ratusza z Mariem na bramce ?

Pozostałe