Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

5 tysięcy od Tesco na budowę boiska do siatkówki

  • 19.04.2017, 13:30 (aktualizacja 19.04.2017 13:36)
  • Admin Admin
5 tysięcy od Tesco na budowę boiska do siatkówki Archiwum OL. Akcja promująca projekt odbyla się m.in. w markecie Tesco w Dębicy.
Cieszą się mieszkańcy Woli Wielkiej w gminie Żyraków, bo ich projekt budowy boiska do siatkówki zdobył tak duże poparcie klientów sieci Tesco, że otrzymają dofinansowanie na jego realizację. Łączy nas sport to inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Woli Wielkiej, zgłoszona do programu Fundacji Tesco - Decydujesz, pomagamy. Ważna informacja jest też taka, że 15 maja startuje 3 edycja programu - patrz niżej.

Pomysłem stowarzyszenia z Woli Wielkiej  jest budowa boiska do piłki siatkowej.
- W ten sposób udostępnimy dzieciom i młodzieży infrastrukturę sportową, co sprzyjać ma aktywnemu rozwojowi fizycznemu - mówiła kilka tygodni temu Aneta Serafin, prezes stowarzyszenia.
Społeczności Woli Wielkiej można było pomóc, głosując na ich projekt w sklepach sieci Tesco, m.in. przy ul. Kościuszki 24 w Dębicy. Dzięki sukcesowi akcji stowarzyszenie otrzyma grant w wysokości 5000 złotych na budowę boiska. Niżej informacja prasowa na ten temat, nadesłana przez Tesco SA.

 

Mieszkańcy Podkarpacia wybrali 8 projektów, które otrzymają granty w II edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Zakończyło się głosowanie w drugiej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, w którym oddano ponad 4,6 mln głosów. Spośród 410 projektów społecznych, Polacy wybrali te najlepsze, które zostaną zrealizowane. Każdy z laureatów otrzyma 5.000 zł, dzięki którym będzie mógł wcielić w życie swój pomysł i poprawić jakość funkcjonowania najbliższego otoczenia.
Na Podkarpaciu, dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:
− „Łączy nas sport” zgłoszony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Woli Wielkiej,
− „Zdrowo i kolorowo,  owocowo - warzywnie na talerzu Amazonki” zgłoszony przez Stowarzyszenie Rehabilitacyjne kobiet po mastektomii „Amazonka” ze Stalowej Woli,
− „Kolory Zdrowia” zgłoszony przez V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Mielcu,
− „Z warzywami nam do twarzy” zgłoszony przez Fundację Przyjaciół Rodziny LOKOMOTYWA ze Strzyżowa,
− „Sportowe Dziewczyny” zgłoszony przez  Ludowy Klub Sportowy „SANOVIA” z Leska,
− „Program Aktywności Rekreacyjno-kulturalnej  PARK” zgłoszony przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+,
− „Żeglarstwo bez barier” zgłoszone przez Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Róża Wiatrów” z Przemyśla,
− „Modernizacja placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2 w Lubaczowie” zgłoszone przez Miejskie Przedszkole nr 2 w Lubaczowie.
Łącznie na terenie województwa podkarpackiego oddano ponad 230 tysięcy głosów.
„Decydujesz, pomagamy” to program, którego celem jest wsparcie organizacji oraz mieszkańców, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne mogły zgłaszać swoje projekty i walczyć o ich finansowanie. Tesco oraz Fundacja Tesco Dzieciom, organizatorzy programu, w tej edycji przeznaczyli na ten cel aż 750.000 zł. Zwycięzców w głosowaniu wybrali klienci sieci Tesco.
- Druga edycja programu „Decydujesz, pomagamy” utwierdziła nas w przekonaniu, że działania mobilizujące lokalne społeczności są potrzebne i dają wspaniałe rezultaty. Po raz kolejny jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wyjątkową różnorodnością zgłoszonych projektów oraz faktyczną znajomością potrzeb lokalnych społeczności. Z niecierpliwością i entuzjazmem czekamy na pierwsze realizacje – mówi Łucja Krzyżanowska z  Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.
Na projekty lokalnych organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych oraz grup nieformalnych można było głosować między 8 marca a 4 kwietnia br. we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych blisko siedemset projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 410 zgłoszeń, które walczyły o 145 grantów o łącznej wartości 750 000 zł. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 4,6 mln głosów.
Laureaci tegorocznej edycji to organizacje, które na co dzień dbają o rozwój i wsparcie środowisk lokalnych - edukują, integrują i wspierają mieszkańców, dlatego też zakres zgłoszonych projektów był bardzo szeroki. Największą popularnością cieszyły się działania edukacyjne kierowane do dzieci, propagowanie zdrowego trybu życia i ochrona zdrowia oraz szeroko rozumiana poprawa funkcjonowania najbliższego otoczenia.

Wsparcia nigdy dość!
- Olbrzymie zainteresowanie drugą edycją programu „Decydujesz, pomagamy” jest najlepszym dowodem na to, że lokalne społeczności wiedzą w jaki sposób zmieniać swoje sąsiedztwo, aby żyło się w nim lepiej. Wiosną tego roku rusza już trzecia edycja naszego programu. Wierzymy, że po raz kolejny otrzymamy projekty, które zaskoczą nas twórczymi pomysłami – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco Dzieciom.
– Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej trzeciej edycji – dodaje.
Jak zapowiadają organizatorzy, III edycja „Decydujesz, pomagamy” wystartuje już 15 maja br. Wtedy rozpocznie się etap zbierania zgłoszeń na realizację kolejnych projektów społecznych. Zasady programu pozostają bez zmian – swoje pomysły zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne. W ramach trzeciej edycji przyznanych zostanie 125 grantów w wysokości 5.000 zł.

Informacja prasowa Tesco SA

 

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

19.04.017
19.04.017 20.04.2017, 10:26
Od żółtych baloników lepsze by były żółte papierowe żonkile/ ze wzgl. na datę?/
fgjk
fgjk 20.04.2017, 13:18
A co ma wspólnego Powstanie w Getcie Warszawskim z budową boiska w Woli Wielkiej gmina Żyraków?
Nie przesadzasz?
19.04.017
19.04.017 20.04.2017, 14:30
TEMPA tępa JESTES O TEMPORA O MORES! Nie o Wolę W . idzie!/ tu było miejsce do wpisu z tą datą i z tym kolorem /żółty t zazdrość/
fgjk
fgjk 20.04.2017, 17:55
Sam jesteś tępy. Jaki wpis, jaka zazdrość?
Piłeś coś?
lolo
lolo 20.04.2017, 11:10
Zdjecie archiwalne, zrobione w inny dzień. Doczytaj, potem płacz.
19.04.017
19.04.017 20.04.2017, 13:03
lolo co Cię ' ubodło " , nikt nie robi płaczu / ściany/ przyjąłem datę publikacji tj.19.04...

Pozostałe