Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Kolędą i Straussem powitają Nowy Rok - już w piątek

  • 10.01.2017, 14:29 (aktualizacja 11.01.2017 13:43)
  • Tomasz Ratuszniak
Kolędą i Straussem powitają Nowy Rok - już w piątek Tomasz Ratuszniak (archiwum OL)
Jak trudno wyobrazić sobie maj bez opery Pawła Adamka, tak ubogi byłby styczeń bez Koncertu Noworocznego, organizowanego przez dębicką Szkołę Muzyczną. Tegoroczna gala, podczas której usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej odbędzie się w piątek 13 stycznia w Domu Kultury Mors. Koncert tradycyjnie już poprowadzi Renata Żabicka. Wstęp wolny.

Impreza, którą współorganizują: Szkoła Muzyczna I i II stopnia, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów, Miejski Ośrodek Kultury i miasto Dębica rozpocznie się o godz. 17:00. W pierwszej części, której repertuar ściśle związany ze świętami Bożego Narodzenia usłyszeć będzie można: Dziecięcą Orkiestrę Smyczkową, którą dyrygować będzie Marta Fortuna, Orkiestrę Instrumentów Dętych Andrzeja Korusa i Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, prowadzony przez Alicję Stasiowską-Piwowar.
Druga część, złożona z utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej, wprowadzi publiczność w nastrój karnawału. Orkiestra Symfoniczna złożona z nauczycieli, uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej II stopnia wystąpi z solistami: Katarzyną Plewniak i Tomaszem Furmanem.
Oboje są dobrze znani już dębickiej publiczności. W koncercie karnawałowym brali udział już w zeszłym roku, oboje występują też w operach Pawła Adamka.
Przychodząc w piątkowy wieczór do Domu Kultury Mors można być niemal pewnym, że w wykonaniu orkiestry usłyszymy m.in. Marsza Radetzky’ego, polki Johanna Straussa, tango Besa me mucho, czy utwór Time to say Goodbye.
Pewnym można być również nowych, interesujących aranżacji znanych kompozycji, jak i tego, że organizatorzy nas zaskoczą i to niekoniecznie muzycznie. Proszę się
więc nie dziwić, gdy prowadząca Renata Żabicka wyjdzie na scenę np. w łyżwach, czy przebrana za choinkę. Bo to też już tradycja.
.
Tomasz Ratuszniak
Obserwator Lokalny nr 1/2017

Tomasz Ratuszniak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe