Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Noc z Andersenem

Noc z Andersenem
Noc z Andersenem odbyła się z 31.03/1.04 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrakowie, Bibliotece Publicznej w Bobrowej, Bibliotece Publicznej w Nagoszynie i Zespole Szkół Publicznych w Zasowie we współpracy z Biblioteką Publiczną.

Motywem przewodnim tegorocznej  nocy w GBP w Żyrakowie była baśń pt. „Słowik”, która przeniosła nas do Chin. Noc rozpoczęła się od występu „U chińskiego cesarza” przygotowanego przez młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki. Ponadczasowa baśń przedstawia jedną z prawd życiowych: że największą wartością jest tylko to, co szczere i nieudawane. Chwilową radość mogą dać kolorowe błyskotki, a największą małe niepozorne uczynki darowane z serca. Uczestnicy nocy zobaczyli przepiękny ogród pełen najrzadszych kwiatów, pałac cesarza z najcieńszej porcelany oraz usłyszeli cudowny śpiew słowika. „Przepyszny” pałac wzbogacili aktorzy w tradycyjnych chińskich strojach, którzy wcielili się w rolę: Cesarza Chin, szambelana, pomywaczki, zegarmistrza i dworzanek. W trakcie nocy dzieci poznały kulturę i obyczaje Chin poprzez wspólne chińskie zabawy. Skosztowały także zakąski kuchni chińskiej. Nie zabrakło głośnego czytania przez zaproszonych gości. Dodatkową atrakcją był spektakl teatralny grupy Krak-Art. Z Krakowa pt. „Królowa Śniegu”. I wszystko to się działo w jedną bajkową wyjątkową noc w naszych  bibliotekach.

(iw)

Grzegorz Król
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe