Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

II Liceum Ogólnokształcące w finale ligi debat oksfordzkich!

  • 20.04.2017, 09:49 (aktualizacja 20.04.2017 11:34)
  • Admin Admin
II Liceum Ogólnokształcące w finale ligi debat oksfordzkich! Arciwum OL. Drużyna II LO podczas turnieju debat oksfordzkich 2016, organizowanego w tej szkole.
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy wystąpią w finale Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. To tym większy sukces, że debiutują w tej rywalizacji. W skład drużyny II LO wchodzą: Martyna Pietruszewska, Sebastian Graniczkowski, Zuzanna Pyzińska, Jakub Nowakowski, Aleksander Giza i Justyna Kubicka. Opiekunami są nauczyciele: Bogumił Skrętkowski i Paweł Florka.

Finał i Gala Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, organizowanej już po raz piąty, odbędą się za tydzień, w czwartek 27 kwietnia br.
- Jubileuszowy rok okazał się dla nas dobrym rokiem. Nasz projekt stał się właściwie projektem subregionalnym, bo uczestniczą w nim już nie tylko szkoły z Tarnowa, ale też z Dębicy i Dąbrowy Tarnowskiej - informuje Marcin Lewandowski, koordynator Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.
Rzeczywiście, II LO wystąpiło w turniej debat oksfordzkich w Tarnowie po raz pierwszy. Ale awans szkoły do finału, w pełni zasłużony, nie jest wielką niespodzianką zważywszy, że od wielu lat z powiedzeniem startuje ona w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich.
V Finał Tarnowskiej Ligi Debatanckiej odbędzie się w przyszły czwartek w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie; początek o godz. 15:00. II LO im. ks. Jana Twardowskiego z Dębicy rywalizować w nim będzie z III LO w Tarnowie.
Teza, która będzie tematem dyskusji to: "Wielokulturowość to nieudany projekt polityczny".

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe