Sobota, 23.06.2018, imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wielkanoc w TVP3 Rzeszów - dzisiaj relacja z dróżek w Kalwarii Pacławskiej

  • 14.04.2017, 10:03 (aktualizacja 14.04.2017 10:12)
  • Admin Admin
Wielkanoc w TVP3 Rzeszów - dzisiaj relacja z dróżek w Kalwarii Pacławskiej TVP3 Rzeszów
Na okres Świąt Wielkanocnych Telewizja Rzeszów przygotowała dla widzów z regionu specjalny program. Na antenie regionalnej będzie można zobaczyć m.in. największe na Podkarpaciu Misteria Męki Pańskiej, relacje z XXIII Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej oraz premierowe filmy zrealizowane w ramach Podkarpackiej Agencji Filmowej. W Wielkanoc TVP3 Rzeszów będzie transmitować mszę rezurekcyjną z Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie.

14 kwietnia w Wielki Piątek TVP3 Rzeszów pokaże relacje z dwóch największych Misteriów Męki Pańskiej przygotowanych przez mieszkańców Podkarpacia. O godz. 17:30 relacja z Misterium w Niechobrzu, a o 20.30 z kalwaryjskich dróżek Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla.
W Wielkanoc Telewizja Rzeszów będzie transmitować mszę rezurekcyjną odprawianą o godz. 6.00 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie. Uroczystość będzie emitowana w paśmie TVP3 i mogą ją oglądać widzowie z całej Polski.    
Od Wielkiej Soboty do Poniedziałku Wielkanocnego na antenie Telewizji Rzeszów będzie można obejrzeć dwa konkursowe filmy Podkarpackiej Komisji Filmowej, działającej przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Pierwszy z nich, „Rzeszowskie Janusze” (Wielka Sobota o godz. 20.30 i Poniedziałek Wielkanocny o 19.00) to dokumentalna opowieść o galicyjskim Rzeszowie, którego niepowtarzalny klimat został uwieczniony przez rzeszowskiego fotografa i dokumentalistę z XIX i XX w. Edwarda Janusza.
Drugą z propozycji jest film dokumentalny „Świat według Łukasza”, przedstawiający sylwetkę niezwykłego naukowca i botanika Łukasza Łuczaja, pracownika Uniwersytetu Rzeszowskiego, badacza roślin jadalnych (Wielkanoc o godz. 19.00 i Poniedziałek Wielkanocny o 20.30).
W Wielkanoc w TVP3 Rzeszów także relacja z XXIII Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbyło się w Ustrzykach Dolnych w dniach 7-9 kwietnia.
 

Informacja TVP3 Rzeszów

 

Admin Admin

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe