Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Małgorzata Lesiak nowym dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 4

Małgorzata Lesiak nowym dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 4
Małgorzata Lesiak (na zdjęciu) będzie nowym dyrektorem Przedszkola Miejskiego nr 4 w Dębicy. Konkursy na stanowiska dyrektorów zostały rozstrzygnięte także w dwóch innych przedszkolach oraz w Szkole Podstawowej nr 8, ale w nich nie będzie zmian. Szkołą przy ul. Wielopolskiej przez kolejną kadencję kierować będzie Ewa Hołubowska, Przedszkolem Miejskim nr 2 Dorota Kliś, zaś Przedszkolem Miejskim nr 7 Agata Kliś.

W Przedszkolu Miejskim nr 4 od września br.  Małgorzata Lesiak zastąpi na stanowisku dyrektora Wiesławę Buszek, która po 28 latach pracy przejdzie na emeryturę - czytaj niżej fragment tekstu na ten temat, jaki ukazał się w Obserwatorze Lokalnym z dnia 1 kwietnia br.
Małgorzata Lesiak w PM nr 4 pracuje od 2006 roku. Wcześniej pracowała w PM nr 11 w Dębicy, w Przedszkolu w Zawadzie oraz Szkole Podstawowej w Łupinach. Jest nauczycielem dyplomowanym, absolwentką Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie w oświacie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.
Jak nas poinformował Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy, konkursy na wszystkie cztery stanowiska dyrektora zostały rozstrzygnięte. Wyniki zostały przekazany burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi, który dokonuje formalnych powołań dyrektorów na 5-letnie kadencje.

 

Wiesława Buszek po 28 latach przechodzi na emeryturę

Konkursy na dyrektorów trzech miejskich przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy ogłosił burmistrz Mariusz Szewczyk. Ale Wiesława Buszek, dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 4 o swoje stanowisko walczyć nie zamierza. Po 28 latach pracy postanowiła przejść na emeryturę.
- Nabyłam prawa emerytalne, więc trzeba z nich skorzystać. Ja odpocznę od przedszkola, a przedszkole ode mnie - tłumaczy z uśmiechem.
Dodaje, że w przedszkolu przy ul. Strumskiego pracuje od 1989 roku i doszła do wniosku, że najwyższy czas zrobić miejsce młodym, którzy kończą studia i nie mają pracy.
- Moim życzeniem jest tylko to, żeby ktoś, kto mnie zastąpi, równie mocno jak ja kochał dzieci - mówi. (...)

tra

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Danuta
Danuta 21.04.2017, 10:35
Piękna postawa Pani Dyrektor. Wszystkiego dobrego na emeryturze.

Pozostałe