Niedziela, 22.04.2018, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

60 lat PKO Banku Polskiego w Dębicy

  • 14.05.2017, 10:17 (aktualizacja 14.05.2017 10:23)
  • Admin Admin
60 lat PKO Banku Polskiego w Dębicy
W hotelu Gold odbyła się uroczystość, związana z 60-leciem Oddziału PKO Banku Polskiego w Dębicy. Obecni byli pracownicy Banku z dyrektorem Oddziału Andrzejem Kadłubowskim, przedstawiciele władz powiatu, miasta i gmin: wicestarosta Mateusz Pasek, burmistrzowie Mariusz Szewczyk i Ewa Gołębiowska, wójt Marek Rączka i skarbnik miasta Anna Puzio, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Przemysław Wojtys. Nie zabrakło klientów Banku, m.in. Janusza Wiktora - starszego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, Stanisława Cymbora - współwłaściciela FFiL Śnieżka SA, Stanisława Cabaja - prezesa firmy Mateo, Lucyny Bańdur - właścicielki Biura Podróży Lucyna, Stanisława Olszewskiego, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej z ul. Kolejowej i Zbigniewa Maślanki - prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej z Pustkowa - Osiedla.

Oddział PKO Banku Państwowego w Dębicy rozpoczął swoją działalność 16 kwietnia 1957 roku. Pierwszą siedzibą dębickiej placówki bankowej były pomieszczenia w budynku przy ulicy Rzeszowskiej. Do dyspozycji klientów była jedna kasa i stanowisko likwidatury. Operacje bankowe ograniczały się do wpłat i wypłat gotówkowych oraz operacji na książeczkach oszczędnościowych – działalność depozytowa. Oddział zatrudniał wówczas 7 osób. Funkcję Kierownika Oddziału pełnił początkowo Franciszek Źrałka, następnie Stefan Woźny. 
Z biegiem czasu oddział zmienił swoją siedzibę na lokal przy Placu Zwycięstwa, i następnie pomieszczenia po NBP przy ul. Rzeszowskiej.
W kolejnych latach oddział przeżywał dalszy dynamiczny rozwój. W wyniku reformy bankowej i nowego podziału administracyjnego kraju od połowy 1975 roku oddziały Powszechnej Kasy Oszczędności zostały włączone w struktury Narodowego Banku Polskiego. W tym roku - siedziba Oddziału przeniesiona została do nowoczesnego na tamten czas budynku, zlokalizowanego przy ulicy Krakowskiej 1. 
Na początku 1991 roku północna część Dębicy wzbogaciła się o nową placówkę – Ekspozyturę Powszechnej Kasy Oszczędności, która zlokalizowana była przy ulicy Piłsudskiego 20. 
Dyrektorami Oddziału byli kolejno: Krystyna Berezowska, Tadeusz Tryba, Jerzy Głowacki.
Koncepcja nowych rozwiązań organizacyjnych w Banku wprowadzona została w życie 1 stycznia 1998 r. Zostały powołane tak zwane Oddziały centra i podległe im oddziały operacyjne. Oddział PKO w Dębicy podlegał od tej pory Oddziałowi II w Rzeszowie gdzie usytuowano centrum.
Istotnym dla historii Banku okazał się rok 2000. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 18 stycznia tego roku PKO Bank Polski został przekształcony w jednoosobową Spółką Skarbu Państwa. 
12 kwietnia 2000 r. bank został wpisany do rejestru handlowego pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Wszystkie akcje spółki objął Skarb Państwa.
Od 1 listopada 2001 roku funkcję dyrektora Oddziału 1 w Dębicy pełni Andrzej Kadłubowski.
1 października 2004 r. Oddział 1 w Dębicy stał się Oddziałem Samodzielnym. W jego strukturze funkcjonuje podporządkowany Oddział 2. kierowany przez Małgorzatę Herian. 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w celu poprawy warunków obsługi wynikających z wdrażania nowych standardów w 2009 r. Oddział 1 przeniósł się do nowej lokalizacji przy ul. Żeromskiego 9, natomiast w 2011 r. siedzibę Oddziału 2 przeniesiono do nowoczesnego obiektu znajdującego się w pobliżu poprzedniej lokalizacji przy ul. Piłsudskiego.
Oddział oferuje szeroki wachlarz produktów i usług bankowych w zakresie czterech linii biznesowych, tj.: 
•    Klienta podstawowego,
•    Klienta bankowości osobistej,
•    Klienta przedsiębiorstw,
•    Klienta bankowości hipotecznej.
Przy Oddziale 2 w Dębicy funkcjonuje Dom Maklerski PKO BP S.A., który kompleksowo uzupełnia ofertę produktową banku.
 

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WOT
WOT 22.05.2017, 14:08
https://www.youtube.com/watch?v=kXn_LH33jY4
Klient
Klient 16.05.2017, 09:40
Ciekawe jakie premie przy okazji wpadły.
Zbigniew
Zbigniew 15.05.2017, 09:41
Pięknie! Ile to juz lat. :) PKO jest jednak niezastapiony.

Pozostałe