Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Sukcesy łyżwiarek figurowych w Krynicy-Zdroju: 5 razy na podium!

  • 3.02.2017, 09:31
  • rys
Sukcesy łyżwiarek figurowych w Krynicy-Zdroju: 5 razy na podium! UKSŁF Mors
Bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Łyżwiarstwa Figurowego Mors Dębica podczas rywalizacji o Kryształowy Dzban w Krynicy-Zdroju. Zdobyły aż pięć dzbanów, w tym dwa najcenniejsze za wygraną: Ewelina Olechowska i Wiktoria Żurek.

W imprezie zaplanowano tylko 4 konkurencje solistek, dlatego tym razem reprezentacja klubu z Dębicy liczyła 9 łyżwiarek, a wolny od startów weekend miał solista Stefan Świstak. Nasze łyżwiarki stanęły jednak na wysokości zadania.
Te najcenniejsze z dzbanów - za pierwsze miejsce, trafiły w ręce Eweliny Olechawskiej w klasie teenager bronze, która wygrała swoje pierwsze w życiu zawody oraz Wiktorii Żurek - najlepszej w klasie teenager silver, która udanie zrewanżowała się m.in. reprezentantce Oświęcimia za porażkę z początku sezonu w Łodzi.
Miejsce drugie w najmłodszej rozgrywanej tego dnia grupie wiekowej - child - wywalczyła  Zofia Szczęsna, ustępując miejsca jedynie zawodniczce klubu FSA Warszawa.
Kolejne dwa wywalczone dzbany były już nagrodą za trzeci stopień podium. Pierwszy z nich trafił w ręce Natalii Flak, która podobnie jak Ewelina startowała w klasie teenager bronze, dzięki czemu nasze zawodniczki zajęły dwa medalowe miejsca. Drugi powędrował do Beaty Świstak za zaprezentowany program interpretacyjny do muzyki z filmu Blues Brothers.
Blisko podium była również w klasie child Dominika Brzozowska, która zakończyła rywalizację tuż za podium. Jej koleżanki w tej samej kategorii: Zuzanna Sidor i Monika Kucharska zajęły miejsca 6. i 7.
Również miejsce 7. przypadło w udziale trzeciej naszej zawodniczce w konkurencji teenager bronze - Patrycji Bieszczad.
Zawody w Krynicy-Zdroju były ostatnim startem, a zarazem sprawdzianem przed zaplanowanymi na 11 i 12 lutego zawodami o Puchar Dębicy, których Mors po raz szósty będzie gospodarzem. W barwach klubu wystąpi trzynaścioro łyżwiarzy: Patrycja Bieszczad, Natalia Flak, Ewelina Olechawska, Wiktoria Żurek, Beata Świstak, Zofia Szczęsna, Dominika Brzozowska, Monika Kucharska, Zuzanna Sidor, Julia Kupiec, Klaudia Mucha, Stefan Świstak i Mateusz Bonar.
Zawodnicy, trenerzy i działacze UKSŁF Mors serdecznie zapraszają wszystkich w oba dni do kibicowania od godzin rannych aż do późnego popołudnia. Wstęp wolny.

 

 

rys
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta Pawełko-Tokarz
Marta Pawełko-Tokarz 3.02.2017, 10:36
Gratulacje dla uczestniczek oraz dla trenera :-), łyżwiarstwo figurowe to moja ulubiona dyscyplina, którą uwielbiam oglądać od dziecka :-)

Pozostałe