Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Magda Macios w drodze na Światowe Igrzyska Sportowe 2017

  • 13.02.2017, 16:34 (aktualizacja 13.02.2017 17:49)
  • Admin Admin
Magda Macios w drodze na Światowe Igrzyska Sportowe 2017
Magda Macios (na zdjęciu druga od lewej), zawodniczka sumo z Podgrodzia, jest niemal pewną kandydatką do startu w The World Games 2017, czyli Światowych Igrzyskach Sportowych, jakie w lipcu odbędą się we Wrocławiu. I nie ma się co dziwić, bo podopieczna trenera Andrzeja Jedynka z UKS Lubzina od lat jest zdecydowanie najlepszą polską zawodniczą w wadze lekkiej.

Będą to drugie igrzyska naszej zawodniczki. Przed czterema laty startowała w Cali w Kolumbii.The World Games to zawody, w których startują zawodnicy dyscyplin nieolimpijskich.
Magda Macios sama zajmuje się dziś szkoleniem młodzieży. Ale nie rezygnuje z własnej kariery. Przypomnijmy, że jest mistrzynią Europy Młodzieżowców w kategorii do 60 kg oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy Seniorek w kategorii do 65 kg (2013).
W tym roku została mistrzynią Polski w kategorii 65 kg.Ostatnim jej sukcesem jest zajęcie 2. miejsca w Międzynarodowym Turnieju Erd Cup na Węgrzech, w którym wcześniej trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.
Na zdjęciu grupa trenerzy i zawodnicy UKS Lubzina; od lewej: Andrzej Jedynak, Magda Macios, Sara Rejniak i Rafał Głodek.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe