Sobota, 26.05.2018, imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Mundialito już jutro: zobacz drużyny i składy (zdjęcia)

  • 8.06.2017, 15:33 (aktualizacja 08.06.2017 15:52)
  • Admin Admin
Mundialito już jutro: zobacz drużyny i składy (zdjęcia)
Już jutro, w piątek (9 czerwca) dwadzieścia drużyn przystąpi do rywalizacji w szesnastej edycji Mundialito im. Jerzego Świątka, który był pomysłodawcą i pierwszym organizatorem turnieju. Tytułu bronić będzie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, która przed rokiem grała w barwach Anglii. Tym razem występować będzie pod flagą Portugalii. W wyniku losowania w barwach Polski zagra szkoła z Zasowa (na zdjęciu).

W wielkim finale dębickiego Mundialito 2016 Anglia pokonała Ukrainę (SP Rudki) 4:1. Brązowe medale zdobyli Szwedzi (SP11), którzy w decydującym boju pokonali Czechów (SP2) po rzutach karnych 6:5. W podstawowym czasie gry był bezbramkowy remis.
Impreza na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego rozpocznie się o godz. 9:00 od defilady, w której wezmą udział wszyscy uczestnicy turnieju. Rywalizacja o Puchar Burmistrza Dębicy i Przechodni Puchar Polskiego Związku Piłki Nożnej toczyć się będzie na czterech boiskach równocześnie. Najlepsi awansują do play-offów. Wielki finał zapowiadany jest na godz. 15:15.
W zawodach zagra 18 drużyn z powiatu i 2 spoza niego: SP Nowa Dęba i SP Lubcza. Nie będzie tym razem gości z Ukrainy.
Opiekunowie SP Nowa Dęba, która zagra jako Albania, nie dostarczyli organizatorom ani zdjęcia, ani składu drużyny, która występować będzie w grupie A. Dlatego przedstawiamy tylko cztery ekipy.
Losowanie grup odbyło się pod koniec kwietnia w SP nr 2. Drużyny otrzymały barwy narodowe państw, które rywalizowały o mistrzostwo Europy w czerwcu 2016 roku na dziesięciu stadionach Francji. Tam do rywalizacji przystąpiły 24 ekipy, w Dębicy kilku więc zabraknie. Nie zobaczymy czterech finalistów: Irlandii, Islandii, Austrii i Węgier.
W grupie A zagrają: SP nr 12 Dębica (Anglia), SP nr 9 Dębica (Portugalia), SP Pilzno (Szwecja), SP Bobrowa (Włochy), SP Nowa Dęba (Albania).
Grupa B: SP nr 11 Dębica (Belgia), SP nr 10 Dębica (Chorwacja), SP Czarna (Francja), SP Nagawczyna (Hiszpania), SP nr 3 Dębica (Turcja).
Grupa C: SP nr 2 Dębica (Czechy), SP Zasów (Polska), SP Pustków - Osiedle (Rosja), SP Brzeźnica (Słowacja), SP Lubcza (Szwajcaria).
Grupa D: SP Jodłowa (Irlandia Północna), SP Nagoszyn (Niemcy), SP Straszęcin (Rumunia), SP nr 5 Dębica (Ukraina), SP Żyraków (Walia).
Organizatorem turnieju jest UKS Dwójka działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy we współpracy z Urzędem Miasta w Dębicy, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dębicy oraz Urzędem Gminy w Żyrakowie. Patronem medialnym jest Obserwator Lokalny.


JAG
Obserwator Lokalny nr 23/2017

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe