Dla Niepodległej pobiegł nawet 3-letni Filipek

  • 11.11.2018, 19:03
  • Tomasz Ratuszniak
Dla Niepodległej pobiegł nawet 3-letni Filipek
Ponad 550 uczestników wzięło udział w X Gminnym Biegu Niepodległości w Brzeźnicy, który odbył się pod hasłem Biegnę dla Niepodległej. Najmłodszym biegaczem okazał się 3-letni Filip Kulig z Brzeźnicy, najstarszym 59-letni Józef Marek, reprezentujący Klub Sportowy Chemik Pustków.

Na starcie stawiły się m.in. dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zakątek Malucha w Brzeźnicy, Publicznego Żłobka w Brzeźnicy, a także uczniowie ze szkół w: Głobikowej, Stasiówce, Pustkowie, Gumniskach, Podgrodziu, Pustyni, Paszczynie, Zawadzie, Stobiernej, Latoszynie, Nagawczynie i oczywiście Brzeźnicy. Tą ostatnią placówkę reprezentowało aż 350 zawodników.

Zanim jednak dzieci i młodzież ruszyła na trasę biegu wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia wokół wielkiej polskiej flagi (3x8 metrów). Ponadto delegacja uczniów i nauczycieli złożyła pamiątkową wiązankę kwiatów przy Pomniku Niepodległości znajdującym się na tamtejszym cmentarzu.

Trasy były dwie. Ci, którzy wybrali marsz, do pokonania mieli 1,5 km. Biegacze musieli pokonać 0,5 km więcej. Nie było zwycięzców i przegranych. Ideą biegu było uczczenie100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego na mecie wszyscy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Ponadto, by upamiętnić to wydarzenie, uczniowie SP w Brzeźnicy przed budynkiem szkoły zasadzili dąb, jako dar dla niepodległej.

Wśród uczestników imprezy organizatorzy rozlosowali nagrody, m.in. : gry planszowe, karnety na basen, sprzęt sportowy i zabawki. Nagrody indywidualne otrzymali najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu. Ich fundatorami byli: Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firma Jako.

Za organizację wydarzenia odpowiadali: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, Urząd Gminy Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe