Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Młodzi mają głos - Pilzno i Brzostek w wielkim finale

  • 15.02.2017, 15:10 (aktualizacja 16.02.2017 10:03)
  • Janusz Grajcar
Młodzi mają głos - Pilzno i Brzostek w wielkim finale Janusz Grajcar
Internet to zło i Media ogłupiają społeczeństwo - to teza dwóch kolejnych pojedynków w Lidze Debatanckiej w Brzostku. Pierwszy wygrali gimnazjaliści z Pilzna, którzy przekonali lożę mędrców i widownię, że internet wcale taki zły nie jest. W drugim lepsi okazali się uczniowie z Brzostku, bo użyli lepszych argumentów, by obronić twierdzenie dotyczące mediów. Obie drużyny spotkają się w maju w finale.

W starciu z internetem w tle, przeciwnikami ekipy z Pilzna (Klaudia Proszowska, Norbert Szewczyk, Marek Barszcz, Mirosław Jarosz, Emilia Nawracaj) byli gimnazjaliści z Nawsia Brzosteckiego (Kinga Grygiel, Aleksandra Szczepkowicz, Gabriela Wójcik, Agata Wilusz, Michał Noga).
Ci drudzy przekonywali, że internet jest jak góra lodowa. Większość ludzi zna zaledwie jej czubek, a to, co pod powierzchnią wody jest dla nas niewidoczne. A tam właśnie można znaleźć najgorszą część sieci, czyli darkweb. Pilźnianie słusznie jednak zwrócili uwagę, że internet to tylko narzędzie. A źle może być co najwyżej wykorzystane.
Obie drużyny były bardzo dobrze przygotowane do rozgrywki, co podkreślała m.in.  Magdalena Wajda, koordynator Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Członkini loży mędrców zauważyła, że stoczyły najlepszy pojedynek na słowa w historii brzosteckiego projektu.
Końcowy wynik brzmiał 143:137 dla Pilzna.
Na wysokim poziomie stała rywalizacja w drugim tego dnia starciu o roli mediów. Brzostek (Aleksandra Zięba, Aleksandra Boczar, Dominik Sobczyk, Radosław Machaj, Gabriela Gonet) mierzył się z Siedliskami Bogusz (Paulina Wal, Kinga Konica, Wiktoria Misielak, Adrian Wołowiec, Maria Szydłowska).
Pod wrażeniem postawy tej ostatniej była Magdalena Wajda. Maria Szydłowska z Siedlisk Bogusz wyprowadziła bowiem aż 14 ataków polegających na zadaniu rywalom trudnych pytań.
Brzostek wygrał jednak pewnie 246:235.
Koordynatorem projektu Młodzi mają głos jest Bartłomiej Ziaja. W prowadzeniu pojedynków w roli marszałka ligi pomaga mu Dominik Surdel, a sekretarzem jest Ewa Juszkiewicz.
Janusz Grajcar
Obserwator Lokalny nr 6/2017

 

Janusz Grajcar
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe