Warszawa należała do małych strażaków

  • 09.05.2018, 08:27 (aktualizacja 09.05.2018, 08:36)
  • Tomasz Ratuszniak
Warszawa należała do małych strażaków
Tegoroczne centralne obchody Dnia Strażaka, które odbyły się w Warszawie, były wyjątkowe dla podopiecznych Akademii Małego Strażaka z Brzeźnicy. Po występie na Placu Zamkowym mówiły o nich wszystkie największe krajowe stacje telewizyjne.

Akademia Małego Strażaka z Brzeźnicy została zaproszona na obchody w stolicy,  jako jedyna taka formacja w Polsce działająca przy stowarzyszeniu.

- Pojechała nas tam prawie setka, no i zrobiliśmy tam niezłe szoł. Mieliśmy ze sobą balony, kalendarze, nasze poduchy i jakieś czterysta babeczek upieczonych przez mamy małych strażaków - mówi Agnieszka Żurek, szefowa AMS.

Mali strażacy nie tylko wystąpili z pokazem na Placu Zamkowym,ale wzięli również udział w uroczystościachna Zamku Królewskim. Agnieszka Żurek opowiadała tam o akademii, występując obok Waldemara Pawlaka i Joachima Brudzińskiego, szefa MSWiA.

- A dzieci były w takim szoku, że śmialiśmy się, żeby nie zapomniały oddychać. Szczególnie, że co chwila udzielały wywiadów - śmieje się założycielka AMS, dodając, że można ich było oglądać m.in. w TVP, Polsacie i TVN24.

A już 11 maja AMS znów wybiera się do Warszawy, tym razem na galę wręczenia Florianów 2018, do których została nominowana.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe